Dietë Syroyid


Deri tani, disa njerëz besojnë se një e përditshme dietë Syroyid , e cila dyshohet se përbëhet vetëm prej perimeve dhe frutave të çon në lodhje.

Ju mund të them edhe se kësaj pikëpamjeje shumë nga ata që janë të reja për parimin e përgjithshëm të ushqim të shëndetshëm dhe të parimeve të shëndetshme të jetesës në përgjithësi.

Në bazë të kësaj, unë dua tek lista çfarë është ngrënë zakonisht Syroyid për të treguar se ne kemi shumëllojshmëri "të varfër dhe të mjerë" në dietë.

Syroyid dietë dhe produktet e saj mund të ndahen në këto lloje:

Menjëherë ndoshta vënë në krye të frutave. Ku të bëjë pa to. Disa njerëz mendojnë se në qoftë se një person nuk konsumojnë patate të ziera, qull ose makarona - që janë vetëm fruta dhe asgjë tjetër.


Njerëz të tillë janë të paktë, por ata janë.

Në të vërtetë, pjesërisht e vërtetë, çfarë është faza e ardhshme e zhvillimit njerëzor, i cili refuzoi të ushqimeve të përpunuara termikisht - fruktorianstva.

Ju lutem vini re se për shumicën e njerëzve, me të vërtetë, asgjë por perimeve nuk do të mbijetojë gjatë. Për të praktikuar fruktorianstva - trupi vetë ju duhet të thoni atë ose ju duhet të mendojnë se. Por këta njerëz nuk janë aq shumë. Ata nuk do të ndalet tani.

Unë mendoj se të gjitha llojet e frutave që ekzistojnë për të pikturuar ndonjë gjë për shkak të numrit të tyre të madh. Dhe kjo është ajo që unë dua të përmend, është një qëndrim i ndryshëm në të njëjtën fruta.

Shkarko fund është se tani produktet e zgjedhura më shumë ekologjikisht miqësore dhe më e natyrshme, pa ndonjë trajtim kimik atje.

Edhe pse kjo nuk është gjithmonë ... sidomos në dimër kur dietë nuk është aq i pasur Syroyid verë. Lloji tjetër i ushqimeve që janë thelbësore në Syroyid dietë - një perime. Numëroj listë të gjatë të perimeve edhe ndoshta nuk ia vlen. E vetmja gjë që ju mund të hani të gjitha perimet - nuk të vë në dukje ato për të ngrohur trajtim dhe për të siguruar që ata nuk janë trajtuar injorancën e ushqimit.

Por jo vetëm fruta dhe perime dietë mban Syroyid. Sidomos dietë fillestar i ri pa trajtim të ngrohjes, e injorojnë këtë lloj të ushqimit si zarzavate.

Mjetet Fjala e gjelbër, jo vetëm të gjithë majdanoz zakonisht, ukropchyk. Ka shumë gjëra që mund të ndihmojnë në ruajtjen e imunitetit të mirë dhe forcë.

Për shembull, ju mund të hani vetëm ose bëni sallatë me luleradhiqe, nënës dhe njerkës, hithër lë disa pemë dhe shumë bimë të tjera. Nëse kjo shkojnë duke eksploruar - ju do të zbuloni një burim të ri të pasura me vitamina dhe shije. Për shembull, nga ju të shtoni një sallatë e karrota në krye?

Gjithashtu, shumë thonë se të gjithë ata që morën në jetën tuaj për një Syroyid ri dietë - janë të hollë - për të cilat nuk është përdorur si vajra bimore ushqim. Edhe si përdorim.

Megjithatë, të gjitha vaj duhet të jetë ftohtë presion, që është krejtësisht pa trajtim të ngrohjes.

Sigurisht, ushqim i madh - një mjaltë dhe polen, të cilat përmbajnë një bandë e elementeve gjurmë, por gjithashtu është një produkte beninje. Zgjerimi horizontet tona, paralel me fruta, ju ende mund të kryejë një sasi të madhe të frutave që mund të hahet edhe në dimër në formë të thatë. Ajo do të dëshirojnë.

mënyrë, sidomos në dimër fruta shumë të njohura që rozmochuyutsya në ujë dhe ende përmbajnë një gjendje të caktuar të vitaminave dhe elementeve të tjera.

Një grup i veçantë i ushqimit që është thelbësore për ata që tashmë e di se çfarë ajo duket si para dhe pas dietë të papërpunuara ushqimore - një ushqim me shumë proteina.

Këto përfshijnë fara, kokrra sprouted dhe bishtajore, arra dhe janë të ngjyhet mundësisht.

Vetëm përmes arra të njëjta, fara dhe bishtajore - ju kurrë nuk mund të shqetësohen për proteina. Është thënë se ata shumëllojshmëri gjithashtu mjaft. Prandaj, ju mund të përcaktojë për veten tuaj atë që ju të gëzojnë më. Unë do të kishte shtuar e produkteve të qumështit këtu se disa nuk duan të marrin. Në mënyrë të veçantë në produktet e qumështit qëndron një bazë serioze.

Kjo në vetvete tregon mbylljes deklaratë që Syroyid dietë përbëhet nga një larmi mjaft të madhe të produkteve që lejojnë trupi për të marrë ushqim të përshtatshëm.

Dhe në përfundim, më lejoni të prezantoj me një të shkurtër, uplifting, video: