Mbi zbatimin e malore mitrës dhe metodat e përdorimit të malore mitrës


Përshëndetje miq! Edhe pse ne kemi filluar tashmë duke folur për përdorimin e malore mitrës në artikullin tonë të fundit, por ajo u përmend më i rëndësishëm.

Kështu, në qoftë se ne e konsiderojmë metodat e aplikimit të malore mitrës , është një teknikë mjaft e zakonshme - përgatitja dhe pranimi i tinctures alkoolit.

Teoria themelore dhe miratimi i atyre që përhap këtë metodë është se në mënyrë për të tërhequr nga zonat kodrinore mitra është e shëndetshme - e nevojshme alkool.

Well, natyrisht, do të thotë se një person i ka trajtuar këto alkoolat për të shërohen. Megjithatë, ju jeni të sigurt se fjala "shërohen" është e përshtatshme?

Ajo është përdorimi i çdo liquors alkoolike si ndonjë - që agjent terapeutik ose profilaktik është primitive.

Pse, ju kërkoni? Është shumë e thjeshtë. Ju patjetër njohur mjekësore thënie: "një kurë, dhe një tjetër sakatët." Pra, duke përdorur më lart teknikë "trajtim të alkoolit", i referohen në mënyrë specifike për fraza. Në të vërtetë, ju do të shihni këtë kur lexoni një komente Upland mitrës.

Ju do të vini re se ka si pozitive dhe jo kështu. E pra, ju të vazhdojnë të këmbëngulin, atëherë do të ishte më mirë, dhe si për të kryer parandalimin ose trajtimin? Kjo është në lidhje me të, në fakt, neni sotme tonë.

Përdorimi i malore mitrës


Nëse përdorimi i liquors alkoolike takon metodat më primitive, siç u njoftua më sipër, përdorimi i broths - kjo është një tjetër histori.

Çfarë Funksionet mund të kryhet supë?

Në kushtet e veçoritë, të teas mund të jenë të përgatitur për:

 • Parandalimi dhe trajtimi i sistemit urinar si femra dhe mashkullor,
 • normalizuar nivelet e hormoneve të trupit të femrës,
 • Efektet e përgjithshme parandaluese (aktivizon sistemin imunitar)
 • efekt qetësues në organet e përflakur
 • e riparimin e indeve,
 • të nxisë ndarjen e biliare.
 • Në fakt, do të përgatisë një "birrë shërimit" shumë, shumë e thjeshtë. Ka disa recetave që ndryshojnë vetëm në efektin, më të popullarizuara të cilat ju japin.

  Merrni 1-1,5 (në varësi të madhësisë lugë) lugë para të thata herbs Upland mitrës, dhe hedh në të valë e vëllimit të ujit të 150-200 gram.

  Nëse më i thjeshtë, atëherë për çdo gotë me ujë të nevojshëm 1,5 lugë bimë të thata. Tjetra, hiqni nga të nxehtit dhe të lënë kapakun fort për 15 - 20 minuta për të mbush.

  Nëse ju jeni në gjendje dhe të gatshëm - për efekt më të mirë mund të përfundojë në enë në një batanije ose diçka të tillë - atëherë. Procedura kryhet mundësisht jashtë në mëngjes, siç rezulton pije krijoj ju keni gjithë ditën. Dhe mundësisht 3 herë - 4 në vakt kryesore, e 50 gram në një kohë.

  Cilat janë përfitimet? Përdorimi i këtij formulari brenda 3 - 4 javëve është më parandalues ​​në natyrën sesa mjekësor. Megjithatë, përveç shërimit - shumë i mirë.

  Dhe kjo recetë është efekte më nuk terapeutike, si dhe përqendrimin e komponimeve të dobishme ajo është shumë më e lartë.

  Nëse rasti i fundit që ne të marrë 1-1,5 për çdo 150-200 gram ujë, në këtë rast, numri duhet të rritet në 2 lugë. Në të njëjtën kohë, ata duhet të plotësoni në ujë të valë dhe le të gatuaj 5 minuta - 7 për ngrohje të ulët. Mbi të gjitha, uji është gjithmonë vetëm - vetëm të ziera.

  E pra, atëherë, hiqni nga të nxehtit, dhe gjithashtu, si në rastin e mëparshëm, të mbuluar me një kapak. Por aty nuk do të mund të japin të qëndrojë 15 minuta dhe të përballojë rekomanduara 2-2,5 orë dhe pastaj të gjithë 03:00. Hyrja është edhe 3 - 4 herë në ditë, si në versionin e mëparshëm.

