Lakër


Në vitet e fundit popullariteti ka filluar të fitojë një produkt si lakër . Si ajo paraqet veten dhe të ndryshme nga lakër? Kjo dhe pyetje të tjera ne të përpiqemi të përgjigjem në artikullin e sotëm. Siç e dini, vendlindja e lakër kineze është Kina. Ekzistojnë tri lloje të produktit. Këto janë fletë kochannoy dhe polukochana lakër. Një nga dallimet mes lakër kineze është se ai ka një formë të zgjatur.

Më poshtë gjetheve të saj me mish dhe të shijshëm që në krye janë më delikate dhe të holla. Avantazhi kryesor i produktit kineze është kalori të ulët.

Kështu, në 100 gram. Lakër kineze ka vetëm 16 kalori. Kjo perime përmban një pasuri e minerale si kalcium, hekur, kalium, zink, mangan, fosfor, selen.

Gjithashtu, ky produkt është i pasur me vitamina A, E, C bazë, dhe K. lakër formimin proteinat, karbohidratet dhe fibra dietetike. Si pjesë është një yndyrë pak dhe sheqer. Në lakër kineze përmban vitaminë C dy herë më shumë se lakër.

Kjo perime përmban objekte të tilla si aminoacidet, acidet organike dhe alkaloide laktutsyn. Kjo substancë ka një efekt qetësues në sistemin nervor, normalizojë tretjes dhe metabolizmit.

Përfitimet e lakër kineze


Deri më sot, kjo perime zë krenari në vendin në listën e produkteve të rekomanduara në dietat.

Për shembull, në Lindjen e që përfshijnë dieta lakër për trajtimin e sëmundjes ulçerë dhe probleme kardiovaskulare.

Karakteristika të tjera përfshijnë lakër kineze është me vlerë duke vënë në dukje aftësinë për të forcuar sistemin imunitar dhe pastrimin e gjakut. Lëng përftuar nga kjo fruti është përdorur për trajtimin e sëmundjeve të traktit gastrointestinal dhe diabetit. Efekti maksimal nga efektet e pije treguar në trajtimin e gastrit kronik.

Sot ka shumë receta lakër kineze, gjethe marule që ngjajnë. Pjesa më e dobishme nga fruti është më e ulët. Se ajo është lëng, e cila përfshinte të pranishëm një sasi të madhe të ushqyesve.

Gjethet janë më të mira për të ngrënë mirë pa i prerë pjesën e poshtme.

Sallatë lakër kineze me pulë

Për të përgatitur këtë pjatë, ju duhet të marrë 400 gram. Lakër kineze, dy gji i vogël pule, 100 gr. djathë durum, vaj ulliri, uthull balsamic susam. Gjoks pule i skuqur në vaj ulliri. Chicken duhet të blej një kore të artë. Lejoni të ftohtë dhe pastaj të prerë në kube.

Lakra larë dhe pres vrazhdë. Fërkim djathë në rende gjobë. Lakra është e përzier me mish pule, spërkatën me farat e susamit në krye dhe djathë. Për këtë sallatë ishte gati, ai duhet të plotësoni uthull balsamic dhe vaj ulliri.