Shije të thartë në gojë - të zgjidhë problemin


Përshëndetje miq! Shanset janë, në qoftë se ju arritur këtë artikull, ju do të përballën edhe me faktin se ju erdhi shije kosi në gojë.

Nëse kjo është kështu, atëherë le të punojmë së bashku për t'u marrë me shkaqet e shfaqjes së shije acid.

Vetëm dua të them se shumë shpesh ajo është një simptomë e një shkelje të veçantë të traktit gastrointestinal.

Edhe pse ka disa arsye të tjera. Të thuash të drejtën, ne ende flasim tani dhe më parë që ju doni të thoni në vijim.

Fakti është se edhe në qoftë se ju mori se - problemi shëndetësor - kjo nuk duhet të shoqërohet me dhimbje të forta.

Në këtë rast, ju duhet të jenë të vetëdijshëm se në qoftë se nuk ka dhimbje, por ka një shije të thartë për më shumë se 2 ditë - atëherë situatë kërkon ndërhyrje urgjente.

Shije të thartë në gojë


Për më saktë për të provuar veten e tij (vetë) vetë duhet të i kushtoj vëmendje të thatësi në gojë. Nëse ju përveç shije të thartë në gojën tuaj dhe e thatë edhe njoftim - ju mund të them më parë se problemi i çrregullime metabolike .

Kjo mund të jetë për shkak të përdorim shumë e vogël e ujit (Jo çaj apo limonadë, e cila është shumë acid në ambient alkaline e trupit tonë). Me fjalë të tjera, trupi juaj thjesht nuk kanë sasi normale të ujit të pastër. Si rezultat, trupi nuk mund të përballen me heqjen e substancave dhe bakteret që ajo zakislyaet.

Një nga arsyet - filloi që kanë probleme me zemrën . Nëse ju ndjeni dobësi në anën e tij të majtë (zgjedh një dorë, etj) - kjo është karakteristika të dukshme plotësuese. Unë rekomandoj duke shkuar sa më shpejt të jetë e mundur që të konsultoheni me një kardiolog.

Dhe në qoftë se ju lista një arsye të mundshme, shije të thartë në gojën atje - për:

 • mosfunksionim i stomakut (në këtë situatë, ju gjithmonë ndjehen urth)
 • mjekësi ose droga (lexoni contraindications dhe efektet anësore)
 • pritjes jo vetëm droga, por plotësuese ushqimore,
 • filloi sëmundja SARS (kollë, të ftohtë, etj)
 • vini re pllakën në gjuhën (nga - për pllakë të rëndë vazhdimisht në ndryshim aromë të përgjithshëm).

 • Acid mu në gojë

  Shumë shpesh në vitet e fundit shumë gra shtatzëna filluan të ankohen për shijen e acidit në gojë. Sipas mendimit tim, arsyeja për këtë - nuk e respektojnë dietë e duhur.

  Shumë shpesh ju mund të shihni një situatë ku nëna nuk kishte ndryshuar ende dietën tuaj gjatë fëmijën ngjizje, dhe trupi i saj ka filluar të ndryshojë me shpejtësi (hormonal, aspektet fiziologjike, etj). Pra, nëse ju ose dikush që njihni është në pozitë - rekomandoj të lexoni dietë nënën shtatzënë.

  Acid në gojë pas ngrënit

  Ajo është gjithashtu e lidhur pothuajse gjithmonë me kequshqyerja. Shumë shpesh shihet ankesa për dhimbje të barkut dhe simptomë të tilla si goja e thatë në mëngjes.

  Acid në gojë pasi të hahet atje në rastin ku lëng acid stomakut fillon të bien në gojë. Në këtë rast ajo është e rekomanduar për të kontaktuar ekspertë, por edhe të rishqyrtojë seriozisht dietën tuaj.

  PS: në qoftë se ju keni pasur një shije kosi në gojë - shkruajnë veprimet tuaja që ju bëni, dhe të na tregoni se si ju e dinte se çfarë saktësisht ishte problemi