Muesli për humbje peshe


Muesli janë drithërat që janë përdorur në mënyrë aktive në shekullin e fundit. Ky mëngjes është i përshtatshëm në çdo mënyrë. Për të përgatitur atë, kaloi më pak kohë. Nga ana tjetër, ky mëngjes krejtësisht saturates trupin e njeriut.

Aktualisht, këto drithëra kanë gjetur vendin e tyre në dietologji. Muesli për humbje peshe luajnë një rol të rëndësishëm në formësimin e figura. Si bazë për drithërave veprës, të cilat janë thekon në grurë, kënaqur ose thekër, të trajtuara me dritën ultravjollcë.

Këto thekon njom trupin artikuj të tillë të dobishme si vitamina B dhe E. Përveç kësaj, thekon përmbajnë fibra, e cila ndihmon traktit digjestiv duke punuar si duhet dhe pa probleme.

Komponenti i dytë i muesli, aditivëve fruta të veprojë. Nëse ju doni të përdorni snacks për humbje peshe, atëherë zgjedhja e aditivëve të tilla duhet të trajtohen shumë seriozisht.

Kjo është për shkak të faktit se të gatshme muesli është një sasi të madhe të sheqerit dhe të përbërësve të ndryshme që janë të padëshirueshme në luftën kundër peshë të tepërt.

Nutritionists këshillojnë të gatuaj drithëra, duke blerë thekon drithëra ose përzierje, të cilat mund të vazhdojnë për të shtuar fruta të freskëta dhe manaferrat. Është thënë se nuk duhet të përdorin aditivë si banane fruta, rrush të thatë, shumë e arra dhe fruta të thata.

Ajo është e mirë për të përfshirë në një mëngjes të thatë integruar karrota të freskëta.


Si një rimbushjet diete drithëra për humbje peshe është e rekomanduar për të përdorur ujin jo të gazuara mineral, lëngje pa sheqer, produkte me pak yndyrë të qumështit të tilla si qumështi, kos, kos natyral.

Nëse doni një pak drithëra sheqer humbje peshe të tilla, ju mund të përdorni për këtë qëllim një sasi të vogël të mjaltit. Ne gjithashtu rekomandojmë shtuar mëngjes polen thatë, nëse ju nuk keni një alergji në të.

Receta muesli për humbje peshe

Mëngjes i thatë, i përgatitur nga një përzierje e kullosa dhe fruta me duart tuaja, do të përmbajë numrin minimal të kalorive. Megjithatë, këto granola krejtësisht të eliminuar urinë që ndihet kur dietë.

Për recetë e parë ne kemi nevojë për produkte të tilla si dardhë, kanellë, pak mjaltë, oreks limon, dy lugë drithëra përzierje, kos me pak yndyrë natyrore pa aditivëve.

Për të përgatitur drithëra për humbje peshe, ju duhet hekura dardhë peeled, i cili është i përzier pastaj me gjallëri limon dhe mjaltë. Kos whipped dhe derdhur në një përzierje e grurit. Më duhet të vë mbushje dardhë dhe të gjitha të spërkasë me kanellë.

Recetë i dytë mëngjes thatë do të përfshijnë: karrota, pjeshkë, mollë, ujë, qumësht, pak mjaltë, dy lugë lëng limoni dhe dy lugë përzierje misri apo bollgur.

Lëng limoni dhe mjaltë të përzier me ujë, shtoi thekon. Atëherë pesha duhet të shtoni karrota dhe mollë, rubbed më parë. Pjeshkë prerë në wedges dhe gjithashtu shtuar tek mases rezulton.

Çdo gjë është e mbushur me qumësht të ulët yndyrë dhe infused disa kohë. Hollim Muesli shërbejnë një pjatë të dobishëm që ndihmon të mbështetur trupin gjatë dietë uria seriozisht.