Lëng karrote


Lëng karrote të gjitha pijet që rrjedhin nga perime apo fruta, është konsideruar më i dobishëm, si një pjesë e produktit përmban një numër të madh të elementeve aktive të kërkuara nga trupi. Flokëkuq janë konsideruar produkt i shkëlqyer, diete e saj të vlefshme, shije dhe vlera ushqyese. Në karrota lëng përmban sasi të lartë të vitaminave, minerale lehtë tretshëm.

Flokëkuq janë karbohidratet shumë e vërtetë kladezyu. Varësisht nga lloji i të lashtave rrënjë është i vendosur dhe përmbajtja e tij sheqer. Karbohidratet që gjenden në karrota, shumica e tyre janë në formën e fruktoza dhe glukozë.

Lëng karrote është konsideruar multivitamin, e cila përfshinte më atje carotene. Pije rrjedh nga kjo rrënjë, ndikon në sistemin imunitar, ndihmon me gurë në veshka dhe mëlçi, rekomandohet për sëmundjet e lëkurës dhe problemet tiroide.

Vitamina E në lëng karrote përmban katër herë më shumë se pijet e prodhuara nga panxhar. Gjithashtu në lëng e karrota kanë një përmbajtje të lartë të niacin. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se lëng karrote duhet të jenë të përgatitur me shumë kujdes në mënyrë që ajo nuk përmban yndyrë, të paraqitur në formën e rrënjës tul.

Si lëng karrote është e rekomanduar për humbje peshe, gjatë përdorimit të produktit nga dietë duhet të përjashtojë ushqime të koncentruar dhe ushqime me origjinë shtazore.


Për shkak të faktit se lëng karrote është e pasur me jod, kjo pije është e rekomanduar në funksion të ulët tiroide. Të përfshira në këtë pije substancave të ndihmojë në përmirësimin e gjakut dhe furnizimit me oksigjen indet e brendshme.

Lëng karrote ndihmon për të pastruar trupin, duke sjellë me të gjitha llojet e papastërtitë dhe toksina. Konsumi i rregullt i lëng karrote në trup nis një proces aktiv purgativ. Midis elementeve të tjera, e cila është e pasur me këtë pije, ia vlen të përmendet mangan, alumini, zink, hekur, bor, kobalt.

Opsioni më efektive për përdorim lëng karrote gjatë humbje peshe është konsideruar litër pije të konsumuar gjatë gjithë ditës.

Për shkak të lëng karrote është e trashë të mjaftueshme, ajo është e rekomanduar për të holluar me ujë në një raport prej 1 deri në 3.