Pronat e dobishme e borzilok


Para se ne do të flasim në lidhje me pronat e dobishme e borzilok dua të them se kjo bimë ka edhe emra të tjerë.

Ajo është quajtur gjithashtu shenjtë Tulsi, borzilok aromatik dhe disa të tjerë.

Por thelbi është i njëjtë. Në çdo rast, tani ne do të përpiqemi të kuptojmë se mirë mund të na japin këtë fabrikë, dhe të marrë parasysh se si ajo mund të aplikohet.

Unë mendoj se ky rekord, ne vetëm të fillojnë të marrin në konsideratë zbatimin e saj, dhe në botën tjetër, që prej artikull do të jetë i madh, e konsiderojnë duke e përdorur atë më shumë.

Pronat e dobishme e borzilok në një ushqim

Në të vërtetë, kemi përdorur Filloni me atë përmbajtje pamje kalori dhe prania e proteinave, karbohidratet dhe më shumë.


Që borzilok i referohet një grupi të bimëve dhe bimëve - është tashmë duke u bërë e qartë se një numër i madh i karbohidrateve të lartpërmendura dhe proteinat janë thjesht nuk mund të jetë.

Si për carbs - ata furnizimet e vërtetë të pakta. Këtu karbohidrate gati - gati deri në 1%. Bazuar në këtë - ne kemi vetëm 23 kalori. Megjithatë, jo të gjithë aq keq, që nga proteina është gjetur çuditërisht në afërsi të 3% nga masa totale.

Dhe kjo është ajo - kjo është për shkak se përmbajtja e proteinave, kjo bimë është tashmë përpara shumicën e perimeve të dobishme dhe fruta. Në anën tjetër, gjë pozitive është gjithashtu se njerëzit që hanë një fabrikë fisnik i freskët - gjithmonë të siguruar trupin tuaj me një fije të plotë, e cila është aq e rëndësishme për ne.

Sidomos në dimër, kur trupi merr kaq pak freskët. Por kryesisht, sigurisht, më shumë se 90% e peshës është ujë. Gjithashtu, ajo duhet të thuhet e elemente të tjera, të tilla si vitamina dhe kripëra organike. Në mesin e vitaminave, duhet theksuar vitaminat K dhe C, të cilat janë në sasi të mjaftueshme.

Plus, Tutu është vitaminë A, E dhe Grupi B: nga B1 dhe B6 fund. Në fakt, përbërja shumë e bukur. Sende të tjera me vlerë të përmendet e bakrit, hekur, zink dhe kalcium.

Tani Falenderim të veçantë për pronat e dobishme e borzilok si një çaj. Për shumë shekuj, veçanërisht në Indi, në këtë krijoj bimore të shkëlqyer si në shije dhe në teas cilësi.

Dhe ne kemi kjo praktikë gjithnjë e më shumë duke marrë rrënjë.

Kështu, gjë pozitive është se ky çaj copes me çrregullime të gastro - traktin e zorrëve, si oreks dhe stomakut probleme të varfra. Gjithashtu, është gjetur një efekt pozitiv në sistemin nervor.

Për shembull, në qoftë se ju gatuaj një çaj dhe shtoni përsëri gjethet e yarrow - sistemi juaj nervor do të qetësohem, të marrë tensionin dhe energji në trup do të shërohen. Por çaji ju recetë specifik të dobishme, e cila do të përmirësojë tretjen dhe funksionin e zorrëve.

Për ta bërë këtë, ju do të jetë e mjaftueshme për të marrë vetëm 1,5 ose 2 teaspoons e bimëve të thata dhe i hedh në një gotë ose enë tjetër të 250-300 gram.

Dhe pastaj, mundësisht le të qëndrojë për 15 minuta (mund të jetë pak më pak) dhe pini gllënjka të vogla një orë e gjysmë përpara se të hahet.

Kjo zierje është e këshillueshme për të pirë disa herë në ditë (në mëngjes dhe mbrëmje ju mund) për një javë. Gjatë kësaj kohe punonte si stomaku dhe zorrët duhet të përmirësohet.

Por gjithashtu, së bashku me erëza të tjera të tilla si rigon ose qimnon, borzilok pronat e dobishme janë gjithashtu në gatim. Dhe se artikull nuk bëhet një kanavacë të madhe - le të flasim për përdorimin e bimëve në dietë janë Artikulli i mëposhtëm me titull "përdorimin borzilok"