Si të dobishme inzhyrni bukuroshe dhe çfarë ju duhet të i kushtoj vëmendje të veçantë për të


Para se ju do të jetë i mbuluar temën e pjeshke inzhyrni, unë dua të them se edhe në këtë specie ka disa subspecies.

Ata vetëm - vetëm të ndryshme në ngjyrë dhe formë, por thuajse identike për shije.

Ndërsa secili ka subspecies e veta unike dhe të personalitetit.

Pra, kur ju zgjidhni një frut të ngrënë këto në tregjet - mos u habitni se çdo plan urbanistik ata janë ngjyra të ndryshme.

Por ende, unë ju rekomandojmë që të specifikojë shitësit çfarë është dhe ku rritur.

Si te zgjidhni bukuroshe inzhyrni dhe çfarë përcakton favor të tyre

Jo shumë kohë më parë, ne pamë atë versionin klasik dhe ajo e përshkroi anën pozitive.


Por gjithashtu i prekur dhe disa aspekte negative.

Prandaj, për të pak më të zgjeruar idenë tuaj dhe të sigurojë informacion në një botë më të madh - unë rekomandoj lexuar në lidhje me përfitimet dhe dëmet e pjeshkë në formën e tyre klasike. Dhe ne do të flasim për konservimin dhe përdorimin e fetusit.

Fakti që kjo është një nga fruti, që është jeta e vogël raft mjaftueshme. Opsioni më i mirë - kjo është kur ju mund të këpusin bukuroshe inzhyrni direkt nga pema dhe pastaj ngrënë. Ajo është në këtë rast, ju mendoi ai, përfitimet do të jenë maksimalisht.

Por në qoftë se ju nuk mund të mbledhin dhe të hajë frytin direkt nga pemët - se ata vetëm mund të zgjedhin për të blerë.

Për ta bërë këtë, kurrë nuk blej produktin tashmë të mbështjellur me polietileni apo diçka si kjo - pastaj.

E njëjta gjë vlen edhe për nektarinës. Të gjitha frutat kur ata blejnë - duhet të jetë në dispozicion për ju në një mënyrë të tillë që ata të mund të marrin, nuhatje dhe të shqyrtojë ato nga të gjitha anët. Sidomos duhet të i kushtoj vëmendje për të nëse vende të kalbur.

Nëse ka ndonjë - ju e dini se të paktën 30% e të gjitha vitaminave, veçanërisht energji është e humbur. Pse kam shpenzuar përzgjedhje aq të kujdesshëm?

Si fruta lychee, fruta është gjithashtu filluar të humbin mineralet saj të vlefshme dhe vitamina brenda disa orësh pas mbledhjes. Kjo ndodh gradualisht, por shpejt.

Çfarë një bukuroshe është inzhyrni ushqyese

Para se të flasim për rangun e vitaminave dhe përbërës të tjerë, unë dua të prek shije. Ai është pak e ndryshme nga ajo që ne janë përdorur për të. Shijoni, natyrisht, e ëmbël, por jo aq e theksuar si në klasik që të gjithë do.

Megjithatë, dhe kjo është gjithashtu mjaft e shijshme. Por jo aq i jep një aromë me shije frute. Shijoni ndoshta mund të krahasohet me kajsi, e cila është mjaft e holluar me ujë.

Si për fruktoza me glukozë, që krijohet karbohidrate bazes - pjeshkës inzhyrni e qytetit afërt 12% nga pesha e brumit ushqimor. Një tjetër, pothuajse e gjithë pjesa është e mbushur me ujë.

Kjo është arsyeja pse ka më pak se 1% si proteina dhe yndyra.

Por kjo nuk do lajthi apo të thata arra shqeme, në të cilat në masë totale proteina merr një minimum prej 15%. Megjithatë, të gjitha këto produkte, madje në mënyrë që të asimilimin e proteinave ishte i lartë - për të ngrënë në kohën e duhur.

Për shembull, se këto komponente zasvoyilysya mirë - ju e dini kohën e saktë të përdorimit të tyre. Koha më e mirë - është duke filluar nga 10:00 dhe duke përfunduar 18:00.

Vetëm këtë herë bukuroshe inzhyrni maksimal peretravytsya sistemin tonë të tretjes.

Dhe, në qoftë se ju fillojnë të marrin në konsideratë vitamina - ata janë një shumëllojshmëri mjaft të mirë. Megjithatë, nuk është më e vërtetë: "Total dhe me pak - pak."

Pra, këtu ju mund të gjeni vitaminë C dhe vitamina B, të tilla si vitamina A dhe E. Ka ende disa.

Por numri i tyre nuk është shumë e madhe. Edhe pse përfitimet e përdorimit të këtyre frutave, sigurisht atje. Edhe në qoftë se edhe në faktin se aty janë të përfaqësuara edhe micronutrients dhe macronutrients, të cilat në përgjithësi janë 27.

Këtu dhe kalcium komponimet, dhe komponimet e selen dhe mangan, hekur, fosfor, klor, dhe të tjerët. Në përgjithësi, bukuroshe inzhyrni në qoftë se edhe e konsiderojnë atë thjesht nga një pikëpamja fizike, mund të njom trupin strukturuar tuaj ujë dhe për të rritur imunitetin tonë për shkak të larmi të madhe të komponentëve të dobishme.

Dhe në qoftë se ju thonë se për aspektin e energjisë - që nga Prana dhëna këtu është mbushje e trupit tonë delikate.