A kam nevojë për të përfshirë në dietën tuaj lëng kungull


Edhe pse lëng kungull dhe ka një shije shumë të veçantë kur të pijshëm atë në formën e tij të pastër, por duke gjykuar nga ndërmarrja - e vlefshme.

Kjo është edhe më e mundur për të konfirmuar faktin që njerëzit të rrokulliset atë në dimër në banka.

Dhe ndërsa ka një mundësi - unë rekomandoj që ju të pini atë të freskët, sepse përdorimi i tij në formë të zier do të jetë shumë më pak.

Sigurisht, shumica prej nesh është i freskët apo neutral ose i pështirë.

Pra, shtoni të njëjtën mollë, portokall ose fruta të tjera. Tani, disa pika të rëndësishme në lidhje me përfitimet.

E dobishme se lëng kungull

Para se ne të diskutuar mbi vlerën e shtuar në lidhje lëng më parë do të ishte më mirë nëse ju lexuar në lidhje me përfitimet e kungull.


Të gjithë të njëjtën gjë, çfarë është pika e bojës dhe vitamina të tjera që kanë këtë perime siç kemi bërë në artikullin e fundit.

Tani unë dua të them se ajo është e rekomanduar për të pirë pastër 100-150 gram në ditë. Në mënyrë të qartë, nëse përzihet me tjetër - ju të merrni shumë më tepër. Nis mund të përdorni nga ora 10:00 am dhe vazhdojnë të mundshëm 6 - 19:00.

Ajo që ka rëndësi është se kjo nuk është një unazë me mëngjesin tuaj ose darkë. Përdorimi më optimal të kohës - kjo përfshin midis mëngjes dhe drekë dhe në mes drekë dhe darkë. Në veçanti, ky informacion duhet të merren parasysh nga ata që vuajnë nga hyperacidity.

Për shembull, nëse ju jeni në mes drekë dhe darkë, pini një gotë me lëng mund edhe të jetë përzier me një lloj tjetër - ajo normalizes nivelin e acidit në stomak tuaj. Vetëm në qoftë se ju të marrë në mënyrë - vini re se kungull kanë. Ju mund të bëni 80/20 ose 70/30.

Duke folur në lidhje me pronat medicinale - përdorimi sistematik do të ndihmojë për të siguruar që gjaku yt do të vijë natyrshëm nga komponimet toksike dhe helme. Plus, shumica e anijes, dhe, më e rëndësishmja, capillaries gjithashtu do të pastrohen, si pasojë e të cilave do të funksionojë më mirë.

Pse është e rëndësishme për të pastruar e gjakut dhe enët e gjakut e, sidomos kapilarët?

Fakti që të dy - atëherë ky blog, unë shprehu faktin se në capillaries tona përmban 75% - 80% të gjakut të trupit të njeriut.

Si kungull vetë fitilin dhe soothes trupit tuaj - lëng i freskët që ju mund të pini për ata që e rrit ngarkesën mendore është e mjaftueshme temperatura e lartë load inteligjente. Gjithashtu, nuk ka informata të dobishme për vajzat.

Ju të mos shpenzojnë para për të blerë kremra dhe tonics, dhe nuk e vënë në kimi e lëkurës tuaj - ju mund të përdorni praktikat popullore. Për të pastruar fytyrën tuaj në fund të ditës, ju mund të marrë, të tilla si leshi pambuku, lagur atë lëng të freskët, dhe më me bollëk për të fshirë fytyrën e tij.

Në - i parë - një ilaç shumë efektiv për pastrimin e lëkurës, dhe - së dyti, do të ishte maskë hydrating natyror. Dhe fshij dhe ju nuk mund vetëm të ushqyer lëkurën dhe fusha të tjera.

Për më tepër, studimet e fundit të mjekëve, përdorimi sistematik i nektar është e mirëmbajtjes parandaluese sëmundjet e mira të tilla të tmerrshme si anemi dhe arteriosklerozës. Në fund të fundit, unë dua të them se ata njerëz që preferojnë të shohin në tavolinën e punës një lëng të freskët me kungull, nuk i ëmbël pije të gazuara - të mbajtur shëndetin tuaj sot.