Aplikimi rodhe rrënjë


Në artikullin tonë të mëparshëm, unë mendoj se ju keni mësuar tashmë se aplikimi rrënjë rodhe gjetur në mbarë botën dhe si një vakt të plotë, dhe një shërim të plotë.

Dhe si unë premtuar fund artikullin e kaluar - tani ne - së pari, le të flasim për përdorimin e saj si një ilaç, dhe të marrë parasysh ndikimin e saj në një sëmundje interesante.

Pra, kam premtuar për të ndarë me ju informacion në lidhje me përdorimin e tij në trajtimin e dobësisë.

Ky ilaç popullore që përfshin gatim supë me lëng mishi, me përdorimin e tij të mëvonshëm sistematik brenda 21-25 ditëve. Për të përgatitur zierje që do të merren të freskëta apo të thata rrënjët janë (do të jetë e mjaftueshme 1 lugë gjelle krem) dhe shtoni një pintë ujë.

Vendos një zjarr të vogël dhe të prisni derisa ajo fillon të vlim. Tjetra, të bëjë një zjarr të vogël dhe kuzhinier për 10 - 12 minuta.

Që nga viti i ardhshëm do të duhet për të pirë një zierje 4 herë gjatë ditës - unë rekomandoj që ju gatuaj atë në mëngjes, në mënyrë që të shfrytëzojnë mëngjes.

Merrni nevojshme për të paktën 40 minuta para ngrënies, në një sasi jo më shumë se 100-150 gram. Megjithatë, rodhe është përdorur jo vetëm kundër dobësisë.

Aplikimi rodhe rrënjë


Të gjithë njerëzit që kanë arritur në 30 - 35 vjeç i vjetër - është e rekomanduar për të pastruar gjakun tuaj duke përdorur çaj bërë nga rodhe, dhe duke përdorur bimë të tjera medicinale.

Për ta bërë këtë, kur është fjala për lopusi dëshirueshme për ta bërë më të impiantit të freskët dhe bluaj rrënjët e saj në një qëndrueshmëri homogjene.

Në vijim janë marrë maksimumi 2 teaspoons e plota erdhi slurry dhe derdhi ujë të ftohtë në një shumë prej 0,5 litra. Tjetra, është e nevojshme që të gjithë vidstoyalosya brenda 5 - 06:00. Pastaj, derdh të gjitha në një tenxhere dhe të vënë në ngrohjes maksimale.

Prisni deri në vlim, ziej për një tjetër 60-90 sekonda dhe çaji është gati. Kjo është e mjaftueshme për ju 2 - 3 herë. Për pastrimin e mirë të gjakut, ajo është e rekomanduar për të pirë këtë çaj për të paktën dy javë. Kështu, çdo ditë duhet të pijë 200-250 gram çaj 3 herë gjatë ditës.

Kjo nuk është vetëm para vaktit, dhe menjëherë pas pranimit. Është e dëshirueshme në mes. Por edhe në qoftë se gjatë pastrimit të tillë ju do të shtoni gjethet e kësaj bime në salads, të cilat gjithashtu do të marrin pjesë borzilok - ajo do të trefishtë efekt.

On - faktin se bazilika është numri i madh i vajrave esenciale të veçanta - ajo ndihmon për të pastruar gjakun e kolesterolit "negativ". Gjithashtu, përmirësimin e strukturës së gjakut. Megjithatë, rodhe, ka punuar mirë për përdorim në qëllime të jashtme.

Kështu, në shumë vende perëndimore (të tilla si Gjermania, Austria, etj) duke përdorur fasha, dhe ointments, concoctions bazuar dhe ekstrakte nga rrënjët.

Megjithatë, ju nuk mund domosdoshmërisht të bëjë supë me lëng mishi, dhe për të marrë lëng nga uzinës.

Ky lëng, sipas mjekëve në Universitetin e Kievit AA Bohomoltsia nxit largimin e shpejtë e tumoreve në lëkurë. Për, nëse lëkura është e përflakur ose pas djegiet, ju duhet të bollshme dhe intensive (por me një ndjenjë të proporcion) fshij lëng të freskët 5 - 6 herë gjatë për të.

Në 2 ose 3 ditësh do të jetë rezultat i dukshëm. Kohët e fundit, pronat e dobishme neglizhohet, dhe shkencëtarët rusë (edhe pse mjekësi tradicionale e di rreth tyre për mjaft kohë).

Në çdo rast, i dashur lexues blog - për këtë aplikim rrënjë rodhe është gjithashtu për trajtimin e flokëve, shumë sëmundje të brendshme, ne kemi atë përsëri.