Shije të keqe në gojën aceton çfarë për të bërë


Përshëndetje miq! Siç e keni vënë re, ne kemi një javë flasim për shije të keqe në gojë, shkaqet dhe simptomat, e cila tregon ai.

I vendosur për të kushtoj këtë temë një numër artikujsh që nga ju duke filluar të ndjehen si, shije kosi në gojë, mund të vetë-diagnostikuar veten.

Ju mund të para-përcaktuar se sa serioze (ose jo aq serioze) ju keni sëmundje ose që - është një tjetër situatë e pakëndshme me shëndetin.

Dhe kjo nuk është vetëm vetë-diagnozën në rastet kur ju erdhi shije kosi, por edhe shumë të tjerë. Kjo ne do të flasin.

Tani, ne kemi për të bërë nga një task shkaqet e shije aceton në gojë dhe ndjenjat e tjera të pakëndshme në gojë.

Shije të keqe në gojën


Në fakt, ne jemi tashmë subjekt diskutuar shkurtimisht në nenet e mëparshme. Bazuar në informacionin që u prezantua në nenet e mëparshme (nuk përsëritet), vetëm për të thënë se një shije të keqe në gojën atje - për:

 • bastisje në gjuhën (të errët, më keq situatës)
 • dehje (kur trupi është duke u përpjekur për të bezdis toksinave, toksina)
 • zhvilluar një fazë serioze të problemeve të dhëmbëve dhe (ose) çamçakëz,
 • probleme me traktin gastrointestinal.

 • Mos harroni se në qoftë se ju keni filluar të ndjejnë siklet në gojë - vetëm shikoni në gjuhën pllakatë, dhëmbët, mishrat, dhe i kushtoj vëmendje për tretje. Nëse të gjithë e më lart normale - pastaj të fillojë shumë e ujit të pijshëm dhe gradualisht shkon shije të keqe të asaj që do të sjellë toksina tuaja të trupit dhe mbeturinave.

  Nëse pas kësaj shije të pakëndshme ende mban - është e mundshme një problem me stomak ose zorrët. Ky është një problem në qoftë se ju të përjashtuar sëmundjet e mishit të dhëmbëve dhe dhëmbët. Në çdo rast, kontrolloni funksionimin e stomakut tuaj dhe të gjithë specialistët e ndihmon tretjen e ushqimit sistemit.

  Shije të aceton në gojë

  Ka disa arsye të rëndësishme pse një person shfaqet, shije mjaft të pakëndshme dhe e keqe aceton në gojë:

 • ose nga veprimi i papritur dhe e shpejtë me qëllim të humbjes së peshës,
 • ose praktika e agjërimit,
 • ose mungesa e glukozës trupit (ky artikull përfshin 2 mëparshëm).
 • Fakti se ka nevojë për të kuptuar parimin e pse ne kemi në të vërtetë shije aceton.

  Është e rëndësishme për të kuptuar!

  Kur trupi i mungon energji, ajo fillon të marrë nga ind dhjamor që është i pranishëm në trupin tonë. Duket kështu që proceset kimike në komponentin tonë yndyrë trupi është i ndarë në aksione që i japin energji trupit dhe molekula të aceton.

  Me fjalë të tjera, nga vetë aceton shfaqet vetëm kur glukozë e trupit gjatë dhe ai fillon të shpenzojnë burimet e tyre.

  Kjo është arsyeja pse nga njeriu (sidomos duke humbur peshë shpejt) mund edhe erë aceton, për të mos përmendur gojën.

  Çfarë duhet të bëni, ju kërkoni? Është shumë e thjeshtë. Merrni më shumë pije vetëm ujë i pastër (pa gaz). Gradualisht në 1 - 2 ditë të plota të aceton do të marrin nga trupi.

  Nëse ju vazhdoni, të tilla si praktika e humbje peshe - ujë do të paraqesë trupin e saj të ri arsimor dhe çdo gjë do të jetë mirë. Nëse vëreni këtë simptomë e fëmijëve - një situatë dhe veprimet janë të njëjta. Vetëm të jepni fëmijën tuaj më të pastër dhe e ëmbël mund të jap atë që do të jetë shumë e mirë.

  Shijoni e qelb në gojë

  Në pjesën më të madhe, shije plehu në gojë shfaqet në 2 raste:

 • ose - probleme me dhëmbët
 • ose - për probleme me nasopharynx.
 • Dhe në rastin e parë dhe të dytë kërkon ndihmë eksperte. Nëse keni një problem me sinusit, fytit, etj - Më shumë gjasa, ju do të mendojnë se. Nëse problemeve të dhëmbëve, atëherë ju gjithmonë do erë nga goja, edhe pas përdorimit zhvachek dhe të pakuptimta të tjera.

  PS: Nëse keni pasur shije të keqe në gojën aceton apo shije në gojë - shkruajnë se për problemin që keni pasur dhe se si ju vendosur atë.