Hypericum Çfarë përdorimi është i bazuar


Ju ndoshta do të jenë të interesuar të dinë se përdorimi i Wort Shën Gjonit mund të jetë një shumë efektive dhe jo shumë në varësi të asaj që kjo bimë është karakteri i saj.

Dhe në qoftë se, si me të bimëve të tjera, tani ne shohim se si ndikim të energjisë në shëndetin tonë dhe në aspektin fizik.

Për të vënë atë - thjeshtë - nuk mendoj se efekti është vetëm për shkak se ajo përmban atë - se komponentët speciale apo lidhjeve.

Po, kjo shumë. Megjithatë, trajtimi dhe parandalimi i sëmundjeve është jo vetëm - për shkak të kësaj.

Përdorimi i Wort pozitave Ayurvedic Shën Gjonit

Për të filluar, natyra e kësaj bime është e tillë që ndikon rëndë viruset dhe parazitët që jetojnë në njeri.


Në natyrë atje, do të thotë se kur ne të fillojnë të ndërveprojnë me këtë fabrikë - fushën e tij të energjisë dhe mbivendosje tonë atmosferë.

Energjitë kështu kryqëzime në disnivel. Pra, natyra dhe përdorimi i Wort Shën Gjonit si çikore të thata është se ajo fillon të ndikojë energjinë e tyre në parazitëve që u vendosën në njeri.

Kjo u vu re se në qoftë se ju përdorni këtë bimë mënyrë jashtë - pothuajse të gjitha kërpudhave që janë gjetur në sipërfaqen e trupit të njeriut thjesht kolaps dhe të zhduket. Për shembull, ju mund të përdorni fasho të veçanta që do të trajtojnë kërpudhave.

Kjo duhet të marrë rrjedhin vet, dhe rrënjët e tre bimëve: celandine dhe të urtë, kemi hetuar rrënjë në formë të thatë - dhe fashot e tyre peremishavshy kravatë në trupin e tij.

Veshur këto "dekorata" do të tërhiqet gradualisht kërpudhave.

Më konkretisht, kjo teknikë ka vendosur veten si një praktikat moderne Ayurvedic. Por mos neglizhencën dhe yarrow, e cila mund të shndërrohet plotësisht paralelisht me procesin e shërimit.

Megjithatë, siç u përmend në fillim, përdorimi i Wort Shën Gjonit nuk mund të japin praktikisht asnjë ndryshim - në qoftë se njerëzit do të injorojnë disa rregulla.

Pra, nëse ju pëlqen një ëmbël dhe shpesh të hani të gjitha llojet e ëmbëlsirat, ëmbëlsira, bllokime, etj - për të luftuar parazitët do të jetë shumë, shumë e vështirë, që nga parazitët si mjaft të ëmbël.

Perdorimi i Wort St. John në formën e decoctions dhe infuzione

Vetëm dua t'ju them në këtë nen, si dhe artikuj të tjerë në këtë blog, kurrë nuk do të konsiderohet teknika që janë të bazuara mbi alkoolin dhe intoksikimet e tjera.

Çdo përdorim i liquors alkoolike apo i ngjashëm është konsideruar si një nga praktikat më të këqija në trajtimin e njerëzve.

Pra, le të flasim për TEAS që mund të vërtetë të japë një ndikim të favorshëm mbi ne. Për shembull, përdorimi i Wort Shën Gjonit mund të jetë në formën e zierje ndaj problemeve të lëkurës të tilla si skuqjen, tumoret, dhe irritations të tjera.

Për ta bërë këtë, i vendosur bar të thatë në një shumë të barabartë me lugë gjelle e plotë. Më tej, ajo është e mbushur me 200 - 250 gramë ujë të valë dhe infused për 20 minuta. Për më të mirë infuzion rekomanduar mbuluar kapak. Pas kësaj, ju duhet pak për të ftohur në një temperaturë të rehatshme, dhe pastaj të fillojë për të vënë në fushat me probleme.

Nëse zona e prekur është e madhe - është e nevojshme për të përgatitur lëngun e mishit në sasitë që ju nevojitet. Vetëm, si në rastin e Omanit, nuk i mbajnë prerjeve të tillë më shumë se dy ditë. Saktësisht e njëjta zierje mund të merret në të brendshme.

Kjo punë do të përmirësojë Gastro - traktin e zorrëve dhe trajtim të saj. Gjithashtu, mos harroni se një efekt i dobishëm për zemër dhe shkon. Pretty rezultat i mirë do të jetë kur 250 gram të këtij tretësirë ​​pirë gjatë ditës në vakt kryesore.

Kjo është bërë në 40 minuta. Numri i bazuar në faktin se 250 gram zgjas për 3 - 4 pranim. Gjithashtu, përdorimi i Wort Shën Gjonit mund të jetë në formë të substancave të tretura, të cilat janë në kontrast me supë duhet të mbajë nën kapuç se 15 - 20 minuta dhe, mundësisht, të qëndrojë për rreth një orë.

Kjo tretësirë ​​gjithashtu mund të marrë disa herë në ditë, kështu që ajo do të jetë shumë e mirë për të qetësuar sistemin nervor overexcited, si dhe të ndikojë në mëlçisë dhe sistemeve urinar.

Në përgjithësi, përdorimi i Wort Shën Gjonit është reduktuar jo vetëm për shkak të infuzione të mësipërm korrjes. Një shembull tjetër, është përdorur gjerësisht naftës e saj.