Menu Syroyid në stinët e ndryshme


I vendosur për të analizuar dhe për të bërë disa menu Syroyid për të treguar fillestar, dhe vetëm ata që janë të interesuar në këtë temë që kurrë nuk duhet të jetë i uritur.

Dhe në fillim, unë do të doja të them se ne do të përqëndrohet në ndryshimin e stinëve, si që mund të hahet në verë - jo gjithmonë të të gjendet në dimër.

Dhe edhe në qoftë se ju mund të gjeni - nuk e di se cila do të jetë e cilësisë.

Siç mund ta keni mendoi - dallimi kryesor në mes stinëve është vetëm në fruta dhe perime që ju mund të merrni lehtë njohuritë që ata janë të natyrshme.

E pra, ose të paktën një shans që ata janë të natyrshme. Gjithashtu, ne i kushtoj vëmendje për ngrohjen e tyre apo ftohjes fuqi.

Pjesa tjetër - të gjitha për të njëjtën.

Vëmendja juaj Syroyid menu:


Në çdo rast, kjo nuk ka rëndësi nëse kjo është dimër ose verë - çdo person i arsyeshëm duhet proteina. Kjo është për ta, ose më mirë mungesë të tyre, dhe duke kaluar pjesën më të madhe. Unë dua të them se ju nuk duhet të shqetësohen, sepse edhe frutat dhe perimet janë proteina.

Megjithatë, ata janë aty për të njeriut të përbashkët, shumë pak. Është e atyre që u shpërngul në polonium fruktorianstva nuk mund të shqetësohen për proteina, sepse ata e mjaftueshme dhe ata që vijnë nga fruta. Dhe ne gjithashtu, në verore dhe dimërore të lashtat duhet të ushqehen dhe bishtajore, dhe arra dhe fara për të ngrënë.

Prandaj, Syroyid menu çdo ditë ose pothuajse çdo vakt duhet të përfshijnë një proteine ​​të përshkruar më sipër. Megjithatë, nga përvoja personale, unë do të doja të shtoj se në verë, dhe kur ngrohjes - arra të njëjtat, fara dhe fidane të duan shumë më pak.

Ndoshta dikush - është ndryshe, por unë si se. Ajo që ata duhet të jetë, ju kërkoni? Në fakt, në qoftë se ju merrni në sasi të ngrënë gjithë ditën fidanë, fara dhe arra - ju merrni jo më shumë se 150 gram. Nëse ju nuk bëni sport aktiv ose punë të rënda fizike - më shumë se ju thjesht nuk keni nevojë. Me këtë rast, unë ju rekomandojmë të lexoni artikullin "ushqim të papërpunuara para dhe pas".

Nëse ju nuk besoni mua - provoni veten dhe ju do të shihni se trupi juaj nuk mund të thithin më shumë se ai ka nevojë.

Edhe në qoftë se ju, për shembull, hani 500 gram arra.

E pra le të mos shumë jashtë teme, dhe do të vazhdojë të diskutojë menu Syroyid.

Sigurisht, përveç dietë proteina nuk ka shkuar pa fruta tuaj të preferuar dhe perime, të cilat janë shumë. Unë nuk do të lista e tyre veç e veç, si qindra të tyre. Frutat e dëshirueshme për të ngrënë në mëngjes dhe deri 18:00, i kombinuar ato së bashku në ndonjë mënyrë.

Dhe pas asaj kohe, ulje diellore aktivitetit dhe të inkurajuar për të ngrënë perime, si tretje e tyre vepron muaj, jo diell. Perime ne janë si salatot, ose në një formë të veçantë. Ata mund të hahet ose drekë ose mbrëmje.

E vetmja gjë që unë dua të tërheq vëmendjen tuaj - menu Syroyid në aspektin e frutave dhe perimeve një ndryshim në stinët. Për shembull, në dimër ose të motit të ftohtë, më mirë për të ngrënë më shumë fruta yndyror. Një shembull i gjallë - avokado, e cila u rrit përmbajtje yndyrë në krahasim me të tjerët. Në mot të ngrohtë - më i holluar me ujë. Për shembull, shalqi, pjepër dhe të tjerët.

Gjithashtu, një Syroyid detyrueshme menu duhet të përmbajnë mjaltë. Ky është një produkt i tillë të vlefshme - kjo është mjaft e vështirë të mbivlerësohet. Kush atë në periudhën prej 06:00 deri 18:00 - ju gjithmonë do të ndjehen pasurinë dhe gjallëri.

Gjithashtu, menu Syroyid dimrit, është e këshillueshme për të përfshirë të ftohtë naftës presion për të ndihmuar të ngrohtë trupin nga brenda.

Ai tha gjithashtu të famshëm të tjera. Dhe akoma - produktet e qumështit si salcë kosi, kos, dhe natyrisht, qumësht. Dhe pse disa përjashtojnë këtë produkteve molonya nga lista juaj - unë rekomandoj që ju të mos harrojnë për të.

Sigurisht - të gjitha produktet e qumështit duhet të jetë në shtëpi për shkak se ajo nuk ka ruajtur atë. Në fakt, ju mund edhe të plotësuar menu mendimet e tyre Syroyid? Nëse jo, shikoni videon e mëposhtme: