Domate canning


Mes i verës është koha kur dyqanet dhe kopshte kanë filluar të shfaqen të korrat e parë e perime të freskëta (trangujve, domate), duke lejuar që të gatuaj një shumëllojshmëri të pjatave ulët kalori. Sot ne flasim për këtë proces, si trangujve canning .

Menjëherë, ne vini re se ne nuk do të flasim për kripë dhe të kripura, prej trangujve crispy. Kjo është për shkak të faktit se versioni i parë i frutave të gjelbër gatuar përmbajnë sasi të lartë të kripës. Në luftën kundër peshë të tepërt kripë e tillë mund të ndikojë negativisht në humbje peshe, si procesin e heqjes lëngjeve të tepërta nga trupi do të ngadalësohet.

Canning domate është një proces emocionuese, të rezultojë në një numër të madh të copë. Më vonë, prej trangujve konservuara mund të përdoret në sallata.

Fruta kripur janë të mira sepse ato përmbajnë të gjitha përbërësit e nevojshme, në mënyrë që ata thjesht mund të prerë dhe sallatë gati. Përveç kësaj, si pjesë e trangujve të ketë këto komponente trupin e zhdukur gjatë humbje peshe.

Canning domate fillon me blerjen e frutave apo të korrjes nga kopshti. Menjëherë pas kësaj, prej trangujve duhet të vendosen në të ftohtë, që frytet mbajtur paratë e tyre. Në kryerjen e procedurës është trangujve canning shtëpi duhet të lani me kujdes lloj gjati dhe.


Ne gjithashtu duhet kripë, kopër, hudhër, gjethet zi rrush pa fara, qershi, rrikë, piper, fletë gji, dragua. Erëza të përdorura në canning trangujve, jo vetëm përmirëson shijen e frutave, por i bërë vitaminizuyut copë.

Kastravecat rezultojnë të konservuara mund të përdoret në supave, salads, sauces, të shërbejë si një pjatë e dytë ose si një vetë-starters. Le të shikojmë në disa recetave pak për canning trangujve.

Trangujve kripur

Trangujve marra freskëta duhet të jetë 3-4 orë të mbuluar me ujë të ftohtë. Pastaj uji është shkarkuar, dhe trangujve të prerë nga të dyja palët. Në pjesën e poshtme të kavanoz duhet të merren për të vënë kopër, majdanoz, selino, dragua për shije.

Pods dhe piper i ëmbël bashkangjitur gjithashtu, me feta. Atëherë banka vë feta karafil hudhër unpeeled i ri. Përgatitur për trangujve ruajtjen duhet të vihet në mënyrë të vendosur në një kavanoz dhe pastaj derdh të valë kripur.

Për të përgatitur shëllirë ne kemi nevojë për një litër ujë të vluar, 50 gram kripë, lë gji dhe arra të zeza piper. Pasi trangujve mbushur, duhet të vihet në krye të sprigs kopër të thata.

Banka vetë kapak mbyllur fort plastike. Trangujve duhet të lejojë të freskët dhe pastaj të vënë në një vend të freskët. Brenda 10:00 trangujve kripura duhet të jenë të përgatitur.

Trangujve kripura, të konservuara

Në kavanoz tre-litra me shalqi ne kemi nevojë për 2 kg trangujve, 50 oz. dragua, kopër, borzilok, i këndshëm, 10 oz. rrikë, 2 karafil të hudhër, 1/5 e speca të hidhura. Mesatarisht, një litër ujë për 60 gram. kripë.

Procesi i canning trangujve fillon me faktin se banka duhet të vënë zarzavate, speca të kuq të nxehtë, hudhër dhe fruta jeshile larë mirë. Pastaj pour ostudzhenyy shëllirë. Bankë shumë i mbuluar me garzë dhe të mbahen në temperaturën e dhomës për 2-3 ditë. Kjo do të jetë e trangujve kripura.

Atëherë jar është hequr garzë, e mbuluar me një kapak dhe të vënë në një ngrohje të ujit të ngrohtë.

Temperatura e këtij uji duhet të sillen në 100 gradë. Samu jar me trangujve duhet të mbajë atë në çiban të ulët për 20 minuta. Pas kësaj, banka duhet të bllokoj dhe cool. Ne ju mëson se një recetave pak për canning trangujve. Në fakt, ata e dinë një sasi të madhe.

E pra, ndërsa ju jeni duke u përgatitur për canning fruta të dhënave, të jetë i sigurt për të ju rekomandojmë këtë metodë e humbje peshe si dietë kastravec.