Dietë Chicken


Më të dietë me të gjitha llojet e mishit është mish pule. Ky produkt do të jetë opsioni më i mirë për njerëzit duke luftuar me mbipeshë apo shikuar figurën e tyre. Nëse ju aspirojnë për një dietë të shëndetshme, opsioni më i mirë është skinless gjoks pule. Enët përgatitur nga pulë diete , që përmban një sasi të vogël të kolesterolit dhe yndyrave. Me këtë masë pulë tejkalon madje edhe disa lloje të peshkut.

Ky është një tipar i dobishëm çoi në faktin se pulë diete është një nga elementet kryesore të dietë e shumë dieta. Ushqimi më i mirë për të blerë gjokse pule dhe mish pule i ftohtë.

Si pjesë e këtij lloji të mishit përmban acide të ndryshme amino, minerale dhe vitamina. Kështu, në 100 gram. dietë pulë llogaritë për 24 oz. Proteina lehtësisht të tretshëm.

Gjoks pule Kalori Ushqimi është 110 kalori në 100 gram. produkt. Duke përdorur mish, ju lehtë mund të tregojë deri në dashuroj gatim enët e ndryshme. Chicken mund të përfshijnë jo vetëm përbërjen e supave dhe të dytë, por mund të jetë një komponent i të gjitha llojeve të sallatë perimesh.

Chicken mund të piqem, vlim, të skuqura, steamed. Gjellë më të mirë anë të dietës pule janë perime, kërpudha, fruta. Të pule gatuar ishte e thatë, kur gatim mishi duhet të jetë prerë në të gjithë grurit.


Enët dietik me pulë

Konsideroni të parë se si të gatuaj supë pule me djathë. Për këtë pjatë, ne kemi nevojë gjoks pule, 4 patate, një karotë të vogël, qepë, majdanoz, një paketë të vogël të tipit krem ​​djathi "Viola", një copë djathë. Gjoks pule gatuar në ujë të kripur.

Kur ajo është e gatuar, ajo duhet të merrni dhe të ftohtë. Në këtë kohë në supë valë vënë djathë. Lëngshme duhet gjithmonë shqetësojnë që djathë mund të shpërndajë tërësisht në supë. Karrota dhe patate të prera në kube dhe shtuar në tenxhere. Ju duhet gjithashtu të prerë djathë dhe shtoni në perime.

Bulbs duhet të pres dhe të gatuaj me përbërësit e tjerë.

Shije mund të shtohet në erëza supë dhe fletë gji. Gjirit të ziera të prera në copa të vogla dhe së bashku me herbs copëtuar shtuar në supë. Ziej derisa supë gatuar duhet të jetë perime.

Për të bërë një sallatë të lehtë dhe të ulët kalori duhet të marrë pulë dietë, të prerë në copa të vogla. Pastaj merr domate, tranguj, majdanoz. Kjo gjithashtu narezaetsya dhe të përziera me mish pule. Duke rezultuar në masë spërkatet me lëng limoni dhe kalitur me vaj ulliri.