Në ushqim të para filloi të jetë komente mjaft kontradiktore


Unë mendoj se ata që fillojnë dietë të papërpunuara ushqimore komente njerëz të vërtetë do të jetë gjithmonë më e rëndësishme dhe prioritet për një ton të letërsisë.

Gjithashtu konsideroj se edhe më të mirë dikur të dëgjoni dikë që ka kaluar nëpër atë - gabimit të mostrës dhe eksperimentimit, dhe kjo ka për të përfunduar.

Po, libri - është sigurisht shumë e dobishme.

Por libri - kjo është vetëm një teori, e cila nuk e ka konfirmuar gjithmonë në praktikë. Prandaj, fillestar ushqim pa trajtim të ngrohjes, dhe ata që janë "në temën" do të ishte e dobishme të dinë disa mendime kontradiktore.

Unë dua të them menjëherë atë këtë informacion, siç përshkruhet më poshtë - është kontakti personal me njerëzit (shokët e mi) të cilët sapo kanë filluar apo janë vetëm duke filluar ose kanë kohë "ulur" në një dietë të tillë.

Le të shpresojmë se së shpejti ne gjithashtu mund të kryejë disa intervista me të njohur të para-foodists. Por kjo është plane për të ardhmen.

Ushqim Raw rishikon vajzat


Për të filluar, ndoshta, i Helena, i cili tashmë mban një dietë të tillë për një kohë të gjatë. Anyway - vetëm 4 vjet. So. Ajo thotë se nuk ka futje e re, ajo mund të rrënojat përgjithmonë trupin tuaj dhe sistemin e tretjes.

Shkarko fund është se si një fëmijë, mjekët e saj vendos një fjali që Elena do të duhet të vuajnë nga problemet e traktit digjestiv gjithë jetës.

Kjo, në fakt, është parë si hahet se - kjo nuk është, apo edhe pak - pak më lart normale - menjëherë filloi në dhimbje dhe probleme të tjera.

Askund nuk ishte shumë, dhe Helen vendosi të provoni komente papërpunuara ushqimore të cilën ajo e bëri dhe i tregoi në detaje.

Gradualisht, rreth një vit, tretje performanca të kthehet në normale. Dhe tani, tani pas më shumë se 4 vjet - Elena e kujton atë si një makth. Për parametrave të jashtëm, në qoftë se ju duken shumë të shkëputur - një të bukur, të shëndetshme dhe të ëmbël vajzë. Dhe në qoftë se ajo është një - që të sapoardhurit përmes intern pyet për menu Syroyid - ajo me kënaqësi kalon përvojën e tij.

Por Julia vetëm - ndaloi vetëm të hahet temperaturën e ushqimit të përpunuar. Para kësaj, ajo ishte rreth 5 vjet ishte vegjetarian.

Julia vendosur në ushqim të papërpunuara komente dietë të shprehur se si njeriu e ka praktikuar gjatë vegetarianism.

Ajo thotë se vera është shpesh refuzuan në mënyrë specifike një javë - i dyti nga dietë të zakonshme dhe kaloi ekskluzivisht për ushqim të jetojnë. Duket pasi të tilla "javë të para" ishin jashtëzakonisht pozitiv.

Tani, këtë vit, ajo vendosi të kthehej pa ziera, të skuqura, dhe pjesa tjetër - jump 100% në bruto. Kjo është tashmë gati një muaj filloi një fazë të re në dietën e saj se ajo personalisht shumë i kënaqur.

Ushqim Raw rishikon djem

Sergey recensione për dietë të papërpunuara ushqimore mund të shprehin të dyja pozitive dhe jo kështu.

Unë do të them se ajo perstal gatuaj ushqim dhe ngrohje proces rreth në fund të verës 2010.

Ai thotë se ai ndjehet si trupi i tij filloi të pastruar dhe gradualisht forcat në trup dhe ka më shumë durim. Por ai e pranon, nga momenti kam filluar të hahet i gjallë - shumë e hollë.

Pra, mbi të dhe ajo ishte e dukshme se çdo muaj ai shkrihet si flokë bore. Peshë të vërtetë ulur sytë tanë. Dhe, ju e kuptoni peshonte mbi 90 paund. Dhe në disa pika, ajo Sergej ai pranoi se nuk shikojmë situatën me sytë mbyllur.

Si rezultat, Sergey vendosi të përfshijë në dietë e qull.

Tani Sergei peshë u rrit pak, por ende nuk e kanë të donte përpara. Në çdo rast, shumica e Sergej dietë dhe ende bëjnë atë ushqime të papërpunuara dhe ai ndjek vetëm ushqim të dobishme.

Tani Alexander. Sasha në dietë shqyrtime ushqimore të papërpunuara vendosur për të shprehur në një mënyrë pozitive. Megjithatë, siç doli pas një bisedë të gjatë - çfarë - është shumë i dëmshëm dhe negativ ai nuk ndihet.

Vini re se në kohën e shkrimit të këtij post të - Alexander ka qenë praktikuar jetuar ushqim më shumë se 14 muaj. Gjëja më pozitive - kur një ditë filloi një i fuqishëm pastrimin e trupit.

Ajo dukej si kjo në të ftohtë - nga trupi filloi të dalë aq shumë "interes" në formën e gunga të mëdha të mukusit që përshkruajnë këtë të drejtë tani nuk do të. Ajo nuk është pamje shumë të këndshme. Por pastaj, sipas Aleksandrit vetë - problemin e tij të përjetshëm nga ftohjet nasopharynx dhe konstante dhe nasmorkamy pushuar praktikisht.

Dhe tani të apelojë për të gjithë praktikuesit komente të papërpunuara ushqimore janë gjithashtu nuk ndërhyjnë. Në qoftë se ju keni për të thënë se - në këtë temë, në drejtim të asaj që ju merrni në përvojën tuaj personale - fushën për komentet që presin për fjalët tuaja. Unë mendoj se të gjithë do të jetë shumë interesante për të mësuar duart-në përvojën.

PS: Ju përfaqësoni një vend të veçantë në të cilin një person me përvojë më shumë se 3 vjet flet për jetën e tij: