Pronat e dobishme Daikon


Duke vazhduar për të studiuar çështjen se si ju mund të diversifikuar dietën tuaj - duhet të drejtohen daikon dhe pronat e dobishme.

Nëse distanca shikoni pamjen - kjo perime ngjan karrota zakonshëm, vetëm të bardhë.

Por nuk dallohen vetëm nga ngjyra e këtij karrota perimeve, si dhe e tij "performancës" strukturën dhe një grup të kimikateve që mund të hani trupin tonë.

Në të vërtetë, ata ndoshta edhe të fillojnë shqyrtimin tonë të detajuar.

Pronat e dobishme daikon nga vitaminat ushqyese dhe disponueshmërinë

Nëse ju filloni me vajzat - atëherë kjo është produkt që është e madhe si në dietë, dhe në qoftë se ju thjesht nuk duan për të fituar peshë.


E njëjta gjë vlen edhe për alga deti dhe të njëjtat trangujve të freskëta. Sekreti është se në qoftë se ju gatuaj atë me një sallatë me tepër minimal të krem ​​ose vaj - fluksin madh të kalorive që ju merrni.

Kjo është për shkak të faktit se përmbajtja kalorike e produktit nuk është i mundshëm që vjen për të 21 kalorive. Dhe në qoftë se ju them disa fjalë në lidhje me pronat e dobishme e daikon në dietë - se si në rastin e krye kalori karrota - nuk i shmangen gjethet, të cilat shpesh janë të fshi.

Gjethet e të lashtave rrënjë, si dhe majat e karrota, përshtatet shumë mirë në salads dhe enët tjera. Megjithatë, ajo nuk do të jetë e lehtë, si një shtojcë për ushqimet tuaja jashtë dëshpërimit dhe imagjinatës së kufizuar.

Në më lë të përmbajë jo më pak vitamina të vlefshme dhe lidhjen sesa është në të vërtetë në rrënjë. Për shembull, fibër dietik, e cila ndihmon të pastër nga zorrë e fëlliqur e akumuluar dhe depozitave. Gjithsesi, si çdo zarzavate të tjera - një furnizim të pasur të klorofilit në formën e saj natyrore.

Sa për vitaminat - këtu mund të themi për askorbinku. Dhe, për çdo 100 gram rrënjë - ne kemi marrë 40% të normës ditore të kësaj vitamine. Ajo rezulton se të hahet vetëm 250 gramë në një sallatë - e vitaminës C për ditën tashmë nuk mund të mbijetojnë.

Dhe në qoftë se ne të shtuar në shtesë lëng të freskët karrote ose lëng të freskët e panxhar - atëherë lumturia juaj do të ketë kufizime.

Ju zapasetesya si vitaminë C, ajo madje mund të fillojnë të shpërndajnë. Just kidding ...

E megjithatë, ky artikull mund të shtohet dhe vitaminë E, e cila përmirëson qelizat dhe rrit funksionin e tij mbrojtëse. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të themi se ajo natyrisht redukton rrezikun e kancerit, të cilat janë gjithnjë e më të dukshme sot.

Disa fjalë për ata të interesuar në aspektin mjekësor. Nuk është një teknikë e bazuar në faktin se të përziera shtrydhur lëng nxjerrë nga rrënja, me mjaltë - dhe të pijë këtë përzierje, kur të ftohtë. Kjo ndihmon për të shpejt të hequr mukusit akumuluara.

Pronat e dobishme daikon për trupin

Pretty daikon ndikim serioz e bën sistemin e tretjes, si dhe në sistemet e tjera.

Kështu, në lidhje me tretje, në sajë të enzimave të tij dhe antioksidantë - në njerëzit rrit metabolizmin e trupit me fjalë të tjera, metabolizmi.

Gjithashtu, kur është fjala për pozitiv, kjo rrënjë si Physalis të freskëta, të mira "miqtë" me mëlçinë dhe veshkat. Struktura e molekulave saj rregulluar në mënyrë të tillë që të dyja mëlçisë dhe në sistemin renal fillon pastrimin natyral.

Megjithatë, si rezultat i krijimit të funksionin normal të mëlçisë - gjak në trupin tonë gjithashtu fillon të pastrohen. Plus, nëse ju hani këtë papërpunuara të perimeve sistematikisht - kjo do të rrisë mbrojtjet e trupit, dhe ngadalë, gradualisht, ne nxjerr një përfundim akumuluar metale të rënda.

Dhe në rast ju situatës tonë mjedisore - ajo është mjaft e vërtetë. Në përfundim dua të them se tiparet më të dobishme do të daikon vetëm nga përdorimi ajo papërpunuara. Sigurisht, ju mund të valoj atë, kuzhinier dhe më shumë. Por unë mendoj se është e qartë se më shumë ju vë në dukje temperaturën e saj të përpunimit - më pak ka të jetesës.