Rregulla dhe udhëzime të thjeshta për përdorimin e fenugreek


Që nga përdorimi i fenugreek dinte shumë vite më parë dhe kjo bimë mbetet i respektuar në gatim dhe mjekësi për këtë ditë - ne, gjithashtu, duhet të paktën të i kushtoj vëmendje për të.

Ne nuk do të shkojë në detaje më shumë të se si ajo është përdorur mijëra vjet më parë, por më tepër të flasim për rutinën tonë të tanishëm.

Për të filluar, unë mendoj, do të diskutojë anën mjekësore të gjërave, dhe gjithashtu të përqëndrohet në të ushqyerit.

Përdorimi i fenugreek në mjekësi dhe Ayurveda

Për ata që ende nuk e kuptojnë fare se çfarë një fenugreek, thonë se ai, si të thuash, një barishte vjetore që përdoret në gatim si një erëza.


Sidomos në lindje, në pjesë të ndryshme të Azisë dhe madje Afrikë.

Megjithatë, gjethet e kësaj bime janë jo vetëm si një erëz, por edhe si një shtojcë të plotë jo vetëm në salads, por edhe në enët e tjera kryesore. Por kur është fjala për shkencën lindore, Ayurveda - aplikimi i fenugreek në dietë mund të na japin një efekt të mirë në mot të ftohtë.

Kjo është për shkak të faktit se ky central ka një efekt të ngrohjes mbi ne. Nëse ju vazhdoni të flisni për intricacies mjekësore të Ayurveda - përdorimi i bimëve për ushqim fillon të përmirësohet dhe të rritet qelizat tona të ripërtëritshme gjenitale dhe plazmën dhe gjakun.

Plus, shërim është dhe sistemi nervor, i cili i është nënshtruar stresit.

Tani, në bazë të ekstrakteve, e cila është nxjerrë nga gjethet e saj - droga të krijuara që janë të përshkruara për sëmundjet e frymëmarrjes, si dhe ftohjet, grip dhe kollë.

Dhe ne, pavarësisht nga përparimet në mjekësinë moderne, ne mund të përgatisë vetes një zierje e fara që do të na shërbejnë në parandalimin e ftohjet, si dhe trajtim. Nga rruga, kjo zierje mund të njëjtën kohë të zbutur "periudha e kuqe" në jetën seks më të drejtë.

Për të përgatitur këtë zierje ju duhet lugë çaji krem ​​milled fara që do të duhet për të mbushur 250-300 gram ujë të valë. Pas kësaj supë infuzion për 15 - 20 minuta, ju mund të pini një orë përpara se të hahet.

Volume 250-300 gram ju duhet të jetë e mjaftueshme për 2 herë në ditë. Përdorimi i kësaj supë nevojë për të praktikuar për kohëzgjatjen e sëmundjes. Tani, le pjesa tjetër e artikullit do të flasim për përdorimin e fenugreek në gatim dhe të ushqyerit.

Ju vetëm dua të them se në qoftë se ju nuk keni dëgjuar dhe provuar atë si një nuancë ose i freskët - është që të fillojë ngadalë. Për shembull, nëse ju filloni për të përdorur si erëz - pastaj të fillojë për të shtuar në vetëm një majë e erëz në këtë gjellë është.

Dhe vetëm pasi që ekziston një bindje e qartë se nuk ka efekte negative pas konsumojnë - ju mund të filloni të ndryshojë numri.

Duke folur e pronave të dobishme në aspektin e komponimeve kimike - gjëja e parë me vlerë të përmendet në lidhje me vajra esenciale.

Në të vërtetë, vajra esenciale dhe të ndihmojë për të përmirësuar si tretjes dhe metabolizmit në gjak. Vitamina edhe në fara dhe gjethe janë gjetur të tilla si C, E, A dhe C. Dhe duke folur e kripës - këtu ka komponimet hekur, bromine, kalcium dhe fosfor.

Tani, përdorimi i fenugreek në seasonings të ndryshme dhe mixes edhe më e zakonshme se përdorimin e saj si një formë të pastër. Për shembull, shumë restorante moderne mbajtur sekret faktin se kjo bimë është përbërës i saj të pronarit në enët.

Ajo është e hollë dhe, në të njëjtën kohë të ashpër - shije e ëmbël e shumë ushqime jep disa shije. Prandaj, ju gjithashtu mund të ushtrojë përdorimin e fenugreek në kuzhinë tuaj, si ajo në mënyrë të qartë ndryshon shijet e zakonshme. Është interesante për të parë se cili tashmë ka filluar të përdorin këtë erëz (shtesë) në dietë?