Dietat Menu angel


Çfarë paraqet veten Angela dietë, na është thënë. Është koha për të përpunuar menu për këtë metodë e humbjes së peshës. Ne pranishëm dietë menu tonë Angela javë. Ky kurs është i dizajnuar për dy javë. Pas kësaj menu, ju mund të humbni peshë dhe për të rifituar fuqinë e tyre.

Menu dietë Angela

Dita e parë . Mëngjesi fillon vetëm një filxhan kafe të zezë, e cila nuk duhet të përmbajnë sheqer. Për drekë duhet të hani dy vezë që janë gatuar të ftohur një pjesë të vogël të marule dhe domate të mesme. Darka e rekomanduar për të ligët viçi që skuqura në një sasi të vogël të vajit vegjetal (biftek i madh).


Gjithashtu, ju mund të zëvendësojnë pule viçi, mish të zier. Megjithatë, ky vakt është shërbyer një filxhan spinaq.

Dita e dytë . Për mëngjes ju mund të ketë një filxhan kafe me biskota. Dreka përfshin domate, marule dhe viçi i pjekur në skarë ligët (biftek i madh). Si darkë është shërbyer të ulët-yndyrë supë perimesh ose lëng mishi, e cila nuk duhet të jetë patate.

Dita e tretë . Mëngjesi mund të jetë përsëri i krisur me një filxhan kafe. Në drekë lejohet sallatë jeshile dhe viçi ligët rosto (biftek i madh). Si darkë është shërbyer nga dy vezë të ziera e vështirë, një pjesë të marule dhe dy feta proshutë ligët.

Dita e katërt . Mëngjesi përfshin një filxhan kafe dhe i krisur. Në drekë mund të hahet djathi, një karotë dhe një vezë. Darka lejohet filxhan kos dhe sallatë frutash.

Dietë e pesta ditë Angela . Mëngjesi mund të integruar karrota që janë të veshur me limon. Për drekë shërbeu domate dhe peshk skuqur. Në darkë, sallatë jeshile dhe viçi ligët.

Menu Dita e Gjashte . Në mëngjes përsëri kafe të zezë me biskota. Për drekë ju mund të hani një sallatë e gjelbër dhe një pjesë të pulave, e cila duhet të hiqet para se të tiganisje gjithë dhjamin dhe lëkurë. Darkë është shërbyer sallatë të gjelbër dhe viçi ligët.

Dietë e shtatë ditë .

Për mëngjes ju mund vetëm çaj pa sheqer. Për drekë ju mund të ligët mish derri ose mish tjetër që është bërë në hell. Si një pjatë e dytë që shërbejnë sallatë jeshile. Në darkë e lejuar për të ngrënë ndonjë ushqim që ju dëshironi. Por ka një rregull: nuk duhet të jetë i pranishëm dietë sheqer. Nuk do të përpiqet për të reduktuar pjesën ngrënë. Për të dytin dietë kurs javë Angela, nga 8 deri dietë 13 ditë duhet të përsërisë gjashtë ditëve të mëparshme në asnjë mënyrë.

Ushqimi Angel që do të thotë një biftek të madh

Sa i qartë si steaks të mëdha vepron copë të ligët e viçi që është e pjekur me një sasi të vogël të vajit vegjetal.

Biftek i madh do të thoshte një copë mishi është 150 gram.