Çfarë nëse qeliza të bardha të gjakut numërimin e rënë


Tani, miqtë e mi, kjo është koha për të folur për nëse e bardhë qelizë të gjakut numërimin rënë, si në kohët e mëparshme, ne e diskutuam çështjen kur ata ringjallen.

Unë do të them këtë, që në të parë dhe në rastin e dytë mund të jetë 2 opsione.

Së pari - kjo është kur për një kohë, për shkak të sëmundjes ose qëllime të tjera, niveli i rritur pak ose zbehur.

Mundësia e dytë është më e keqe se e para - është kur ka shkelje serioze në nivelet e arsimit.

Në çdo rast, tani ne përpiqemi për të bërë nga disa detaje në lidhje me se si të veprojnë kur pak e bardhë qelizë të gjakut numërimin .

Çfarë nëse qeliza të bardha të gjakut numërimin e rënë

Për ta bërë atë më të qartë, unë do të them se ka një emër të veçantë për këtë problem, emri i të cilit - leukopenia.


Sa për mua - fjala e tmerrshme ... ndoshta ajo e tmerrshme që rrezatimi i vazhdueshëm çon në dobësimin e tërë funksionin imun, dhe, rrjedhimisht, të zvogëlojë reagime mbrojtëse.

Gjithsesi, le të mos përqëndrohen në atë. Kjo është, më e rëndësishme dhe themelore që ju mund të ndihmoni - ky është bilanci i rëndë dietën tuaj. Plus, përveç dietë të zgjedhur posaçërisht, ju gjithashtu rekomandojmë të mbështetet në mjekësinë tradicionale. Po, ka teas të veçanta dhe teas që të ndihmojë të hequr qafe këtë sëmundje.

Por ne fillim me ushqim, sepse ne hamë çdo ditë. Në qoftë se ju thonë se në përgjithësi - që dieta juaj duhet të ketë kryesisht natyrën e proteinave dhe sasinë e karbohidrateve dhe yndyrna duhet të jetë më pak.

Sidomos kur ajo lidhet me yndyrna shtazore. Në përgjithësi, unë rekomandoj për ju në qoftë se ju doni të shpejt të balancuar qelizat e bardha të gjakut në gjak, hani ushqim më pak të kafshëve, me përjashtim të produkteve të qumështit.

Dhe edhe më të mirë - për të eliminuar plotësisht mishit nga dietë në të gjitha format. Gjëra për të bërë më shumë - është për të siguruar rrjedhje të vazhdueshme të rritur të acidit askorbik (vitaminë trupit C) dhe acidit folik (vitamina B9). Për vitaminës C, hani hips Rose, dhe të bëjë atë me teas (teas).

Më shumë Hani fruta agrume, nëse është e mundur, të gjitha llojet e manave, dhe madje pini qumësht. Për vitaminës B9 hani shumë lloje të fasule dhe perime.

Gjithashtu, ju mund të përgatisë një zierje mjaft efektive. Nga rruga, mos e gatuaj atë shumë të vështirë. Merrni një gjysmë gotë me elb, dhe pastaj derdh atë në përgatitura 2 litra ujë të ftohtë ose të ngrohtë.

Tjetra, vendin supë të ardhshëm në furrë dhe prisni deri sa vlon. Dhe pastaj, zjarr sbavte dhe kuzhinier deri atëherë, deri sa ai vyvarytsya në gjysmën e vëllimit origjinal. Tjetra, ju duhet të marrë një zierje e herë gjatë gjithë ditës 4 e 150-200 gram. Mundësisht 40 minuta përpara se të hahet. Një mjet i mirë është përdorimi i pelte bee mbretërore, e cila është shumë e mirë për të gjithë jetën tuaj.

Dhe edhe më të mirë - kjo nuk do të përpiqen për të marrë pelte mbretërore. Në çdo rast, duke përdorur 20-25 mg tri herë pelte mbretërore në ditë - në mënyrë të konsiderueshme ndihmojnë (plotësues) foto e përgjithshme e trajtimit. Vetëm që kjo procedurë duhet të jetë brenda 2 javësh, duke e vënë atë nën numrin e tij të gjuhës.

Kjo duhet të përsëritet 3 herë gjatë gjithë ditës. Kështu, në qoftë se disa qeliza gjaku të bardha në gjak - Metodat e tilla të thjeshta, pa kimikate të ndihmojë të hequr qafe të sëmundjes. Kush tjetër mund që - se ju tregojë për çfarë të bëni nëse qeliza të bardha të gjakut numërimin e ulur?