Recetë Pashkëve Pashkëve


Në mesin e pjatave tradicionale në tryezë gjatë Pashkës, është që të sigurojë Pashkë . Sot unë do të ju tregoj recetë e këtij gjellë. Sekreti kryesor i Pashkëve është provë se duhet të përgatitet vetëm nga produktet natyrore. Shumë dyqane në Pashkëve ju mund të shihni një gamë të gjerë të ëmbëlsira të ndryshme.

Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se shumica e furrave të mëdha në prodhimin e rripave të përdorni produkte që nuk janë cilësi të lartë. Komponent ideal për Pashkë është miell top, vezë, rrush të thatë, flavors natyrore. Në asnjë rast nuk mund të përdoret për të bërë një grumbull të ngjyra, preservatives dhe ujë shtesë.

Duket se rregullat janë të thjeshta, por le të marrin në konsideratë shembullin e një ëmbëlsira recetë.

Recetë Pashkëve Pashkëve


Për të përgatitur këtë grumbull kemi nevojë për 2 kg miell 4 gota qumësht, 80 g. maja, 10 vezë, 1 tbsp. lugë sheqer, 1/2 filxhan bajame, 1/2 h. kardamom lugë, 1 lugë kripë. kanellë lugë çaji, 10 g pluhur vanilje. Për të krijuar brumë gatuaj 1 kg miell, maja, qumësht, duke shtuar një shumë të kripës. Pasi rritje brumë, gatuaj përsëri, shtoni kardamom, pluhur vanilje, sheqer dhe kanellë.

Ndjekur gjithë gatuaj mirë. 10 bardhët rrahur vezë dhe rrush janë të vendosur kur lag brumë prapa enët.

Pas vezë dhe rrush të thatë është shtuar në të testit 1 kg miell. Pastaj, testi i duhet dhënë dorë. Atëherë është e mundur për të bërë tortë. Kur brumë të rritet përsëri, ajo duhet të vajosësh yolks, sasi e vogël me krisur grimcuar dhe bajame shynkovanoyu. Pastaj e vënë atë në për 10 minuta në një furrë preheated në 100 gradë. Pas kësaj kohe, temperatura e furrës duhet të rritet në 180 gradë dhe piqem deri bërë tashmë.

Nëse ju e keni këtë rripa recetë është mjaft i komplikuar, këtu është një tjetër alternativë e gatimit. Ne kemi nevojë për 1,5 kg miell gruri, 1,5 gota me qumësht, 500 g sheqer 400 g gjalpë, 8 vezë, 100 g maja, 250 g rrush të thatë 1/4 orë.

lugë kripë, gjallëri e një limoni. Tortë Pashkëve fillon me atë me qumësht të ngrohtë edukuar maja. Pastaj, një gjysmë e miellit.

I tërë masë është e përzier mirë dhe vendoset në një vend të ngrohtë për 4-5 orë. Pasi brumë është rritur, ai shtoi gjallëri dhe rrush. Kjo duhet të jetë mirë të përziera, dhe hedhjen një formular, dërgoni atë në furrë për të piqem. Duhet të theksohet se ëmbëlsira kalori është mjaft i madh, dhe në qoftë se ju uleni në një dietë, nuk përpiqet për të marrë të përfshirë në këtë pasta.