Do të humbni peshë vegjetarian


Në fakt, për të humbni peshë vegjetarian përdoret për rreth dy mijë vjet më parë.

Shkarko fund është se edhe në ato ditë, njerëzit që vuajnë nga obeziteti për shkak të dobësisë së saj të madhe para ngrënies.

Kthehu në ato ditë, filozof dhe mjek Avicena rekomandojë për të gjithë pacientët e mi të bëjë dietë e duhur dhe të ndjekin atë rregullisht.

Në veprën e tij "Canon i Mjekësisë", - ai e përshkroi atë që produktet duhet të sigurojë vetë çdo person për të mbajtur një shëndet të plotë.

Pas kthimit në botën moderne, ju nuk keni nevojë të tregojnë me gisht dhe të thonë se problemi i trashje bëhet më urgjente dhe më të rëndësishme me kalimin e çdo viti.

Pra, që vijnë më afër subjektit tonë, autor dhe publikimeve IL Medkova tha se brezi ynë sot për të humbur peshë përshtatet vegjetarian shumë mirë.

Nga një pozitë fiziologjik mund të shpjegohet si vijon. Shkarko fund është se ata që zgjodhën një vegjetarian - ka filluar të përfshijë në dietë juaj më shumë ushqime të gjalla.

Një nga produktet kryesore - një larmi të madhe të perimeve që mund të hahen në sasi të mëdha. Në perimeve nuk përmbajnë shumë kalori, dhe ende ata janë të pasura me një numër të madh të elementeve që ndihmojnë normalizimin zorrët.

Ne duhet të kuptojmë se ajo është brendshmet e gabuar janë një metabolizmi serioz problem, e cila çon në trashje.


Të njëjtat perime të ndihmuar në rivendosjen e numrit normale zorrë e mikroorganizmave të dobishme, por edhe të përmirësojë lëshueshmërinë "mbeturinave".

Prandaj, për të humbur peshë aktet vegjetarian si një dietë të butë që ndihmon për të rivendosur traktit digjestiv. Disavantazhi i vetëm i vegetarianism për ata që duan për të reduktuar peshën e tyre mund të jetë si vijon.

Edhe në këtë dietë është një ushqime kalori të lartë, konsumi i tepruar i cili do të mbajë peshën tuaj. Natyrisht, ju do të humbni peshë, por ajo do të jetë më ngadalë. Por për të zgjidhur problemin këtu është që ju rekomandimet specifike.

Për shembull, është e nevojshme për të reduktuar konsumin e energjisë-dendur patate dhe lloje të ndryshme të vajrave bimore.

Më shumë për të humbur peshë vegetarianism si dietë duhet të duket si ky. Në ditën marrë një minimum prej kripë apo edhe braktisin atë.

Gjithashtu reduktuar futje fluide për një litër në ditë. Në përgjithësi, ajo është e rekomanduar për të përjashtuar nga dieta e tyre, e ëmbël, pijet joalkoolike, çaj, kafe. Përjashtim bën lëngje të freskëta apo edhe vetëm për të pirë ujë të pastër.

Në pjatë, ju duhet gjithmonë të respektojë në vijim. 50% - e perime të freskëta ose salads, dhe 50% - kjo mund të jetë drithëra, bukë dhe më shumë. Mëngjesi, fruta dhe produkte të qumështit mundësisht të freskëta të tilla si kos ose qumësht i thartuar pjekur ose krem. Kjo dietë mëngjes do të ju mbrojnë nga overeating dhe dhënë forcë aktivitetin AH.

Bazuar në sa më sipër shkruar, sipas mendimit tim, që ne të humbasin vegetarianism veprat më të mira. Një përshtatje kjo është për shkak se ajo nuk është një dietë e përkohshme ushqimi qesharake dhe modest stil gjatë gjithë jetës. Çfarë thonë miq?