Përfitimet e lëng të freskët


Që Lidhur burrë u përpoq për të marrë maksimumin nga të gjithë që e rrethuan, dhe, mbi të gjitha, përdorimin efikas të burimeve natyrore. Sot, kur bota është e sunduar nga teknologji të lartë, marrëdhëniet tona me natyrën në fakt shumë pak ka ndryshuar: ne ende përfshijë në menynë e përditshme dhuratat tuaja të ndryshme natyrore. Një vend nderi në mesin e tyre janë frutat dhe perimet.

Ne e dimë që produktet më të dobishme me origjinë bimore janë ato që ne hani të papërpunuara. Dhe mënyra më e mirë për nxjerrjen e të gjitha të mirat e frutave të freskëta dhe perime - të bëjë me lëng e tyre. Në kafene dhe restorante, ne mund të ofrojmë lëngje të freskëta të pa çmime demokratike.

Pra, ata të cilët janë të obsesionuar me një mënyrë jetese të shëndetshme, ajo është e mirë për të marrë heqës lëng e saj në mënyrë që çdo mëngjes filloi me një gotë me lëng të freskët.

Cili është përfitimi i lëngje të freskëta? Sigurisht, ne të gjithë e dimë se fruta të freskëta dhe perime vitamina dhe ushqyesve të tjera të mundshme. Ne mund të themi se ata janë të kladezyu shërbimet e ndryshme, dhe të konkurrojnë me ta nuk mund të përballojë ndonjë pije të tjera: nuk më dhe ujë mineral, pa tanke, pa majanë.

Lëngje të ndryshme kanë një ndikim të ndryshme në trupin e njeriut. Luleshtrydhe dhe boronica të përmirësuar imunitet, lëng molle është e dobishme në anemi dhe gastriti, lëng domate është e rekomanduar për ata që kanë probleme me metabolizmin dhe hipertensionit, lëng rrushi pastron trupin e substancave të dëmshme panxhar lëng pastron gjakun, lakër - shëron kapsllëk.


Dhe, sigurisht, mbret i lëngjet e perimeve është lëng karrote - kjo përmirëson tretjen dhe oreksin, shëron të gjithë traktit digjestiv, tregon trupin e kolesterolit dhe toksinave. Shumë nutritionists rekomandojmë dhënë përparësi lëngje të freskëta, në vend të dyqan TETRA - me lëng pasteurized shkatërruan shumë vitamina të vlefshme dhe substancave.

Asnjë sokoterapiya çudi e njohur që nga kohërat e lashta - lëngje të rritur ngulitur në trupin tonë shëruese pushtet, ata kërkojnë më pak energji për të tretet, duke e mbajtur atë për shërim.

Për lëng frutash sjellë dobi maksimale, ju duhet të ndiqni disa rregulla.

I parë. Juicing duhet menjëherë para përdorimit. Kur e ekspozuar ndaj ajrit, ajo humbet shumë prona të dobishme, duke ruajtur shijen.

I dytë. Për juicing zgjidhni vetëm frytet më të mira dhe perime - të pjekur, por jo pjekur, nuk thyer.

Tretë. A nuk abuzojnë lëngje të freskëta - 100-300 ml në ditë (në varësi të llojit të lëngut) do të jenë të mjaftueshme. Konsumi i tepruar i lëng do të bëjë më shumë dëm sesa dobi.

Së katërti. Pini lëng për 30-40 minuta para ngrënies. Kjo vlen sidomos me lëngje frutash të ëmbël. Përdorimi i lëng menjëherë pas ngrënies të çojë në pasoja të pakëndshme si bloating dhe fermentimit në zorrë.

Pestë. Kombinoje lëngje të ndryshme së bashku. Kështu, lëngje të shëndetshme të perimeve dhe fruta - më të shijshme. Përdorni avantazhet e secilit. Një kombinim shijshme e karrota, mollë, karrota, panxhar, panxhar, mollë, karrota, lakër, karrota-molle-lulushtrydhe, karrota, majdanoz, domate, molle, pjeshke. Kombinimi i frutave dhe lëng perimesh është edhe "terapeutik" emri - një balsam. Që nga shijet, gjeni lëngje kombinim shijen tuaj.

Pini lëng të freskët dhe fat të mirë!