Recommended vetëdijshëm fara kungull të përfitojnë dhe të dëmit të cilat kryesisht varet nga koha dhe numri


Ne vazhdojmë të bëjë të ditur temën e fara kungull dobi dhe dëm që është diskutuar për dekada të tëra.

Por ajo që është për shkak të faktit që njerëzit në këtë produkt të vlefshme janë të metat?

Para së gjithash, kjo varet nëse ne jemi duke folur në lidhje me ushqimin, si një njeri i konsumojnë.

Në qoftë se ju përdorni ato si një droge, ajo është saktësisht e njëjtë si në dietë duhet të jetë disa njohuri dhe rregullat.

Pra, le të përpiqen të kuptoj se si ne mund të merrni nga kjo farë është e mirë. Megjithatë, të jetë i sigurt për të marrë parasysh të gjitha kurthet që mund të shkaktojnë dëme.

Fara kungull dobi dhe dëm


Para se të vazhdojmë për të çmontuar një ndikim pozitiv në fara të thata e trupit tonë dhe shëndetin, unë dua që ju të mbani mend artikullin tonë të mëparshëm.

Mos harroni kur kemi biseduar në lidhje me pronat e dobishme e fara kungull, kemi përmendur faktin se ata janë mirë të ndikojnë në tretje tonë. So. Përveç kësaj unë dua të them se përveç efekteve të dobishme mbi sistemin tonë të tretjes - është ndikimi mbi veshkat tona, si dhe në mëlçi tonë.

Nëse ju vetëm hani një të thata disa herë në javë - ajo do të jetë e mirë për parandalimin e veshkave. Dhe në qoftë se ju të filloni mprehje veshkë - mund të jenë të përgatitur në vijim supë.

Ajo duhet të marrë një termos dhe plotëso atë në, peeled, 4 lugë të plota të farave.

Më tej, aty pour 0,5 litra ujë të nxehtë dhe të fort kapakun e mbyllur, le të qëndrojë për 12-14 orë. Dhe pastaj, mundësisht në mes të ngrënies ose me stomak bosh në mëngjes, pi një zierje për 14 ditë.

Kështu, ajo është e rekomanduar për të pirë të gjitha në një herë 500 gram leng mishi, dhe ndajnë atë në 2 ose 3 copa. Për shembull, ju mund të në mëngjes (agjërimit), në mes drekë dhe darkë, dhe vetëm - vetëm gjysmë ore para gjumit. Në qoftë se ju thonë se dëmin - është e nevojshme për të përmendur këtë fakt.

Nga - faktin se kjo është një relativisht i vështirë për tretje tonë - kjo nuk është e nevojshme për të ngrënë shumë.

Norma ditore e 100-150 gram peshë është e tharë kernelit ju do të mjaftojë. Maksimale që ju mund të hani deri në 200 gram.

Kjo është për shkak se ato përmbajnë një numër mjaft të madh të proteinave. Prandaj, rekomandohet edhe 150 gram e ndarë në 2 doza. E pra, në qoftë se ne neglizhojmë këtë rregull - ju mund të fillojnë dhimbje të barkut që mund të zgjasë me orë të tëra.

Gjithashtu, në qoftë se ju pëlqen për darkë, hëngra shumë ushqime që përmbajnë proteina - ajo është e rekomanduar që të mos hanë fara deri në mbrëmje. Kjo mund të shpjegohet me faktin se - për një numër të madh të ushqimeve proteinike, sistemi ynë ndihmon tretjen e ushqimit mund të ngadalësojnë funksionimin e saj të plotë për disa kohë.

Dhe sidomos në qoftë se ushqimi juaj ishte fruta dhe perimet - ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm. Të gjitha të njëjtën gjë, tretje tonë - një sistem specifik i gjallë, që thjesht nuk mund të zëvendësojë pjesë të dëmtuara. E megjithatë, nuk është një paralajmërim në lidhje me kohën.

Po, ne mund të fillojnë të hanë fara në mëngjes kur asnjë 09:00. Gjithashtu, në qoftë se ju doni të hani ato dhe në mëngjes - kjo është e rekomanduar për të ngrënë ndonjë - ndonjë fryt.

Rastësisht, që nga blog përshkruar cilësinë dhe vetitë e frutave të ndryshme - ju mund të zgjidhni pronat për një që ju pëlqen më së shumti. Dhe - për faktin se tema e "kungull farë dobi dhe dëm" nuk është shpallur plotësisht - le të vazhdojë, konsiderohen fara të përfitimit për burrat.

PS: për ju, miqtë e mi, ka përgatitur një histori interesante: