Fara li


Health & Beauty - kombinim i përkryer për të cilat ne gratë duhet të aspirojnë. Por në dëshirën e tij për të arritur bukurinë dhe harmoninë e trupit, ne shpesh e harrojmë për shëndetin e tyre. Dietat e ndryshme që garantojnë humbje peshe të menjëhershme në vetëm 3 ditë, me siguri na beckon me shpejtësinë e tyre, sepse kështu ndonjëherë ju doni të kthehet në një princeshë të bukur me një bel grenzë në një fustan të bukur. Por çfarë po ndodh me shëndetin tonë? Për fat të keq, ajo lehtë mund të shkatërrohet pas 5 - grevë urie ditë. Mjekësia na thotë që duhet të marrë shumë drogë për të humbur peshë dhe vetëm nën mbikëqyrje mjekësore.

Në të vërtetë, çfarë - ata janë të drejtë. Por ndonjëherë jeta është bërë kështu që nuk ka asnjë mënyrë për të vënë së bashku dhe klinikat me mjekët dhe nutritionists të bërë trupin tuaj të shëndetit të bukur dhe të shkëlqyer.

Pastaj për të na ndihmuar gjithmonë vijnë mjekësi tradicionale. Një nga "të vjetra" dhe shumë të njohura deri më sot mënyra për të humbur peshë dhe në këtë mënyrë të përmirësojë ndjeshëm shëndetin tuaj - të marrë infuzionin e liri.

Liri, sipas pronave të tyre - një bimë unike që është burim i proteinave bimore të vlefshme, vitamina, minerale dhe fibra. Fara liri, sipas mjekëve, "për shkak të përmbajtjes së lartë të mukusit ofron zbutës, veprim enveloping mbron kundër acarim rreshtim përflakur të ezofagut dhe traktin gastrointestinal, mos lejuar toksina të hyjë në trup, duke eliminuar dehje të përgjithshme.


Fara li promovuar lëvizjeve të zorrëve, i cili është i rëndësishëm për kapsllëk dhe trashje. Fara li - sorbent i fortë që është i ndryshëm nga të tjerët në se kjo nuk do të shkatërrojnë qelizën ".

Infuzion i liri jashtëzakonisht të lehtë për t'u përgatitur. Kjo është shumë i butë, por vetëm ditën e parë. Pra, të përpiqen për të gatuaj çdo supë ditë të re për të pirë të freskëta. Recipes zierje e fara liri:

  • 1. Një lugë gjelle e fara derdh dy gota me ujë të valë dhe le të qëndrojë (mundësisht në një termos) brenda natës. Merrni 100 gram gjysmë ore para ngrënies dy ose tri herë në ditë.
  • 2. Një lugë gjelle e fara derdh një gotë me ujë të valë dhe kuzhinier për 30 minuta rreth ngrohjes ulët në një kapak të mbyllur, nxitje herë pas here.

    Merrni njëjtë si në recetë e parë.
  • 3. Boil nuk trasha buding kokrra të kuqe dhe shtoni fara liri atje. Gjatë ftohjes ata bymehet dhe formojnë një masë të dobishme që shuante urinë dhe kështu të luajë një rol të dyfishtë.
  • Por përveç humbjes graduale të peshë të tepërt, këto ekstrakte përmirësuar dukshëm dhe shëndetin e përgjithshëm. Në li fara përmbajnë sasi të larta të omega-3 acide, i cili ndihmon të zvogëlojë kolesterolit dhe gjakut clots. Sipas shkencëtarëve kërkimore flaxseed përmban të paktën dy përbërës tjetër që mund të parandalojnë dhe reduktojnë ndjeshëm rrezikun e kancerit.

    Për më tepër, ata përmirësimin e punës së të gjithë gastro - traktin e zorrëve dhe metabolizmin.

    Këtu është një çuditshme dhe kjo është mënyrë e dobishme për të humbur peshë - li fara. Receta Këto "gratë e vjetra transformuar gradualisht në mjekësinë moderne, infusions medicinale që mjekët rekomandojnë pirjen në sëmundje të ndryshme. Dhe të gjithë ne që duan të humbin peshë për ndihmën e tyre, ndoshta pas disa kurse. Mjekët nuk duhet shpejt, sepse përveç figurë të bukur, ne të merrni më shumë dhe të mirë shëndetësore.