Si të dobishme fara për shëndetin tonë kungull


Duke përfunduar një seri të vogël të artikujve, tani ne do të diskutojmë: fara kungull të dobishme.

Dhe, edhe pse kjo ishte e shkruar tashmë 5 artikuj mbi këtë temë, megjithatë ju mund të ende të them këtë. Efekt shumë të dobishme për trupin tonë germinated fara.

Ky informacion është veçanërisht e rëndësishme për njerëzit që praktikojnë vegetarianism si dhe ushqime të papërpunuara.

Po, shumë vegjetariane dhe Syroyid mbi një bazë të rregullt apo herë pas here ushtrimin e mbirjes të ndryshme të farërave dhe bishtajore.

Por edhe në qoftë se ju nuk janë aq të - në rregull. Në mënyrë që të përfitojnë nga fidanëve - jo aq e rëndësishme që ju dietë.

Gjëja kryesore është që ju të kuptoni dhe të kuptojnë se të përpiqen për një dietë të shëndetshme. Në të vërtetë, devijuar pak nga tema, por unë mendoj se lexuesi im i preferuar, më fal. Pra ...

Si të dobishme fara kungull


Si një i rritur mund të hani jo vetëm kernel, por edhe një rrjedhin që doli. Cilat janë përfitimet? Në - Së pari, ajo është e mirë ndikon në kripë dhe metabolizmin e ujit në trupin tonë. Me fjalë të tjera, të fillojë aktivizimin e metabolizmit.

Në - të dytin, një grup të pasur aminoacidet, vitaminat, fibër shërbejnë se gjaku jonë do të përmirësohet. Kështu, i formuar gjak të ri, kështu që të flasin, cilësia do të jetë më mirë se më parë.

Gjithashtu, gjaku "e vjetër" do të pastrohen gradualisht. Ashtu si hahet fara e bardhë është e rekomanduar për njerëzit që kanë probleme me gjakun, apo ata që duan atë të pastër. E pra, se e gjithë kjo çon në një rritje të imunitetit natyror, unë vetëm mbajtur të qetë.

Rastësisht, mos harroni se në një artikull të mëparshëm në lidhje me përfitimet e farërave të bardha kemi biseduar për atë që ato përmbajnë zink, e mirë për të gjithë sistemin skeletor. Përveç kësaj, unë dua të them se efektet e dobishme dhe të shkojnë në flokët tonë kokë.

Dhe në qoftë se ju thonë se në mënyrë specifike - një profilaktik i natyrshëm kundër humbjes së flokëve. Fakti që përmban komponimet e tilla si zinku, forcon flokët follicles flokët dhe gjithë forcë.

Nuk është një tjetër tipar i mirë.

Që nga ato përmbajnë jo vetëm proteina ose vitamina, por të tjera komponimet, më pak të dobishme - këto substanca janë në gjendje të lidhin metalet e rënda dhe ato të shtypura.

Kështu, me anë të hulumtimit, është treguar se nëpërmjet përdorimit të farërave të bardhë e trupit tonë janë nxjerrë metale të rënda të tilla si kadmiumi dhe plumbi. Ashtu si ushqime të tjera përmbajnë shumë proteina - fara e mira ndikojnë burrëri, dhe punën e muskujve të zemrës.

Do të ishte e dobishme gjithashtu se nëse ata hanë ashtu si çdo - atë specialitet apo rostiçeri në mes të vakteve kryesore, por gjithashtu shtoi në mënyrë aktive për të njëjtin ushqim.

Pra, shtoni një grusht të vogël të sallatë - marrëveshje e ëmbël.

Pre duhet të njoftojë tyre për të përtyp një sallatë më afër mastering ishte efektive. Megjithatë, ato mund të përdoren jo vetëm si një shtojcë për sallatë. Bluarje ato në një mulli kafeje, pluhur lirua kalori mund të shtohet në smoothies, drithëra, sallatë dhe enët tjera.

Rastësisht, me këtë pluhur mund të krijoj çaj edhe cili do të jetë një efekt tonik në funksionin e veshkave dhe fshikëzës. Nëse keni diçka për të thënë në lidhje me atë që fara të dobishme kungull - pyes në komente.