Bollgur Pesha humbje


Bollgur eshte nje produkt rrjedh nga oats. Për ta bërë këtë, tërshërë kokërr e shtypur deri në atë pikë, derisa një vakt. Më parë, ky produkt ka qenë shumë popullor, ajo është shpesh vepron bollgur si një ndihmë dietetike. Në mesin e indikacioneve për bollgur pranimit me vlerë të përmendet anemi, lodhje nervor, sëmundje të traktit gastrointestinal. Bollgur bollgur është komplekset më të fuqishme imune.

Ky produkt është konsideruar e vlefshme për ushqim të shpejtë. Bollgur ndihmon pastruar trupin, duke folur portier tij. Përdorimi i rregullt i miellit të pastër mund të shfaqin indet e brendshme të toksinave, kolesterolit, lëngjeve të tepërta dhe kripë.

Në këtë rast, procesi i jo vetëm shëndetit, por edhe humbje peshe. Gjithashtu bollgur ndihmon për të vendosur traktin gastrointestinal, duke zvogëluar nivelet e sheqerit në gjak.

Për shkak të përdorimit të këtij produkti është arritur efektin oreks suppressant. Ndjenja e trupit ngopje zgjat më shumë se sa kur përdorin ushqime konvencionale. Bollgur saturates trupin me një numër të madh të materialeve të nevojshme. Kjo listë duhet të përfshijë vitamina B, E, PP, kalcium, natrium, magnez, fosfor, fibër, aminoacidet, antioksidantë, proteina të lehtë tretshëm. Secili prej këtyre elementeve gjurmë rrit veprimin e njëri-tjetrit.


Gjithashtu në këtë produkt përmban karbohidratet komplekse. Për të përgatitur bollgur mund të përdorni qumësht ose ujë, e cila është gatuar miell tërshërë. Përveç kësaj, kënaqur grimcuar mund të shtohet në ushqime të përgatitura tashmë. Për të në mënyrë efektive dhe rostiçeri përzemërt duhet vetëm të derdh një gotë me ujë ose qumësht, dy lugë bollgur.

Duhet të presë deri në këtë nabubnyaviye në masë. Ju pastaj mund të shtoni pak sheqer dhe hani një pjatë të gatuar. Nëse ju shikoni në përbërjen dhe shërimin pronat, një lugë çaji bollgur krahasueshme me pesë gota e krunde. Një lugë çaji i kënaqur grimcuar përmban rreth 20 për qind të kërkesave të përditshme të proteinave trupi ka nevojë.

Ushqimi rrjedhin nga bollgur konsiderohet ushqim natyral që ndihmon në forcimin e imunitetit të njeriut, përmirëson disponimin dhe ndihmon për të reduktuar peshën. Aktet bollgur si një mjet i shkëlqyer për sëmundje të ndryshme kronike me natyrë inflamatore të lindin. Nuk është çudi ky produkt është e rekomanduar për përfshirjen në dieta e ushqimit të fëmijës.