Rhodiola Rhodiola dhe contraindications


Përshëndetje miq! Në artikullin e sotëm ne do të flasim për këtë fabrikë, si aplikim Rhodiola Rosea cila mund të jetë si një parandalues ​​dhe trajtim për probleme serioze.

Sure, i sigurt, unë duhet të them se ky njeri vetëm për shkak se ju e bimëve vryatli do të kuruar sëmundje të rëndë në ngrohjes.

Por, në të njëjtën kohë, nuk e vetëm rri hundë për shkak të sëmundjes në fazat e para, të cilat ne, sigurisht, ende flisni - ajo copes në mënyrë efektive.

Dhe ne duhet të flasim për infuzion, që unë "marrëdhënie speciale".

Rhodiola aplikimi Rhodiola

Në thelb, përdorimi është bërë nga rrënjët, duke përdorur të dy thata dhe të freskëta.


Nga këto, bëjnë concoctions të dobishme që mund të ndikojnë:

 • Mbaresa nervore (të zbutur dhimbjen). Për shembull, ju mund të përgatisë një zierje dhimbje dhëmbi qetësues.
 • Sistemi nervor (i aftë për të ndikuar në funksione të ndryshme të sistemit nervor, shkaqet e ngacmim). Kjo është arsyeja pse - për efektet mbi radiograms të sistemit nervor rozë pafuqi mund të trajtohen në fazat e hershme, si ngacmim është shumë më e lehtë. Ky efekt zgjat shumë më e gjatë dhe më intensive sesa për përdorim.
 • Trupi femër sistemi urinar (aktivizon funksionin e tij).
 • Cardio - sistem vaskular (rrit norma e zemrës dhe në mënyrë indirekte ndikon në enët e gjakut).

  Po, zierje për trajtimin e presionit të ulët të gjakut.
 • Aktiviteti Mozgovyi (truri kontribuojnë në akumulimin e më shumë komponimeve të glukozës, e cila rritur efektivitetin e saj).
 • E rëndësishme!

  Para se të vendosni për të filluar duke përdorur këtë barishte për qëllime mjeksore apo edhe kujdes - të rekomandoj që të konsultohet me specialistë (e vërteta) në këtë drejtim. Gjithashtu, nëse është e mundur, do të përpiqen për të gjetur nëse ju keni atë contraindications.

  Rhodiola Rhodiola tretësirë

  Ndoshta çdo artikull ku ne do të flasim për lloje të ndryshme të bimëve dhe bimëve dhe përdorimin e tyre (p.sh. Echinacea), unë nuk do të ndalet duke përsëritur të njëjtën gjë.

  Pra, në qoftë se ju ndiqni rubrikën e bimëve, vëreni se si unë të përpiqet të rezistojë teknika, duke përfshirë përdorimin e alkoolit.

  Dhe, tretësirë ​​Rhodiola Rhodiola është gjithashtu nuk miratohet nga unë. Pse, ju mund të pyesni, unë kam një paragjykim kundër tij? Fakti që këto metoda të trajtimit (duke përdorur alkool) janë mjaft primitive.

  Përse? Unë nuk do të shpjegojë çdo herë të njëjtën gjë, si lexues i rregullt do të jetë ofenduar. Vetëm ecin nëpër faqet e tjera të seksionit dhe lexoni shpjegim.

  Contraindications Rhodiola Rosea

  Bazuar në sa më sipër - është contraindications parë.

  Pra fort nuk e rekomandojmë që ju të përdorni një tretësirë ​​për trajtimin e tyre. Megjithatë, ka ende disa contraindications të rëndësishme për përdorimin e Rhodiola Rosea:

 • Për shkak të faktit se substanca e tij reaguar me trupin tonë e rrit presionin e gjakut, kjo nuk është e rekomanduar për përdorim për njerëzit që vuajnë nga hipertensioni.
 • ai përmban komponimet e mund të shkaktojë iritim në njerëz dhe rritjen e ndjeshmërisë (kjo është për shkak të barit në një nivel, të hollë e padukshme). Prandaj, në qoftë se ju jeni në depresion apo nervoz kohët e fundit - këshilluar të mos përdorë barin për të normalizuar gjendjen e mendjes.

 • PS: ju lutem komentoni mbi një artikull në lidhje me aplikimin e bimëve Rhodiola Rosea e cila, si ju mund të shihni mjaft mirë. Gjithashtu, ju lutem ndani artikull në rrjetet sociale (kontaktet, Facebook, etj).