Kulpër kokrra të kuqe


Për shkak të faktit se shkrimi në rrugë po bëhet më e ftohtë dhe të ftohtë - kulpër Berry po fiton popullaritet dita ditës.

Rastësisht, unë do të thoja se pak më shumë se një muaj më parë kemi biseduar në lidhje me pronat e dobishme e këtij fruti.

Ne kemi shqyrtuar efektin e saj mbi trupin tonë jo vetëm shtresa fizike pastër elementeve lidhjeve, por edhe delikate, jo të dukshme për nivelin tonë të syve.

Por tani unë do të doja për të zgjeruar më tej njohuritë në këtë fushë dhe të ju them disa fakte interesante rreth aplikimin dhe përdorimin e tij në ushqim.

Si të dobishme kulpër kokrra të kuqe

Vetëm fluturoi nga kokën time që ju mund të vizituar për herë të parë këtë blog dhe prandaj nuk mjaft të shënjestruar në këtë zonë.


Dhe, sigurisht, kanë qenë mjaft të qartë për atë që kemi filluar duke folur pak - pak më e lartë.

Pra, para se të vazhdoni studiuar këtë artikull - Unë ju rekomandojmë që të fillojnë të eksploruar artikull të detajuar në lidhje me pronat e dobishme e kulpër. Dhe ne do të vazhdojmë dhe të flasim për ushqim. Si në artikullin e mëparshëm është thënë për vitamina dhe karbohidrateve në - guess përsëritur asnjë domethënie të veçantë.

Pra, le të themi disa fjalë për përdorimin korrekt të këtyre manave për ushqim. Më duhet të them se ata janë të dobishme si një ushqyese të thata dhe natyrisht të freskëta. Çfarë mund të bëjnë ata?

Që nga ato përmbajnë shumë acide organike - ata shije ndjenjë goxha kosi me disa thartësi, dhe ndoshta pak i hidhur.

Sigurisht, ka njerëz që flasin si kjo, por një pakicë e tillë.

Por për shumicë për të cilën unë edhe përkas - do të rekomandojë për të shtuar mjaltë, podribnyvshy para manaferrat veten e tyre. Ju mund, sigurisht, dhe sheqer, por mjaltë është dhënë një avantazh të rëndësishëm. Gjithashtu, ju lehtë mund të krijoj TEAS, të cilat patjetër do të bartin efekt parandalues ​​dhe shërim.

Për këtë kurs ju gjithashtu mund të vënë ndërprerë twigs para, apo edhe gjethet. Llogaritja për këtë. Në një gotë me 250 gram ujit që nevojitet: Berry kulpër vetë e 40-50 gram, dhe twigs copëtuar dhe lë në vlerë prej 0,5 lugë gjelle.

Ose ju mund të përgatisë lëng të freskët që do të ton trupit tuaj dhe për të përmirësuar imunitet. E megjithatë, pas një filxhan lëng, ju do të ndjeni disa qartësi në mendjen dhe procesin e aktivizimit mendore.

Për juicing nevojën për të bluaj shumë dhe të mbledhura nga pak - duke shtuar pak ujë për përqendrimin e përcaktuar që të jetë e pranueshme. Gjithashtu, për të forcuar efektin parandalues ​​mbi shëndetin - mund të shtoni mjaltin për shijen tuaj.

Por ende, ju mund të përdorni të dy të thata dhe të freskëta kulpër si mbushje për ëmbëlsira tuaj ose mallra të tjera të pjekur. Nga rruga, ata do të jenë aty në harmoni më keq se rrush të thatë.

Por në krahasim me rrush të thatë do të japë shije kyslenkyy pazakontë.

Unë mendoj se është e qartë se sheqeri mund të kontrollohet përmes shijen e thartë të shprehur në pothuajse e paprekshme. Megjithatë, ju duhet të mbani në mend faktin përfitim maksimal është, natyrisht, përdorimin e freskët.

Dhe kështu, në këtë kokrra të kuqe kulpër artikull u paraqit vetëm në aspektin e të ushqyerit. Sigurisht, pasi ka për shekuj, dhe ndoshta mijëra vjet dhe është përdorur nga paraardhësit tanë - ata janë një grimë - mësuara në drejtim të zbatimit të saj, prandaj, rekomandojmë që ju të lexoni pronat e saj në artikullin e ardhshëm.