Pesha ushqim Raw


Për disa njerëz që duan të përpiqen Pesha ushqim të papërpunuara trupi i tyre në të ardhmen - kjo është një nga çështjet kryesore.

Dhe në qoftë se një vajzë për të humbur një paund disa - është gjithmonë e mirë për djemtë se kjo çështje merr më akute.

Shumë njerëz duan të duken derdhur deri, jo i dobët dhe i hollë.

Në të vërtetë, që ndodh në trupin tonë kur një person shkon në një dietë dietë ushqimore të papërpunuara para dhe pas, ne tani flasim. Unë shpresoj që ju të kuptoni se ajo është yndyrë të tepërt dhe të shtoni trupi i njeriut më shumë "me gëzof".

Fakti që një person në gastro - traktin e zorrëve sasi të mirë (zakonisht në burrat dhe gratë mbi 40) - nuk janë duke folur për të ushqyerit e duhur dhe të dobishme.

Është thënë shpesh për budallallëku njerëzor, sepse një shtet i huaj në tekst të thjeshtë thotë se ky njeri me probleme të forta të zorrëve.

Por kalimi te peshë ushqimore të papërpunuara do të varet nga kushtetutën e trupit tuaj dhe të produkteve që ju do të hani. Në mënyrë që të shpjegojë për ju se çfarë trupin kushtetutën apo dosha - ". Ayuveda i doshas" unë rekomandoj për të lexuar artikullin

Unë dua që ju të kuptoni idenë kryesore vetë - yndyrë të tepërt në trup - kjo nuk është e mirë. Shkarko fund është se yndyrë të tepërt të çon në lodhje kronike, dobësia e përgjithshme dhe madje edhe diabetit.

Ky është një fakt i përgjithshëm shkencor që është provuar 50 vjet physiologists dhe nutritionists.


Kjo, rastësisht, është konfirmuar edhe nga Syroyid famshëm. Ju gjithashtu mund të pyesni: "Ku e bën një ushqim të papërpunuara dietë peshë mund të marrë në qoftë se një person nuk ka ngrënë makarona, proshutë, patate dhe jo gatim nuk është të hahet shumë?".

Fakti që në shumë perime, fruta, dhe veçanërisht në bishtajore, arra dhe fara janë rezervat e mëdha të yndyrës. Por ajo që është më interesante - këto yndyrna të përmbajë një pjesë e natyrshme e perceptuar shumë lehtë nga trupi.

Unë do të thotë se kur kemi blerë të njëjtin vaj luledielli - një koncentrohen e vërtetë që vetëm nuk është gjetur në natyrë. Pra, kur ne derdh një sasi të madhe të vajrave të koncentruar - trupi ynë ndihet pak stres.

Dhe në qoftë se ne hamë, për shembull, të njëjtat fara luledielli (fara gjerësisht) - i cili ne natyrisht merrni ato acide yndyrore që trupi ynë mund të lehtë të asimiluar. Prandaj, unë dua që ju, në një kuptim, kujdes.

Nëse ju kaloni në peshë ushqimore të papërpunuara do të jetë si ajo duhet të jetë dhe nuk duhet të plotësojë një yndyrë çdo lloj shpresuar të kthehen paund mëparshme. Shumë njerëz nuk e kuptojnë se në qoftë se njerëzimi për të rregulluar Gastro tuaj - traktin e zorrëve, veçanërisht zorrët - shumë prej tyre keq të humbur peshë.

Të marrë parasysh të faktit se personi mesatar në vetëm zorrë mund të jetë 5, 10 dhe edhe 20 £ e clumps fekal vendosën atje poshtë dhe të gjitha papastërtitë dhe llum.

Njerëzit mbledhin atë për dekada të tëra.

Pra, në thelb, kur një person lëviz me peshën e ushqimit të papërpunuar është reduktuar vetëm sepse të gjitha papastërtitë dhe lë zorrë dhe trupin. Dhe në mënyrë që pesha e juaj ka qenë gjithmonë në rregull - unë rekomandoj lexuar artikullin "menu Syroyid." Kush ishin disa vëzhgime?