Pse rigon erëza të jetë shtëpi e të gjithë ne


Që jo shumë erëza rigon popullarizuar në territorin tonë - që së bashku të përpiqen të kuptoj se çfarë është dhe analizojë të gjitha intricacies e eshtrave.

Nëse ju them sinqerisht, rigon erëza - kjo është jo - atje jashtë shtetit dhe erëz panjohur.

Kjo bimë, e cila në vendin tonë njerëzit e përdorur për të thirrur borzilok.

Dhe, siç e dini, në tavolinë në shumë vende ajo është tashmë në përdorim për shekuj me radhë. Pra, le të shohim se si ne mund ta përdorin atë në dietën tonë. Së pari - disa fjalë për përfitimet.

Rigon erëza - pronat dhe përfitimet

Nëse tha i ushqyesve - këtu në këtë fabrikë janë të mirë.


Për shembull, ju mund të ju lutem faktin se erëz është agjent mjaft e fortë antitoksik. Grup si anëtar i barishte Yarrow përfshijë ato komponimet që ndihmojnë në eliminimin e toksinave nga gjaku.

Gjithashtu, në mënyrë që të përshpejtojë detoxification - ajo është përdorur si një mjet për përshpejtimin funksionin tëmth. Si rezultat, në qoftë se dikush dëshiron për të pastruar trupin tuaj e toksinave dhe helmet - ai mjaft rregullisht fillojë të marrë këtë fabrikë si ushqim ose në të thata ose të freskëta.

Një fabrikë për përmbajtjen e vitaminës B9 ose acidi folik dhe vitaminë K - ajo lehtë mund të bind një shumë të erëza, herbs dhe bimët.

Edhe e tharë nën kushte natyrore, ajo ka mbajtur këto vitamina. Prania e një rezervë të madhe të kalciumit dhe kaliumit - është një tjetër avantazh thelbësor.

Erëza rigon në ushqim

Siç është shkruar më lartë - në qoftë se ju doni një imunitet të rritur dhe plotësoj atë të tilla si vitamina B9 dhe C - pastaj erëz rigon të jetë një vizitor i shpeshtë në dietën tuaj. Dhe edhe më të mirë - është e pagatuar. Megjithatë, ne nuk kemi nevojë shumë.

Quite lë pak mbi një bazë të rregullt. Në përgjithësi, të njëjtën qimnon tharë apo kardamom thata, ose ndonjë produkt tjetër që ju nuk e keni përdorur më parë - të fillojë duke përdorur një sasi shumë, shumë të vogla.

Gjithashtu, në qoftë se ju keni ndonjë problem me sistemin e tretjes - thjesht duke shtuar një majë e erëz në çanak, ju do të ndihmojë edhe trupin tuaj.

Megjithatë, ajo mund të përdoret për supave, drithëra, salads dhe pjekje bukë shtëpi. Dhe në qoftë se ju pëlqen trangujve konservuar, kërpudha - ju mund të shtoni një lë pak të kësaj bime nga bankat kodrina. Nëse gjethet jo - atëherë vetëm thatë në sasi? lugë çaji për litër.

Edhe pse ju tashmë vetë atë individualisht të përcaktuar shijet si të ndryshme. Dhe në qoftë se ju thonë se në përgjithësi - se nuk ka kufizime për ushqime, të cilat mund të përdoren në këtë erëz.

Unë mendoj se çdo grua pëlqen të eksperimentojnë.

Shanset janë, ju jeni, bazuar në shijet individuale, ata do të gjejnë një pjatë në të cilën ajo do të përdorë më shpesh. Gjithashtu, nuk do të kem frikë se rigon erëza nuk blends të tjerët. Në të kundërtën, ajo është gjetur një kombinim të mirë të rozmarinë, si dhe të gjitha piper i njohur zi.

Plus, në qoftë se ju përdorni në kopër tuaj dietë dhe rigon - është vetëm diversifikon ushqim të rregullt. Dhe, për shembull, për patate tonë të dashur - ajo mund të jetë numër shtesë 1. Edhe pse, përsëri, të gjithë individualisht.

Erëza rigon në mjekësi

Një nga kërkesat më të gjerë në kombin tonë ishte për dhimbje dhëmbi.

Nëse ju filloni për të përtyp gjethet - dhimbje do largohem gradualisht. Megjithatë, ka ende praktikë kur bima është hedhur, ndërsa duke marrë një dush.

Aromë e saj dhe përmban substanca të tilla si pronat si në mollë balsam, të qetësuar sistemin tonë nervor dhe mbytem dhimbje në trup. Dhe në qoftë se ju keni një të ftohtë - që përtypet gjethe të freskëta do t'ju ndihmojnë në shërim, si një dezinfektues natyral.

Plus, në qoftë se ju keni pagjumësi ose stresin - si bimë zbut sistemin nervor, ju mund të shtoni atë në vakt mbrëmje. Dhe nëse tezisno të thënë për temën tonë, erëza rigon për të dy të mirë diversifikuar enët tuaja dhe për të rritur numrin e ushqyesve në trupin tonë, dhe për trajtim.