Si të përdorin pronat e dobishme e përfitimit murriz vet


Edhe pse ne tani do të konsiderojë pronat e dobishme e manave - por ju duhet të kuptojnë se frutat dhe bimët në përgjithësi kanë edhe disa manifestime negative të trupit tonë.

Megjithatë, i mirë që mund të merret tejkalon difekte të pranishëm në këtë fabrikë dhe fryti.

Çfarë bën pronat e dobishme e Mjekësisë murriz orientale

Në anën pozitive ia vlen të përmendet fakti se duke e bërë teas, apo edhe vetëm manave të freskëta Kushin - ju do të veprojë pozitivisht si sistemin e saj nervor dhe enëve të gjakut.

Për shembull, si dhe manaferrat kulpër - Këto manaferrat janë mirë të normalizuar presionin presionin e gjakut në përgjithësi.


Duke folur e sistemit nervor, si dhe gjethe mjedër, zierje e murriz janë efekt i madh qetësues.

Duke folur për fruta, natyrisht, është më mirë për të ngrënë ato të freskëta se të thata. Vetëm një manifestime negative është se manaferrat thata rezultuar çekuilibër në mendjet tona. Dhe nëse ju merrni një e tërë - është ndikimi mjaft i fortë e madhe në ndërgjegjen tonë.

Rastësisht, vetëm për më shumë informacion të them se nëse nuk merren siç duhet çikore - fuqia e mendjes tonë do të bjerë. Duke folur për manaferrat murriz përdorin në ushqim - ata janë të inkurajuar të marrin pasdite dhe deri 19:00.

Kjo do të japë një efekt qetësues në sistemin skeletor, dhe në qoftë se ka inflamacion në mushkëri.

Pronat e dobishme e murriz në parandalimin dhe trajtimin

Tani, le të shohim në një aplikim konkret të kësaj bime, për të parandaluar sëmundjet e mundshme dhe trajtimin e tyre. Për shembull, mënyra më e thjeshtë - është përdorur si një çaj.

Për të përgatitur këtë çaj ju nevojitet lule të thata në një shumë prej rreth 5 - 6 lugë të cilët duhet të derdh ujë të valë 250 gram. Ju mund të jap një birrë të vogël si çaj zakonshme dhe pastaj pi pak - pak për disa orë.

Vetëm nuk mund të pini më shumë se gjysmë filxhan.

Got na çaj do të ketë një efekt të fortë qetësues për ata që vuajnë nga pagjumësia. Gjegjësisht overexcited mendjen dhe sistemin nervor dhe të çon në pagjumësi.

Dhe në qoftë se ju have'll shtoni një yarrow pak të thata - efekti do të rritet. Vetëm zierje e yarrow duhet të merret veçmas nga çaji lart-përshkruar. Nëse keni një problem me hipertension - ju mund të bëni supë vijim.

Get milled fruta të thata e kësaj bime dhe t'i hedhin në ujë të valë deri në 250 gram. Pastaj të lënë të ziej dhe kuzhinier për aq kohë sa uji nuk është përgjysmuar.

Rezultuar supë mund të merret menjëherë para se të marrë vakt kryesor për rreth një lugë çaji të vogël disa herë gjatë ditës.

Nëse një mjet i tillë për të përdorur për 1.5 - 2 months - ajo do të promovojë sekretim e kolesterolit të akumuluar.

E megjithatë, ajo është një mjet i mirë në trajtimin e problemeve të aritmia. Plus, nëse ju filloni të përdorni teas paralele fletë në Kastrati - ajo do të forcojë vetëm situatën e përgjithshme. Nëse ju doni të vetëm të marrë jashtë ndjenjën e stresit ose hiqni nervozizmi të panevojshëm - ajo i përshtatet metodën e mëposhtme.

Merrni fruta të thata përsëri të kësaj bime, dhe derdh atyre një gotë me ujë të valë. Fort të mbuluar dhe le të qëndrojë për disa orë (zakonisht 2 - 3:00). Dhe pastaj disa herë në ditë, të fillojnë të hahet menjëherë para baza përdorimi 1 lugë gjelle infuzione të tilla.

Nëse ankthi është mjaft e fortë - ju mund të rrisë shumën që 2 lugë. Si rezultat, në qoftë se për të menduar në mënyrë racionale, pronat e dobishme e murriz ende peshoj më shumë se disavantazhet. Megjithatë, si në çdo biznes, sidomos në trajtimin, ju duhet gjithmonë të ndjekin rregullat dhe kufizime të caktuara.