Sa echinacea të vërtetë të dobishme për imunitetin


Nëse them sinqerisht echinacea për imunitet në formën në të cilën është promovuar nuk është gjithmonë efektive.

Po, ka të vërtetë metodologji (që është, në thelb, concoctions recetë që janë të trashëguara nga gjyshërit), për të ndihmuar në rritjen e trupit.

Megjithatë, fakti se tregu aktual ofron na shërimin e agjentëve në një shumëllojshmëri të tableta, tinctures dhe të tjera - mund të jetë një biberon, i cili nuk punon dhe nuk e dëmtojnë gjendjen e përgjithshme.

Prandaj, para se ne të diskutuar se si të përdorni këtë fabrikë mund të rrisë forcave imun vetveten - duhet të bëjë jashtë disa detaje.

Pra, nëse ju kujtohet artikullin e fundit në lidhje me përdorimin e echinacea për fëmijë - aty kemi thënë se shpesh - për injorancën, prindërit japin fëmijëve ekstrakte të alkoolit si një mjet për shërim.

Shpesh, prindërit thjesht nuk e kuptojnë se nëse alkool ose vodka që bien brenda trupit tonë - pa dyshim është një helm.

A mos presin që në qoftë se alkooli 'noton' 4 gram ekstrakt, ajo mohon efektet vodka forta toksike për qelizat e trupit. Pra, nëse ju them dhe ju rekomandojmë që duhet të pini kjo këtu - se infuzion në alkool ose vodka, dhe ndërsa ju jeni të shëndetshëm - switch logjikën.

Kush prej jush pas gotë vodka rrit imunitetin dhe ai (ajo) mund të provojë shkencërisht? Këtu unë jam gati të njëjtën gjë ... Unë shpresoj unë u zgjova ju maturi kokërr. Tani, disa mendime në lidhje me përfitimet reale.


Echinacea për imunitetin

Përfitim i vërtetë për trupin tuaj është vetëm nga vetëm TEAS natyrore dhe decoctions. Nuk ka pilula, nuk ekstrakte të ndryshme dhe të ndryshme të Echinacea (e cila shpesh është vetëm një erë e, dhe pak ndihmë) ose ndonjë - që absurditet tjetër ju nuk do të zëvendësojë zierje të vërtetë të përgatitur nga përpjekjet e tyre.

Për shembull, të hahet të vërtetë duan të rritur fuqinë tuaj të brendshme - përdorim në TEAS të tilla dhe TEAS bimor jo vetëm Echinacea dhe bimëve të tjera mjekësore.

Pra, nëse ju merrni të vërtetë të thata lë mjedër (ju gjithashtu mund të përdorni twigs), currants, celandine, nenexhik, Echinacea dhe të tjerët, dhe do të bëjë një çaj - për shëndetin nuk mund të mbijetojnë.

Vetëm kjo nuk do të thotë se ne duhet të shqetësojnë të gjitha këto komponente të njëjtën kohë.

Ju mund të kombinohen me njëri-tjetrin. Çfarë do të jetë efekt, ju kërkoni? Gjë është, të gjitha bari, gjethet dhe bimët në përgjithësi, edhe nëse ata janë tashmë në formë të thata - janë të përbërë nga shumë komponente dhe komponimet minerale.

Për shembull, ju mund të gjeni: vajra esenciale, polysaccharides, taninet, mbetje acide organike dhe shumë të tjerë. Për shembull, më echinacea për imunitetin është e mirë sepse ajo përmban komponimet e tilla si më lart, polysaccharides dhe Ehinazidy, anthocyanins dhe flavonoids.

Nëse ju them vetëm disa fjalë - këto janë substanca që ndikojnë drejtpërdrejt sistemin tonë imunitar. Pra, nëse ju filloni të gatuaj për veten e tyre dhe çaj familjare (vetëm si pije pak para gjumit ose në mes të ngrënies) - Ju mund të mos dyshoj se dobi.

Megjithatë, shumica e bimëve në formë të thata, pennies kostos në krahasim me të njëjtat drogës, të cilat janë të shkruara një bandë e contraindications. E njëjta vlen edhe concoctions që janë në të vërtetë të gatuaj nuk është shumë e vështirë.

Në çdo rast një shtesë të konsultoheni me mjekun e vërtetë që ka një mendje, ai ju tregon se si për të më mirë të përgatitur çaj (zierje) të përfitimeve shëndetësore.

Por edhe pse echinacea për imunitetin dhe është një mjet i mirë, por ajo ka disa contraindications.