Çfarë dimë rreth produkteve në mirësi


Në nenet e mëparshme në Ayurveda dhe ushqim të shëndetshëm ne kemi, sipërfaqësisht të shikuarat Produkte në mirësi .

Tani në këtë temë unë dua të ndaluar gjithnjë e më shumë osnovatelney.

Megjithatë, ju mund të pyesni - "Pse ne konsiderojmë produkte në mirësi dhe çfarë lloj kafshe jeni?"

Fakti është se ajo që ju hani çdo ditë - patjetër ndikon në gjendjen tuaj mendore, dhe në këtë mënyrë jetën tuaj. Shembulli më e thjeshtë. Merrni një limon, dhe një pickim të mirë atë, dhe të fillojnë të përtypet.

Shumica prej nesh mund të vryatli pa emocion ha limon, dhe disa janë në një mendje mund të hedhin një rrëqethje. Tani në qoftë se ju merrni për shembull një banane.

Që nga ajo është e ëmbël, Kush banane, ne bëhemi të bukur.

Dhe Dhe ju mund të sjellë një bandë e shembuj se si i ndryshëm ushqime në një person i përgjigjet - në mënyra të ndryshme. Kjo do të thotë se të gjitha perime, fruta, arra, etj, nëse ne si ai apo jo, shkak ne kemi ndryshme shtetet mendore.

Pra, produktet në mirësi - kjo është ushqim që është në njeriun një ndjenjë të qetë, të optimizmit, gëzim të brendshëm, paqes, dhe karakteristika të tjera pozitive. Dhe iu përgjigjur pyetjes: "Pse do të na duhet të dimë?", Unë do të them në vijim.

Duke ditur këtë ushqim të veçantë - ne mund të effortlessly mbi veten e tyre për të zhvilluar në natyrën e vet cilësitë pozitive të njeriut të cilat duhet të merren plotësisht çdo njëri prej nesh.


Tani le listën e produkteve në kategori të mirësisë.

Në qoftë se ne po flasim për një dietë të plotë të shëndetshme është vendi i parë unë do të vendos të qumështit dhe produkteve të qumështit. Kur ushqimet e plota do të thotë jo vetëm atë që kemi fizike trupin tonë - proteina, vitamina dhe elemente të tjera.

Ju duhet gjithashtu të jenë të vetëdijshëm se për shkak të ushqimit që kemi është trupi ynë delikate dhe mendjen. On Qumësht mbulua rëndë nuk do të, si më parë shkroi artikullin "qumësht Ayurveda" dhe "dëm dhe përfitimet e qumështit". Unë rekomandoj për të lexuar dhe për të kuptuar se çfarë është e rëndësishme për të "qumësht" në çdo të jetës sonë.

Tani në fruta.

Me produkte të frutave në këtë mirësi: të njejtën banane, mollë, dardhë, mango, fiq, persimmons. Pothuajse të gjithë ata të ngritur një person një ndjenjë optimizmi dhe paqes. Jo vetëm ata janë një grup i madh i artikujve të dobishme.

Dhe të mos jetë e pabazë - të paktën lexoni artikullin: "Bananet janë të dobishme" ose "e dobishme në atë fiqve." Duke folur për fruta - nuk është shumë i mëshirshëm.

Këto përfshijnë: rrush, kumbulla, qershi, raspberries, currants zi, buckthorn det. Kjo është veçanërisht e rekomanduar për të studiuar artikull "përfitim mjedër" dhe "të mirat e rrushit". Një i mëshirshëm për të përfshirë kokërr gruri. Pra, le të bëjë një përfundim.

Nëse ju doni për të zhvilluar një më shumë dhe më mirë cilësitë e njeriut - unë rekomandoj që ju të paguani vëmendje të veçantë për produktet në mirësi.

Dhe në qoftë se ju të filloni përdorimin e tyre më shpesh në dietë - ju me të vërtetë çudi se si do të fillojë për të përmirësuar gjendjen tuaj mendore. Si ndiheni në lidhje me këtë temë?