Çfarë është fara me të vërtetë të dobishme kungull


Nëse ju nuk mund të mbani mend kur ju fundit ngrënë fara kungull - atëherë ju vetëm mund të vjen keq.

Sigurisht, nuk dua të fyej askënd, por sot, shumë njerëz injorojnë këtë ushqim. Shumë kot ...

Dhe arsyeja e parë pse ata nuk hanë - kjo pyetje: "Ku mund të merrni ato?"

Një arsye e dytë e mundur - tepër dembel për të klikoni ata.

Në fakt, ajo është mjaft e lehtë për të hequr nëse një person është i qartë: përfitimet për trupin tuaj ajo mund të merrni kur ajo fillon, vetëm për pak - pak, por vazhdimisht, të shtoni në dietën tuaj. Nga rruga, mënyra unë them se është ngrënë më të mirë në mes të ngrënies.

Si të dobishme fara kungull


Para se të fillojmë të analizojmë më me kujdes kjo, sipas mendimit tim, një ushqim i plotë, unë do të them se e tërë shuma e informacionit nuk do të përshtaten në këtë artikull. Pra, të marrë të gatshme për atë që do të jetë vazhdimi i saj.

Dhe kështu, i parë i asaj që unë dua të fillojë - kjo është përdorimi i tyre. Jo të gjithë janë të vetëdijshëm për faktin se efekti më i madh në aspektin e përfitimeve në dispozicion vetëm kur ju përdorni këto fara vetëm në formë të thata.

Tani, pothuajse të gjithë prej tyre në të njëjtën kohë të skuqura vetëm për të hedhur ato më gjatë. Por, unë do të them një gjë. Në - Së pari, në qoftë se ju jeni vetëm për të thatë, e cila është shumë e lehtë për të bërë - të gjithë dimrit dhe pranverës madje ata vetëm gënjejnë.

Në fakt, ju duhet vetëm për të siguruar kushtet e duhura magazinimit. Dhe - e dyta, kur tiganisje, pothuajse çdo produkt humbet të paktën 50% të përbërësve në gjendjen natyrore, janë thelbësore për trupin tonë.

Prandaj, para se ju do të blejë kohë tjetër - vetëm të jetë i sigurt për të duken të thata. Dhe më të mirë të të gjitha - kjo s vjeshtë të bëjë aksione veten. Për fat të mirë, kungull vetë, veçanërisht në zonat rurale - një produkt shumë të lirë.

Prandaj, ju mund të bleni fara kungull pa shqetësuese veçanërisht për të holla. Blej dëshirueshme të sapo fituar nga perime, dhe menjëherë të fillojnë për të thatë.

Për ta bërë këtë, ata mund të zgjerohet edhe në banesën e tij në afërsi të baterisë.

Ose të jetë edhe më mirë, të gjejnë një tabaka hekuri, është përhapur në mënyrë të barabartë nga farat dhe rriti epërsinë në baterinë shumë. Ju mund të në një kënd të një pjese të shtrirë në tabaka e baterisë dhe tjetri zëvendësohet në tryezë dhe karrige.

Në disa mund të pyesin, "Pse kaq shumë probleme gjatë se - fara?" Në - Së pari, është një shtesë e shkëlqyer për dietë vegjetariane si dhe të para-foodists. Dhe - Së dyti, në qoftë se ju nuk janë as i pari dhe as i dyti, nëse ata hanë siç duhet - mund të trajtohen pa përdorimin e drogës.

Kjo është ajo që ne duhet ende të flasim. Plus, trupi juaj gjithmonë do të merrni një proteine ​​të plotë.

Nga rruga, nëse ju jeni një atlet apo të ndjeni një mungesë të proteinave në dietën e tyre - madje edhe pochyty rekomandoj ju: se cilat produkte përmbajnë proteina.

E pra, nuk ka (vajzat nuk lexojnë) në qoftë se ju doni të përmirësuar burrëri - ju vetëm duhet të shtoni të paktën 100 gram fara të "bardhë" në dietën e tyre. Të paktën 3 - 4 herë në javë dhe të thata gjithmonë.

Nëse ju ulem tepër dembel për pastrimin e tyre ose klikoni - ka disa lloje dhe varietetet e pumpkins, të cilat fara plotësisht të pjekur pa predha në përgjithësi.

Kur unë për herë të parë pashë ato në shitje pa shell - vetëm menduar, "Çfarë është ajo ata dhe të pastrohen?

Really, njerëz bënë çdo gjë me dorë?

"Ajo doli atje. Ju shpresoj diçka - i ri mësuar në lidhje me fara kungull, dhe për të zhvilluar menduar se ishte radha për të folur për pronat e dobishme.