Enët e thjerrëzat


Sot ne do të flasim për atë që ju mund të gatuaj pjatë e thjerrëzat . Ju mund të pyesni: përse ky bar? Dhe kjo është shumë e lehtë. Sot ne e dimë një shumë të varieteteve të thjerrëzat. Për më tepër, të gjitha këto lloje janë të pasura me proteina dhe të përmbajë një sasi të vogël të yndyrës. Pra, thjerrëzat mund të përfshihen në dietën tuaj, si ky produkt ju lejon të luftoni kundër peshë të tepërt. Thjerrëzat mund të përdoret gjithashtu me mish dhe perime enët me.

Thjerrëzat e gjelbër dhe ngjyrë kafe shije si arra. Kur gatim atë të përkryer ruan formën e saj. Sa për thjerrëzat e kuqe, ajo shpejt të ziera butë, duke e kthyer në një pure.

Kjo thjerrëzat janë të mira për të përdorur në supave. Për të gatuaj thjerrëza nuk keni nevojë njomje.

Ajo është e mjaftueshme për të shqyrtuar atë me kujdes që të mos thith pebbles. Thjerrëzat gjendje për të absorbuar sasi të mëdha të ujit, kështu gatim duhet të bëhet nën shqyrtim të vazhdueshëm.

Përbërja e thjerrëzat


Në thjerrëzat janë rreth 25-35 përqind protein, yndyrna - nga 0.5 deri 2 perqind karbohidrat përmban 48-53 përqind. Sa për mineralet, të thjerrëzat prej 2.3 4.5 përqind. Duhet të theksohet se thjerrëzat përmbajnë sasi të lartë të vitaminave B

Nëse fara thjerrëz tashmë kanë filluar të dal, atëherë ata janë edhe një shumë të vitaminës C.

Thjerrëzat proteina tretet mirë. Gjithashtu ajo përfshin një numër të madh të amino acidet që janë jetike për njeriun. Kalori njëqind gram thjerrëzat është rreth 310 kalori.

Enët e thjerrëzat

Pjatë e parë e thjerrëzat sallatë vullnetit. Ne duhet të valoj 330 gram thjerrëzat e gjelbër, të cilat duhet të gatuaj me katër pupla qepë finely copëtuar gjelbër, fetë e naftës në supë pule dhe dy karafil hudhër. Pas gatimit, përbërja rezulton duhet të qetësoheni. Pastaj shtoni thjerrëzat 2 tbsp vaj ulliri 1 tbsp uthull verë të kuqe, 1 speca të prera imët i pjekur dhe djathë.

Tani le të flasim për thjerrëzat me spinaq. Për gatim, ne kemi nevojë për 2 karafil hudhër, qepë, të prerë në feta dhe 200 gram thjerrëzat ngjyrë kafe apo të gjelbër. Pas ujit gatim duhet të drenazhuar. Tani të marrë një karafil të hudhër dhe një qepë, finely ju prerë. Kjo duhet të skuqura në gjalpë.

Pastaj shtoi 300 gram spinaq unfrozen. Çdo gjë është e skuqur deri sa të gjithë të lëngshme ka avulluar. Pastaj shtoni thjerrëzat dhe salcë kosi. Çdo gjë duhet të jenë të përziera tërësisht. Në një pjatë të thjerrëzat mund të shtoni lëng limoni, piper dhe kripë.