Mund të thata Kumquat një alternativë për kajsi të thata dhe rrush


Si të këtij shkrimi entries tashmë bie çdo gjë pothuajse krejtësisht kapur - ju duhet të marrin në konsideratë një produkt si Kumquat thata.

Të gjithë të njëjtë, ju keni një të mendojnë pak për të ndryshuar dietën tuaj, si pak, ditë të ftohtë frowned dhe të ftohtë.

Dhe që nga freskët do jo aq shumë sa edhe tani - duhet të mendojnë për fruta dhe diversitetin e tyre.

Ju ende mendoni, vënë re se edhe kur ju hani produktin më të dobishme, por të hani atë gjatë gjithë kohës - fillon mel pryyidatysya. Pra, le të zgjerohet dietën tuaj.

Si është e tharë Kumquat dhe si të zgjidhni

Le të fillojmë me faktin se ky fryt, ndërsa ende i freskët - unë personalisht nga distanca i ngjan domate verdhë.


Edhe pse emri i saj zyrtar - portokalli artë. Por, tashmë në formë të thata - ai ka për të vërtetë të tharë më shumë si pak portokalli.

Në çdo rast, kur ju duhet të zgjidhni Kumquat të thata në raftet - kushtoj vëmendje për të dhënat e mëposhtme. Tipar i parë me të cilën ju mund të ndarë grurin nga byku - ngjyra.

Nëse ngjyra është mjaft e ndritshme dhe i mrekullueshëm drejt - kështu, ka shumë të ngjarë - këto fruta pikturuar vetëm. Dhe në qoftë se çdo gjë shkon në të egra - kumquat e tharë duhet të duket ngjyrë faintish nuk është veçanërisht i dukshëm.

Gjithashtu, i kushtoj vëmendje të dots bardhë apo njolla të bardha.

Nëse ndonjë - ose ka filluar tashmë në mënyrë të fillojë myk, apo edhe më tej se - përpunuara atëherë. Ky rregull zbatohet edhe në rastin kur ju zgjidhni për vetë datat.

Është më mirë për të shpenzuar pak më shumë kohë dhe përpjekje për të zgjedhur nga - por qëndrojnë me ushqim të mirë. Të gjithë të njëjtën gjë, ne pastaj të hani ato. Dhe një tjetër parametër me të cilin për të gjykuar - një erë. Era duhet të jetë agrume, natyrale dhe e ëmbël. Nga rruga, kam harruar të them se unë paksa kujton kjo kajsi të thata fruta. Edhe pse dikush.

Që në vetvete përmban Kumquat të thata

Para se të shikojmë në vitamina, proteina, etj - Unë dua të theksohet në vijim.

Ka disa rregulla për përdorimin e tij. Që nga ky fruta të thata - ajo është e rekomanduar për të ngrënë në mëngjes dhe mund të jetë një drekë pak.

Nëse ju them në mënyrë më specifike - kumquat tharë mund të fillojnë të hanë nga ora 7:00 am. Se mëngjes ai na jep gaz dhe është shumë e lehtë dhe kalori. Në mesditë dhe pasdite - kjo është, sigurisht, nuk mund të jetë - por ajo duhet të kufizojë veten numër të vogël.

Kjo është për shkak të faktit se një person ka për darkë të paguajnë më shumë vëmendje për drithërat dhe bishtajore. Por çdo gjë tjetër - në sasi të kufizuar. Për shembull ditë, fruta të thata mund të jetë si një ëmbëlsirë pas vakt kryesore.

Gjithashtu, mos harroni numrin.

Norma ditore e personit për të cilin ju do të jetë e mjaftueshme për të ushqyer - 100 - 120 gram. Dhe në qoftë se ne do të shkojmë për të përbërësve - se nga këto 100 gram, ju do të merrni një 11% karbohidratet. Ketri është rreth 2-2,5%.

gjërat mirë është fakti se edhe një sasi e yndyrë prej rreth 1% nga masa. Duke folur të pasura me vitamina, si fruta lychee - tharë fruta që përmbajnë vitaminë E dhe acid Askorbik. Gjithashtu, ekziston pothuajse të gjithë grupin e vitaminës B.

Unë mendoj se një ndihmë e mirë dimrit tonë imunitar. Dhe mos harroni për lidhjen e kripërave organike. Për shembull, ka shumë të mangan, kalcium, dhe magnez.

Plus, ka një furnizim mjaft të mëdha të kaliumit, bakri dhe fosforit.

Si rezultat, të thata Kumquat - një alternativë e madhe për dimër në të njëjtën njohur për ne rrush të thatë dhe kajsi të thata. Në çdo rast, provoni atë vetëm për ekzotike, unë mendoj se të gjithë duhet. Unë do të jetë i lumtur në qoftë se ju ndani përshtypjet tuaja dhe përvojat.