Parimet e të ushqyerit e mirë


Në ritmin tonë moderne botërore të jetës është aq e lartë që ndonjëherë ju të harrojmë për drekë dhe darkë ndonjëherë radhë. Ngrënie në suhomyatku, këto snacks në lëvizje, kjo është e gjitha pa mëshirë ndikon në sistemin e tretjes, dhe në të ardhmen, shpesh shkakton trashje.

Në këtë artikull unë do të tregoj për mënyrën e të ushqyerit, të cilat unë i projektuar për mikun tim të mirë, një jetë të biznesit kryesor, dhe kanë paund shtesë në trupin tuaj. Sigurisht me profesion unë nuk jam një mjek diete, por valixhe sportive përvojë, dhe edukimi fizik më ndihmoi këtë kohë. Le të fillojmë.

Bazat e të ushqyerit e duhur - Mëngjesi

Në mëngjes, unë e këshilloi mikun tim, ndiqni ngrënë ushqime të caktuara, të cilat përfshijnë: kos me një përqindje minimale të masë yndyrë, vezë të ziera, fruta, drithëra dhe oriz miletit (gatuar ekskluzivisht në ujë).


Vakt tjetër planifikuar ishte e gjatë 3:00. Një shërbim i frutave u ngrënë me kënaqësi miku im.

Unë do të bëjë një dalje nga tema të vogël dhe të shpjegojnë pse në mes çdo vakt duhet të marrë rreth 3 orë. Fakti se ushqimet e shpeshta përshpejton metabolizmin (metabolizmin), e cila ka një efekt pozitiv në kalorive shfrytëzimit sfond, plus insulinë është e moderuar, dhe ai gjithashtu kishte një faktor të rëndësishëm në luftën kundër trashje.

Bazat e të ushqyerit e duhur - drekë

Për drekë, shoku im mori një pjesë të vogël të pulave zier veç me një sallatë me perime të freskëta. Unë theksoj se fruta të freskëta dhe perimet duhet të jetë pothuajse gjithmonë i pranishëm në tavolinën e punës tuaj, dhe kjo nuk është vitamina, dhe se ato ndikojnë pozitivisht në sistemin e tretjes.

Uji mund të përdoret, por jo me gaz. Ju duhet të harrojmë për të gjitha llojet e ujit të ëmbël dhe lëngje të koncentruar - pronat e të dobishme që ata kishin. 03:00 Sepse miku im përsëri mori ushqim, por djathë të ulët yndyrë, përveç me kos, me një përqindje të ulët të yndyrës.

Bazat e të ushqyerit e duhur - Darka

Darka ishte e lehtë dhe jo shumë vonë. Vakt Afati u emërua në 20:00. Menu përfshin: supë pule, sallatë me perime dhe barëra, një filxhan çaj jeshil.

Si rezultat, shoku im e ka humbur 7 kg, ka fituar një pamje të shkëlqyer, fytyra e tij ishte kuqalash. Dhe kjo nuk është e parëndësishme, në çështjet intime u ngrit gjithashtu përmirësim.

Dhe kjo ishte një dietë e duhur është hapi i parë në vitalitetin e përgjithshëm.

Best regards, Dmitry konsulent