Përfitimet dhe dëmet e cashews drejtpërdrejt e varur në kohën e përdorimit të tij


Vetëm kohët e fundit kam marrë informacion në lidhje me atë që përfitimet dhe dëmton shqeme, përmes të cilit unë ndryshuar pikëpamjet e mia mbi këtë arrë.

Më parë, unë nuk e di se kush i tha se unë mendova se nuk ishte produkt, i cili duhet të jetë në dietën e një personi.

Por kohët e fundit, pas analizës, pikëpamjet janë më të qartë.

Dhe jo për të mbajtur opinionet e tyre për veten e tyre - ka vendosur të bëjë të gjitha mendimet blog. Dhe, si gjithmonë, në fillim, ne e konsiderojmë se ka përfitime dhe dëmet e cashews në nivel të hollë, dhe pastaj ne do të flasim për anën biologjike.

Përfitimet dhe dëmet e cashews në një nivel më të hollë

Duke folur për mirësinë e ushqimit dhe produkteve të pasionit dhe injorancës - këtë arrë si lajthi të thata, një kombinim i mirësisë dhe pasion.


Kujtojnë se sipas Ayurveda - më e dobishme për mirësinë e njeriut është vetëm ushqim.

I dytë më i shërbimeve duhet një varësisë ushqim. Dhe, në qoftë se ju shikoni nga ky pozicion, arrë të qëndrojnë në dy pozicione. Kështu, më të dobishme (mirësi) është 70%, ndërsa pjesa tjetër është pasioni. Kjo mund të konsiderohet si një produkt i mirë për ushqim.

Ndikimi i tij në nivel delikate është se trupi zhvillon kështjellën e përgjithshme dhe nyjeve trajtohen natyrisht, sistemin e kockave dhe shpinë. Në natyrën e një njeriu që përdor shqeme - zhvillimin mirësi dhe paqe.

Dhe në qoftë se ju doni të merrni edhe më shumë mirësi, ose edhe më shumë paqe e mendjes - unë rekomandoj që ju të shikoni për kungull i njomë të freskëta dhe arre.

Për ata që ndihen të një të ftohtë dhe acar (sidomos në dimër) - shqeme në gjendje për të ngrohur trupin nga brenda. Kjo është shumë e rëndësishme sidomos për ata që janë - ose vetëm fillimi për të vegjetarian ushqimore të papërpunuara sepse perestoyuyutsya termoregulacionit trup dhe disa refuzuar.

Por ende një cilësi të dobishëm për të gjithë njerëzit, sepse unë dua të mbajtur ngrohtë në kohë të dimrit. Dëmtimi në aeroplan të lartë mund t'i atribuohet edhe faktin se ky frenim ngadalëson dhe reagimet mendore.

Kjo nuk do të thotë se 100 gram ju do të bëhet si "poshtë", por neglizhimi ky ndikim nuk është e vlefshme.

Përfitimet dhe dëmet e cashews në një nivel fizik

Në planin fizik cashews mund të përdoret për parandalimin e sëmundjeve të tilla si problemet me probleme të veshkave dhe tiroide.

Gjithashtu, shtresa arre fizik mirë në gjendje për të ndikuar dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe forcën e muskujve.

Pra, për atletët ky produkt si fistikë dhe të thata, kjo është një gjeni të mirë. Dhe për ata që kanë sëmundjen ose predispozitë për të artritit - duke e bërë arra në dietën tuaj do t'ju ndihmojë me këto probleme. Nëse ju prekni një aspekteve kimike pak - nuk është gjithashtu e mirë.

Një prani e madhe e produkteve të tilla proteinike të çojë në faktin se trupi ynë ngopur shpejt me një material të ri ndërtimi dhe aftësinë për të metabolizmit të mirë. Gjithashtu, prania e një dozë e kalciumit dhe e bën një proteinë e plotë të çon në faktin se natyrisht dhëmbët tona dhe mishrat të fillojë të shërohet.

Sigurisht, disa dhëmbë arra nuk e shërojnë, por si një mjet shtesë - jo pse. Sa për kalori dhe mbushje vitalitet - këtu ju nuk do të zhgenjeheni, sepse pas gjysmë ore pasi të hahet edhe 100 gram, ju do të ndjeni një hov të energjisë.

Gjithashtu, nuk ka informacion dhe vajzat e dobishme. Nëse ju doni të bërë lëkurën tuaj duken më të mirë - herë pas here të hani porcione të vogla të produktit.

Shkarko fund është se ajo përmban edhe një furnizim të mirë të vitaminës E, e cila është ndikim më pozitiv mbi strukturën dhe ushqimin e lëkurës. Gjithashtu për të ende të marrë shtesë vitaminë E - mund të shtoni në dietën e tyre të farërave dhe kokrra.

Dhe në burg.

Përfitimet dhe dëmet e cashews mund të jetë edhe nga fakti se njerëzit të zgjedhur apo të djathtë, apo jo koha e duhur për përdorimin e saj. Kjo është koha e duhur - një darkë. Në raste të tjera - nuk është i rekomanduar.

PS: Unë rekomandoj përveç fjalëve të mia për të parë këtë video: