Kush tjetër do të dinë në lidhje me pronat e dobishme e chickpea


Në pronat e dobishme e chickpea pasur një ide të shkruani vetëm që e përdorin atë si të rritur.

Sigurisht, si e këtij shkrimi në rrugë është moti mjaft e bukur dhe të ngrohtë - hamë atë deri sa ju dëshironi.

Por, sa më shpejt që të ftohtë - dhe këtu është e dobishme në dietën tonë.

Kjo është veçanërisht e vegjetariane vërtetë dhe të para-foodists. Dhe sinqerisht - bathë jo i zbuluar shumë kohë më parë, por për të gjithë këtë kohë nuk ka ende i zhgënjyer. Pse e bëri atë të ndodhë - ju mund të shikoni për veten tuaj.

Pronat e dobishme e chickpea rritur në një

Çështja është se kur ndonjë bathë ose fara është formë e tharë - të gjitha proceset e jetës në gjumë e saj.


Por sapo të fillojmë duke hedhur farën në ujë dhe të ushqehen - energjinë jetike të çdo farës ose farës fillon aktivizohet menjëherë.

Dhe chickpeas, thjerrëzat dhe sprouted tepër nuk është përjashtim. Paramendoni se si gjithë energjinë që duhet të shpenzohen në rritje nga fara e një bime, ne do të shkojnë për ushqim.

Duke folur për aspekte të veçanta pozitive - duhet thënë se nga këto bishtajore si bizele nga, ne kemi marrë një numër të madh të enzimeve dhe enzimeve, të cilat shpesh nuk janë të mjaftueshme për tretje normal shumë njerëz.

Kështu, praktikisht të gjithë shkencëtarët dhe nutritionists kanë tendencë të besojnë se ajo është në formën e mbirjes, bathë të kryer pothuajse të aksioneve më i madh i të gjitha enzimat e ushqimit.

Pronat e dobishme e chickpea për jetën e shëndetin e përgjithshëm të trupit

E habitshme është fakti se këto bizele të vogla, përmban më shumë se 80 lloje të ndryshme të komponimeve që janë thelbësore për secilin prej nesh. Edhe një shumëllojshmëri e pasur me elb elemente margaritar mund të përputhen.

Nëse, për shembull, tha i proteinave - është si çdo fasule, chickpeas është një furnizues i madh i proteinave të kualitetit të lartë. Vlen vështrim serioz në atletët dhe vegjetariane. Dhe Syroyid gjithashtu nevojë për vëmendje.

Ato Nutritionists thonë se kjo proteina bizele është të paktën në nivelin e proteinave të mishit. Por e gjithë fuqia manifestohet në faktin se bizele janë gjithashtu të dobishme për të us yndyrë dhe dietik fibër.

Këto "djem", për të na ndihmuar të mbajtur zorrët tona të pastra. Tani, disa fjalë për vajzat. Dhe për burrat shumë. Nëse keni kolesterol të lartë ose vuani nga paund tepërt - atëherë zogth ju mund të ndihmojë seriozisht.

Shkarko fund është se ajo përmban komponentë që janë të aftë për të kolesterol më të akumuluar të detyrueshme dhe për të hequr atë së bashku me substanca të tjera të panevojshme të trupit.

Çfarë tjetër do të doja të shtoj - kjo është përmbajtja goxha i lartë i hekurit dhe mangan, të cilat janë të përfshirë në aftësinë e trupit për t'i rezistuar sëmundjes. Dhe, gjithashtu të ndikojë pozitivisht muskujve të zemrës dhe sistemit të enëve të gjakut në tërësi.

Pronat e dobishme e chickpea në gatimin e tij në zjarr

Sigurisht, të tilla një ndikim të fortë në zjarr pas gatimit nuk është në krahasim me germinated. Por ende nuk është diçka e mirë. Nëse tha se sigurisht - do të ishte shumë më mirë - në qoftë se ju do të shtoni bizele ngjyhet në salads, enët anë dhe enët tjera kryesore. Për shembull, është bërë shumë mirë duke shtuar sallatë zarzavate, alga deti, ai e bizele dhe trangujve.

Por në qoftë se ju vërtet doni të valoj - ju lutem. Për këtë, gjithashtu, duhet të thith Bean. Ju mund të vendosni brenda natës ose për 10 orë do të ujit. Pas kësaj, ju mund të hedhin në tenxhere dhe kuzhinier mbi mjaft të ulët të ngrohjes.

Pas gatim, ju mund të bëni një pure. Ose kur i gatuar supë - ju mund të shtoni fasule në vend të kësaj, ose përveç ndonjë gjë - tjetër. Në përgjithësi, eksperimentet ende nuk është anuluar.

Dhe në qoftë se ju të përmbledhur - karakteristikat e bukur chickpeas zakonisht ju vetëm të merrni atë nga sprouting, ose njomje madje konvencionale për disa orë. Në qoftë se ju të përfshijë këtë në dietë proteina tuaj kryesor bathë - nuk mund të shqetësuar në lidhje me sasinë e proteinave në trup.