Ushqim thata papërpunuara


Herët ose vonë, çdo Syroyid maturohet pyetje: "Në qoftë se ju përdorni ushqim të thata papërpunuara është e plotë apo jo? "

Kjo është një pyetje e diskutueshme dhe përgjigje varet se si frutat thata.

Për shembull, jo shumë kohë më parë, njerëzit janë fruta të thata dhe duke i mësuar në diell ku ata natyrisht të thata.

Në shkallë industriale, ajo është duke përdorur një furrat e mëdha, të cilat shtohen edhe të totalit toksike substancë - dioksidit të squfurit në produktin përfundimtar më mirë të mirëmbajtura. Gjithashtu, për ruajtje më të mirë në prodhimin e frutave të trajtuara me acid sorbik.

Pas këtij trajtimi, dëshira për të blerë tharje të ndryshme zhduket.

Në furrat industriale, temperatura tharje e tejkalon 37 gradë, por kjo nuk është e pranueshme për Syroyid. Dhe në qoftë se ju shikoni në të kaluarën, fruta të thata është përdorur gjerësisht si ushqim në të gjitha kohët.

Pra, nëse ju pëlqen të thata fruta ushqim të papërpunuara dietë nuk është një pengesë. Ajo që unë dua të tërheq vëmendjen tuaj më shumë, është se - fruta të thata të dobishme në të gjitha. Për të filluar, në tharje vitamina të ndryshme ruajtur natyrshëm dhe elemente të ndryshme.

Le të jetë më pak se të jetuar, por dimrit është një burim i domosdoshëm i vitaminave shtesë të nevojshme çdo njeri. Plus, një tharje të ruajtura natyrisht fruktoza dhe glukozë, e cila është një kundërsulm i fuqishëm i energjisë për çdo organizëm.


Pra, ata Syroyid që e donte apo zemra akoma e do candies të ndryshme dhe ëmbëlsirat - fruta të thata shumicë - një alternativë e madhe për karamele. Në përdorimin e ushqimit të thata papërpunuara ju do të sjellë vetëm përfitime për të trupit.

Mund të thuhet se edhe në qoftë se një pak për të ngrënë kajsi të thata ose rrush të thatë - kjo do të ju ofrojë kërkesat e përditshme të kaliumit dhe ushqyesve të tjera.

E vetmja gjë që duhet të merret parasysh - është për të mësuar se si të zgjedhin thatë ose të gatuaj vetë.

Jo të gjithë ne mund të jetë plotësisht i sigurt se si banane korrur thata, fruta veshur me sheqer, fiq, datat, etj Por, dardha, kajsi të thata, rrush të thatë - mund të jemi me të vërtetë pa nxehtit e tepërt dhe trajtim kimik.

Dhe në qoftë se një person është ndjerë thellë ushqim të papërpunuara para dhe pas - ju mund të mësoni për të dalluar cili është kalë më i rrezikshëm, dhe ku me të vërtetë të dobishme.

Ju me siguri mund të blej të tregut të ëmbëlsirat "jashtë shtetit", por kjo kërkon një njohuri të mirë të një personi i cili është i angazhuar në furnizimin e tyre.

Nëse afrua me ndershmëri dhe më afër me kushtet reale sot - Overseas Kush e tharë ushqime të papërpunuara nuk mund të jetë tërësisht i plotë ju, sepse prodhues kryesisht ndjek fitim, jo ​​për naturalness. Ajo rezulton se ne mund të merrni edhe ushqim të papërpunuara dëm nëse ne hani janë të mbushur me kimisë tharë goodies të ndryshme.

Zgjidhja e vetme - fshati ynë i bukur ku njerëzit nuk e kanë harruar fuqinë e frutave të thata dhe mollë korrjes, dardha, manaferrat, dhe disa qershi, kajsi në numër të madh.

Në çdo rast, gatuar siç duhet të thata ushqimore të papërpunuara trajton si një produkt natyral 100% në të cilat nuk ka kimikate. Pra, ju bëftë mirë. Dhe - dhe - dhe ... kam harruar. Ju keni një video shpjeguese dhuratë si të mësojnë të njohin zgjedhjen e tyre dhe jo cilësinë e ofrimit të: