Zbulon sekretet për të përdorur tansy


Përshëndetje miq! Në rendin e ditës sot ne përdorim tansy, dhe si një droge profilaktike.

Kjo temë u zgjodh për shkak se ne nuk kemi biseduar për një kohë mjaft të parandaluar shëndetin e tyre duke përdorur mjetet juridike popullore.

Dhe, si në nenet e tjera, të cilat janë diskutuar nga bimëve të ndryshme dhe bimëve, në këtë artikull, ju gjithashtu do të nuk gjeni informata për një shumëllojshmëri të ekstrakteve alkoolike si agjentët terapeutike.

Nëse ju nuk jeni të njohur me mua, unë do të thoja se unë personalisht flasin hapur kundër përdorimit të liquors tilla, si kjo - trajtim pa përdorimin e arsyes.

Pra, le të flasim për një përdorim të ndjeshme.

Përdorimi i tansy


Para se unë prezantoj me metodat themelore të trajtimin dhe parandalimin e shëndetit të tyre thonë se kjo bimë nuk është i rastësishëm zgjodhi gjyshet tona - sharlatan. Fakti është se në qoftë se ne e shikojmë në përbërjen e tij kimike, ne gjejmë atje ushqyesve të tilla si:

 • polezneyshye vajra esenciale
 • acide natyrore organike,
 • komponimet antibacterial dhe antiseptik
 • Komponimet që përmirësojnë metabolizmin,
 • terpenes dhe alkaloide.
 • Dhe tani unë do të kujtoj asnjë nga të substancave. Ata janë, si në stevia shumë më tepër. Për shembull, ekziston ajo preservatives natyrore përdoren për të zgjeruar ruajtjen e ushqimit dhe ruajtjen e saj.

  Dhe grua e mençur, nëse tansy rritet në dorë, mblidhni le (bar) dhe shtuar në gjellë. Megjithatë, si në të thata dhe të freskëta.

  Fakti interesant!

  Nëse ju rri në shtëpinë time të thata tansy (fshisave shtëpi ose tufa) - ata natyrisht do të shmangur insektet të tilla si kundërshtare mushkonja bezdisshëm. Ajo rezulton se natyra shpikur gjithçka dhe ne nuk kemi nevojë për të blerë për atë mjeteve speciale dhe parave të shpenzimeve.

  Përdorimi i bimëve tansy

  Kështu, më e zakonshme është gjetur si të jashtëm dhe të brendshëm të përdorimit tansy (bar). Ajo mori kompresa apo kremra që janë në gjendje të merren me lezione të lëkurës të ndryshme të përhapura.

  Aplikimi jashtme:

 • Problemet me lëkurën e kokës (të rritjes flokët në vende) - seborrhea, seborrhea me vaj, zbokth, tjetër. Në ditët e vjetër për të hequr qafe këtë problem përgatit supë ardhshëm. Mori herbs të thata në një numër të madh të lugë krem ​​dhe derdhi atë 400-500 gram ujë të valë. Mirëmbahet Next (këmbënguli) gati 2 - 03:00 dhe duke rezultuar kokën larë supë. Procedura kryhet çdo ditë për 25 - 30 ditë.
 • Problemet me inflamacion të lëkurës, zgjebe, qelbëzim, ulcerat, tumoret. Për ta bërë këtë, të mbledhë bari, drejton atë nëpërmjet një mulli mishit apo diçka - pastaj dhe pastaj shtrydh lëng.

  Lëng është aplikuar në fushat me probleme, 2 herë në ditë (në mëngjes dhe mbrëmje ju mund). Larja e përditshme me të detyrueshme. Ose ju mund të përgatisë një zierje. Këtu janë marrë 2 lugë krem ​​dhe Gjirin e vyvaryuvaly 0,5 litër ujë për 10 - 15 minuta. Mbron 3 - 04:00 dhe aplikuar në fushat me probleme 2 - 3 herë në ditë për 2 - 3 javësh.
 • Përdorimi i brendshëm:

  Përdorimi i luleve të tansy

 • Për të luftuar krimbat (worms). Marrë rreth 2 - 3. gram thata lule para-copëtuar dhe i holluar me 100 gram ujë. Taken 2 herë në ditë midis ngrënies për 14-21 ditë.

  Nëse nuk shijshme - ju mund të shtoni pak mjaltë.
 • Për të përmirësuar Gastro - traktin e zorrëve janë në vijim Përdorimi tansy (Lule). Për të përmirësuar zorrët dhe veshkat, mëlçia, i përgatitur në vijim supë. Për çdo 200 gram ujë të 7 - 8 gram lule të thata dhe vyvaryuyut ato për 15 - 20 minuta. Më tej, argumentojnë për 4 - 05:00 dhe merr çdo vakt për 10 - 15 gram. Procedura kryhet 2 - 3 javë.
 • PS: ju lutem të lënë një koment për këtë artikull dhe të ndajnë një artikull mbi përdorimin e miskut klikuar butonin më poshtë.