Njohuri e fshehtë e oestrogens në ushqime dhe bimëve


Përshëndetje miq! Sot ne fillojmë ditën tonë me atë flasim për produktet e estrogjenit.

Në përgjithësi, - injoranca supozohet se kjo është një hormone thjesht femra. Po, sigurisht, unë jam dakord që më - kjo është e vërtetë.

Megjithatë, është e rëndësishme për të kuptuar është fakti se ato janë prodhuar në trupin e mashkullit.

Megjithatë, në sasi shumë të vogla. Ky informacion është, për të thënë një natyrë të përgjithshme.

E pra, tani, unë do të doja të ju tregojë për ushqim të veçantë që ju duhet të hani për të ky hormon ka qenë gjithmonë normal.

Estrogjene në produktet e

Dhe para se unë deklaroj një listë të ushqimeve të veçanta, unë do të doja të ju them këtë.


Nëse një vajzë apo grua është një mungesë e hormonit - kjo mund të çojë në:

 • shkelje të së drejtës së sistemit urogjenital
 • Përkeqësimi i gjendjes mendore (p.sh., shqetësim gjumë)
 • rritet në nivelet e kolesterolit,
 • zhvillimi i sëmundjeve të tilla si osteoporoza.
 • Pse jam unë i tha ju mund të pyes veten? Fakti që ky hormon është me të vërtetë e rëndësishme për çdo vajzë, kështu që ju duhet për të mbajtur atë gjithmonë normal. E pra, tani në lidhje me produktet e estrogjenit.

  Estrogjene në ushqim

 • produktet e qumështit (mundësisht e bërë vetë)
 • disa fruta,
 • mjaltë,
 • fruta të thata,
 • disa perime.
 • Duke folur e produkteve të qumështit, mund të identifikohen vetëm qumesht e krem.

  Kjo është nevoja e tyre më e madhe për të marrë gruan. Duke folur për fruta, efekt shumë të mirë në të portokall mandarin trup, kajsi, rrush, shalqi.

  Sa për fruta të thata - të gjitha frutat e mira. Sidomos rekomandojë atyre për të ngrënë në mëngjes. Por në mesin e perimeve janë më të përshtatshme për vajzat, panxhar, karrota. Dhe megjithatë, unë rekomandoj që të mos harrojmë zarzavate. Kjo është ajo - që rekomandojnë të hahet zarzavate dhe sa shpesh të jetë e mundur.

  Kështu, ajo duhet të kuptohet se estrogjene në ushqim me origjinë bimore është zhytur shumë lehtë nga trupi.

  Produkte që përmbajnë estrogjen

  Sigurisht, unë rekomandoj që të fillojë duke përdorur barëra.

  Për shembull, shumë mirë të rritur nivelin e këtij hormoni janë si bari;

 • rozmarinë,
 • i urtë,
 • tufë lulesh bli (bli çaj edhe ndihmë)
 • tërfil dhe farë tërfili,
 • rrënjë jamball.
 • Të gjitha këto barëra unë rekomandoj duke marrë një zierje ose si një çaj. Ju nuk keni nevojë të shikoni në mënyrë specifike infusions e bimëve si ata mund, megjithatë, vetëm më keq. Dhe kur është fjala për zbatimin praktik të këtyre bimëve, ju mund të çdo ditë për 2 - 3 javë për të filluar pirë çaj.

  Nëse ju dëshironi, ju mund të bëni teas në mënyrë që ju të keni supë të mjaftueshme në ditë. Për shembull, herët në mëngjes që të krijoj - barin e sipër, dhe e përdorin atë gjatë gjithë ditës 3 - 4 herë.

  Para se të përdorni ndonjë - atëherë rekomandojmë barëra të veçanta, natyrisht, njohur me karakteristikat e tij .

  Kjo është shumë, shumë ushqime themelore përmbajnë estrogjenit.

  PS: ju lutem komentoni mbi këtij neni estrogjene në ushqim dhe e ndajnë atë në social. bookmarks me të tjerët.