  Por në qoftë se ju do të trajtohen lëngjet e mishit si të tilla - domosdoshmërisht të flasim për përdorimin e një specialisti. Pra, duke e ditur gjendjen tuaj të veçantë në shëndetin ai do të japë rekomandime dhe udhëzime më specifike.

  E rëndësishme!

 • Gjithmonë të jetë i kujdesshëm sepse mitra Hog ka contraindications e veta, të cilat unë pikturuar në detaje këtu.
 • Së fundi, një tjetër metodë më e dobishme është ajo ku mitra Hog përdorur bar si thatë për zbatimin e saj në pjesë të veçanta të trupit (zakonisht kyçet e duarve) dhe i veshur me një gjerdan. Dhe kjo është vetëm ky gjerdan do të kryejë efekt terapeutik.

  Sinqerisht, kjo metodë kanë ekspertët e mjekësisë orientale - Ayurveda.

  Ajo është me ta për të gjetur kontakte dhe të gjeni detaje. Nga rruga që unë them se është praktika më efektive e shërimit.

  Përdorimin e bimëve Upland mitrës

  Mos harroni në artikullin e fundit të malore mitrës ne i tha ju në lidhje me çaj nga kjo fabrikë.

  Pra, përveç kësaj teme, unë do të doja të shtoj se përdorimi i bimëve të Upland mitrës si çaj pirja e ka gjetur i zakonshëm në gratë. Dhe me të, nuk është i rastësishëm.

  Fakti interesant!

  Specialistët - Endocrinologists thonë se pasi ju të pini të paktën 100 gram e këtij çaj - komponimet e gjetur në bimë fillojnë të ndikojnë në funksionin e hipofizës gonadotrophic.

  Çfarë do të thotë kjo, ju kërkoni? Nëse ju thoni fjalë të thjeshta - ky është funksioni i trurit përgjegjëse për kapacitetin e sistemit urogjenital të grave, duke përfshirë edhe vezoret.

  Metodat e malore aplikimi mitrës

  Le të përmbledhur disa përfundime paraprake lidhur mënyra për të përdorur Upland mitër. Pra, ka disa mënyra themelore se si:

 • Përdorimi i liquors alkoolike (është metoda më primitive, siç është dëmtimi i organeve të tjera dhe njerëzore). Ishte, pra, ne nuk do të shkruaj se - se edhe në këtë drejtim.
 • Përdorimi i broths dhe teas ose TEAS bimor (nuk janë më të avancuar dhe metoda racionale e trajtimit dhe parandalimit, e përshtatshme për shumicën).

  Përgatitja e një zierje apo pije të shëndetshëm mund absolutisht të gjithëve. Vetëm negative - duhet t'i përmbahet rregullave dhe rregulloreve të caktuara që kanë qenë të dhënë pak më e lartë. Përndryshe, ju nuk mund të llogarisë me doza dhe pjesë që mund të shkaktojnë pasoja të pakëndshme.
 • Përdorimi i bimëve barishtore e thatë për të krijuar dressings mjekësore (metodë më fisnik, por në të njëjtën kohë kërkon ekspert të qartë udhëheqjes). Advantage - efekte shumë të butë dhe të sakta për trupin dhe për problemin specifik. Në Futjet, disa fjalë që unë dua të them në lidhje me përdorimin e yarrow.
 • Përdorimi i yarrow

  Për shkak të faktit se ajo është mjaft e zakonshme në praktikën e mjekësisë tradicionale - e kanë bërë mjaft disa metodat e aplikimit.

  Kështu, jo vetëm është se një person mund të zgjidhni metodën e gabuar për veten e tyre, dhe të angazhuar edhe në vetë-trajtim.

  Dhe në qoftë se kjo është e gabuar - ka shanse të mëdha në masë të madhe të dëmtojnë veten e tyre se ndihmë. Në fakt, unë rekomandoj lexuar artikullin e shkruar para rreth përdorimit të yarrow.

  PS: ju lutem komentoni mbi zbatimin e nenit Upland mitrës, dhe shtypni butonat e rrjeteve sociale, dhe kështu duke u thënë të tjerët për mënyra për të përdorur Upland mitër.