Si fistikë dobishme


Më parë, në qoftë se ju vetëm mori në këtë blog, ne kemi diskutuar tashmë në dy nene para fistikë dobishme, por ne ende kemi diçka për të thënë.

Në pak fjalë, unë ju kujtoj se përveç vlerës ushqyese, i cili është mjaft i madh, nuk është aplikimi konkret i këtyre arra në trajtimin dhe në parandalimin e sëmundjeve të caktuara.

E pra, në mënyrë që ju të kuptoni se çfarë është në të vërtetë tha - vetëm lexuar një artikull më herët.

Dhe ende, fistikë më të dobishme

Vazhdimi theme tonë, unë do të them disa fakte mbi këto arra në drejtim të mjekësisë. Po, ky produkt është aq unike që ajo mund të rezistojë shfaqjen e kancerit të njeriut.


Dhe të mos jetë e pabazë, thonë se përfundim i tillë shkencëtarët amerikanë nga shoqatë që merret me studimin e kancerit dhe trajtimin e saj. Kështu, si i 2009, i bërë këto konkluzione.

Nëse rregullisht (por jo me fanatizëm) hani atë tharë fistikë - person do të marrë një sasi të madhe të antioksidantë dhe komponimet e tjera. Dhe rezultatet e studimeve të kësaj shoqate është arritur në përfundimin se konsumi i vazhdueshëm i antioksidantë zvogëlon shanset e gjetjes së tumoreve të kancerit.

Plus, më pak qeliza janë të plakjes dhe veshin, që përmirëson rolin e tyre mbrojtëse dhe fuqi. Dhe, për më tepër, si ushqime të tjera proteinike - këto arra të ndihmuar në ruajtjen e energjisë në trupin ton kur fuqi shtesë - për punë e vështirë.

Edhe në aspektin e ushqimit - mund të thuhet për efektin e tyre të dobishme në shërimin e energjisë dhe përpjekjeve të shpenzuara për këtë sëmundje. Për shembull, një person që është i infektuar me ftohjet rënda apo sëmundje të rëndë infektive - rekomandohet për çdo ditë ose të marrë 50-60 gram arra.

Në - Së pari, ata mbushin një proteine ​​që është e nevojshme për të krijuar, qeliza të reja të shëndetshme, dhe - Së dyti, siç u përmend më lart, ofron qelizat shtesë të mbrojtjes. Plus, nutritionists rekomandojmë nënat e ardhshme që janë në çdo fazë të shtatzënisë për të përfshirë pak - a ky produkt pak në dietën tuaj.

Për këtë, ajo është e rekomanduar për të thith ato në ujë për disa orë deri razmyakshey dhe ata janë jashtë papastërtitë e mundshme të akumuluar. Por ju nuk mund të them fistikë diçka të dobishme, në qoftë se ata kanë një shije të hidhur.

Gjë është se në qoftë se ju ndjeni hidhërim në to - që do të thotë se ato përmbajnë yndyrna kanë filluar të ndryshojë strukturën e saj, kryesor, në fund të fundit, me një ndikim negativ në trupin tonë. Mineral, yndyrna të pangopura që ushqejnë trupin tonë, nganjëherë ata i kthejnë në komponimet toksike.

Pra, është më mirë që të përmbahen nga të pijshëm sesa të kemi probleme të tretjes ose helmim.

Dhe mos harrojmë për prezantim. Kur zgjedh më mirë edhe një herë të marrë një sy për praninë e myk dhe gjendjen dukshme.

Në qoftë se ju ndiheni më thotë se se - kjo nuk është ajo - më mirë të heqë dorë dhe të zgjedhin për të blerë më mirë. Si rezultat, tre artikull të shkruar, unë shpresoj tani ju e kuptoni se çfarë është me të vërtetë fistikë dobishme në dietën tonë të përditshme. E vetmja gjë është nëse keni ndonjë - informacion që kjo temë nuk është zbuluar - ju lutem komentoni.