Zbulon sekretet që VEGJETARIANËT hanë


Jo të gjithë i cili vendosi për të kaluar në vegetarianism plotësisht të vetëdijshëm se VEGJETARIANËT ha dhe sa.

Dhe si hasur kohët e fundit vështirësi me këta njerëz - ka vendosur të nxjerrë në pah këtë çështje.

Që njerëzit të mbajtur bashkëngjitje psikologjik në një suitë të produkteve që ato të përdorura më parë për të blerë - ata të shkaktojnë ndonjë surprizë që pyetja: "çfarë është tani?"

Dhe vetëm më kujtohet kur të hahet çdo gjë në një rresht - se unë kam qenë rrugë e njohur në supermarket ku isha pothuajse gjithmonë e njëjtë. Edhe pse njerëzit dhe të thonë se ushqimi i dhënë pas gjithëçkaje është shumë e ndryshme - dhe ende të shkojnë në dyqane pothuajse gjithmonë e njëjtë.

Megjithatë, unë them këtë nga përvoja. Ndoshta dikush është në - i ndryshëm. Për veten time, kam thënë se dietë vegjetariane që hani duhet të jetë aq e plotë të ndryshme, kështu që trupi është vazhdimisht duke marrë gjithçka që ju nevojitet.

Bazuar në përvojën personale do të ju them se të hahet VEGJETARIANËT:


Në mëngjes herët ... Në një të dobishme hani fruta dhe pini qumësht.

Ai mund të pini deri në 07:00, përndryshe, në qoftë se ju pini atë pas 07:00, ajo do të tretet shumë i keq në gastro - traktin e zorrëve. Në mëngjes ju mund të hani krem ​​dhe qumështit të tjera të produkteve të papjekur të tilla si kos neto (në shtëpi), kefir, i thartuar pjekur.

Renditja e artikujve ushqimore në orën kam përshkruar në artikullin "mëngjes Ayurveda" dhe neni "Ushqim për Ayurveda." Gjithashtu shumë e dobishme në mëngjes për të ngrënë mjaltë dhe fruta të ndryshme. Ky grup të ndryshme që ju duhet të jetë e mjaftueshme për të siguruar plotësisht veten me energji dhe forca për darkë.

Kjo nuk do të thotë se të gjitha produktet janë të nevojshme në të njëjtën kohë. Për shembull, sot mund të hani mjaltë dhe fruta, dhe nesër produktet e qumështit dhe fruta. Se ju jeni një individ duhet të kuptoni preferencat e tyre.

Duke folur për se VEGJETARIANËT ngrënë drekë - dietë duhet të përbëhet nga produktet e mëposhtme. Për të qenë i sinqertë, në mesditë ju mund të hani çdo gjë.

Kjo mund të përfshijë kokrra (p.sh., breads, muffins, etj) dhe bishtajore.

Llojet e ndryshme të bizele, fasule, misër, embrion, drithëra të ndryshme. Sigurisht, ha tepër dhe "budalla" për të mbushur barkun e tij ndjenjë shumë jo, por seriozisht hani ju mund të përballojë. Gjithashtu në drekë ju mund të hani patate, makarona, herbs dhe arra.

Dhe kam harruar të them se arra të hahet mund të në mëngjes. Kjo është kryesisht për shkak të faktit se kjo produktet arrë lidhur me dashamirësi. Dhe ju nuk ndiheni të këqijat e vegetarianism - nëse darkë juaj do të jetë e lehtë dhe kalori.

Në darkë mbrëmje optimale - një sallatë të lehta.

Në mbrëmje i lejuar edhe për të ngrënë hikërror. Dhe më e rëndësishmja, mundësisht në mbrëmje për të pirë qumësht pas 20:00 sepse në atë kohë ajo fillon të ndikojë pozitivisht trupin delikate e mendjes.

Më shumë informacion në lidhje me qumësht ju mund të mësoni nga artikullin "Ayurveda dhe qumësht." Dhe mos harroni në vijim.

Sasia e ushqimit që ata hanë janë vegjetarianë - vetëm në vakt dreke pune duhet të jetë më e bollshme. Kjo është për shkak të faktit se sasia e ushqimit të ngrënë dhe ju në drekë, ajo është nga 11 deri 13:30 është zhytur më me lehtësi nga trupi juaj.