Përbërja alte është vetëm 2 specie


Përshëndetje miq! Tema e sotme do të jetë pjesë e marshmallows tona.

Le të mos e shumë "të ofruar shami", dhe thonë se këtë delikatesë prichudesneyshee dhe vkusnyashka ekstreme.

Në fakt, ky diskutim ne të paguajë një çmim të lartë, që shumë nuk e kuptojnë.

Për shembull, në qoftë se ne jemi duke folur në mënyrë specifike për përbërjen e marshmallows, unë dua të ju them se ju mund të kthehet në shok.

Pra, në qoftë se ju ende nuk e dini, ju them se ky produkt përbëhet pjesërisht nga pjesët e kafshëve , janë përpunuar në një mënyrë të veçantë.

Prandaj, në qoftë se ju jeni një vegjetarian apo duke menduar për të kaluar në vegetarianism - Unë mendoj se është e qartë se ushqimi ju nuk janë të aftë.

Një tjetër fakt i rëndësishëm për ushtrimin vegetarianism është se duke e bërë të përdorni gjithashtu trajton pluhur veze . Nga rruga, mënyra unë them se pluhur veze përdoren në shumë lloje të biskotave, majonezë, shumë ëmbëlsirat.

Përbërja alte


Para se të flasim për përbërësit, unë dua të them se këto goodies nuk përmban komponentë minerale të tilla si kalcium, fosfor, hekur dhe të tjerët. Për mua, ajo erdhi deri në vetëm përkëdhel Ndihmë dhe shije tuaja preferencat. Tani unë dua të diskutoj me ju menjëherë alte pjesë 2:

 • Së pari, i gatuar në shtëpi,
 • Së dyti, të vënë në prodhim.

 • Shpesh, në e përbërë nga marshmallows shtëpi jane:

 • acid citric,
 • fruta apo manaferrat për të zgjedhur nga (mollë, portokall, boronica)
 • xhelatinë,
 • sode ushqim,
 • sheqer,
 • sheqer pluhur,
 • tjetër.
 • Siç mund ta shikoni, komponentet thelb normale. Sigurisht, unë nuk e konsideroj xhelatinë në normale, pasi ajo është e dëmshme për njerëzit.

  Si për produktet, i cili është në prodhimin e , atëherë ajo mund të gjendet:

 • trashese,
 • ngjyra
 • emulsifiers,
 • flavors,
 • preservatives,
 • shumë "të dobishme".
 • Për të qenë i sinqertë, unë do të rekomandojë që ju nuk keni për të blerë atë në dyqane. Sot, të bëjë një ëmbëlsirë pa përdorimin e përbërësve natyrore nuk është shumë e vështirë.

  Sigurisht, në qoftë se ju merrni produkte të shtrenjta, atëherë ajo do të jetë më shumë përbërësit e natyrshme.

  Përfitimet dhe dëmet e alte

  Në fakt, ajo vijon nga paragrafi i mëparshëm. I dashur, dobi dhe dëm ime alte në 100% në varësi të produktit. Pra, nëse keni blerë atë në dyqan - nga përfitimet e tilla nuk presin saktësisht.

  Për mua, ky produkt është dëmtimi i fortë në trup. Unë do të thotë, në qoftë se ju shikoni në komponentët më afër, ne gjejmë se ata çojë për të fituar peshë të shpejtë dhe dobësimin e sistemit imunitar. E pra, në qoftë se ju ose familja juaj të bëni vetë - atëherë ajo është e goodies të dobishme.

  Ëmbëlsirat e pas

  Si pjesë e shtëpisë dhe janë të komponentëve të këqija dhe industriale (xhelatinë dhe vezë pluhur) - për agjërim rekomandoj këtë produkt për të abstenojë nga ushqimi.

  Dhe në qoftë se ju sinqerisht të përgjigjet në pyetjen: "A mund të hani marshmallows në postin dhe të marrë atë të gjithë" - atëherë përgjigjja ime është - jo!

  Ngjit

  Ju nuk e dini se çfarë karamele? Është shumë i ëmbël. Por pse - në mesin e popullatës sonë sot nuk është fituar popullaritet të tillë si desserts tjera dhe trajton. Ndoshta kjo është për shkak të surging reklamimin dhe promovimin e bare të tilla perëndimore si "Snickers", "Marsi", "Twix" dhe Labuda tjetër. Në të vërtetë, karamele dhe përbërja karamele do të diskutohet këtu tashmë.

  PS Unë lutem për të komentuar mbi një artikull në lidhje me përbërjen e marshmallows dhe e kënaq gjithashtu tregojnë të tjerëve për të, sepse butonat që ju shihni më poshtë.