Ditë agjërimi në mollë hap praktik hapi udhëzim


Përshëndetje miq! Ju keni shpenzuar ditë agjërimi në mollë? Jo?!

Dhe për ata që nuk kanë praktikuar, thonë - gjë shumë efektive.

Por, para se të kalojnë një ditë vetëm në mollë - duhet të jenë më të përgatitur.

Në fakt, unë do të ju jap mësim më poshtë. Por pse Apple do të kërkoj interesant?

Fakti që ata kanë një pronë të shquar - të rritur tretjen dhe për të ndihmuar të punojnë të gjithë sistemin e tretjes.

Dhe kur me kalimin e kohës, trupi merr vetëm mollë - organet tona për të kënaqur zjarr të pashuar e tretjes (stomak), fillon për të shkuar në hambar gjithçka që ai ka fituar ekonomikisht.

Por këtu ju duhet të kuptoni se trupi ynë akumulon jo vetëm janë më të vlefshme, si dhe skorje, e njëjta "kolesteroli i keq" ndryshe. Kështu, për shkak të ndryshimit në dietë, ne mund të natyrshme të pastruar trupin tuaj dhe madje edhe të bëjnë parandalimin e sëmundjeve të caktuara.

Agjërimi ditën në mollë


Le të përcaktuar disa qëllime të hershme. Pse dhe kush nevojë për të kryer këtë procedurë:

të gjithë ata që përjetojnë probleme të tretjes (p.sh., më herët, ushqim të papërpunuara unë herë pas here ndjeva në barkun tim dhe zorrët janë "vlerë")

 • ata me nivele të larta të kolesterolit,
 • ata që duan të humbin peshë
 • ata me probleme të lëkurës (rritur lajka, puçrra fytyre)
 • ata që duan vetëm për të bërë një "pastrim" të vogël të trupit.

 • Sa shpesh rekomandohet ditë agjërimi?

  Në fakt, rregullat optimale për secilin tyre. Nëse ju jeni një vegjetarian apo para-foodists - ju vetëm duhet të jenë 1 herë në muaj ose edhe 1 herë në 2 muaj. Nëse ju ende hani mirë dhe të kafshëve ushqim - pastaj çdo 3 javë, një maksimum prej katër. Në përgjithësi, kjo procedurë - një lloj alternativë ndaj grevës së urisë një-ditore, e rekomanduar në mjekësi orientale.

  Për të gjitha shkon mirë - këtu janë disa rekomandime:

 • Sonte, shkarkimi i ardhshëm ditë mundësisht jo ngarkesës deri, dhe ushqimet e kufizuara të vogla
 • Procedura mundësisht kryer në fundjavë dhe nuk planifikojnë për të janë - rastet e veçanta
 • para-buy (fituar) 1,5-2 kg mollë një notë (klasat 2 mund të)
 • Përveç kësaj, gjatë ditës ju mund të hani vetëm - vetëm të vërtetë (në shtëpi) mjaltë dhe pini ujë në çdo sasi.

 • Rishikimet e ditën e agjërimit në mollë

  E pra, para së gjithash, unë do të fillojë ndoshta me veten. Mënyra Unë praktikë dietë ushqimore të papërpunuara për mbi një vit - ende vënë re në një efekt pozitiv. Ata që bëjnë praktikë ushqim të papërpunuara duhet ta dini se të hahet një vakt e cila - në një produkt të quajtur monotrofnym ushqimore të papërpunuara dietë.

  Në fakt, në kohë unë praktikuar ushqimin monotrofnoe papërpunuara si për drekë, për shembull, unë kam disa portokall apo dardha vetëm një. E pra, këto ditë kam praktikuar Agjërimi 2 herë dhe ishte i kënaqur. Arsyet:

 • të tilla si ditët e agjërimit të ndjehen se tretje punon si një orë,
 • Ditën tjetër ndjerë butësi dhe pastërtinë e mendjes.

 • Duke folur për kritikat e tjera ditë agjërimi në mollë - Kjo është e gjitha unë dëgjova - kjo është vetëm pozitive. Kushti i vetëm për këtë - udhëzimet e sakta janë ndjekur. Kështu, efekti i shkarkimit të tillë do të ndihet shumë më e fortë në qoftë se një është një vegjetarian. Dhe një efekt edhe më të madh - në qoftë se një ndonjëherë nuk praktikohet.

  PS: Ju shpenzuar ditë agjërimi në mollë apo jo - unë kërkoj nga ju që të komentojë për këtë artikull. Veçanërisht e rëndësishme në qoftë se ju bëni këtë praktikë, na thonë: Cilat janë rezultatet tuaja? Gjithashtu, ju lutem pyesni retweets dhe të ndajnë me të tjerët këtë artikull duke klikuar në butonin më poshtë.