Favor Pisha arra


Kedri Siberian konsiderohet bimë të pazakonshme që mund të rritet vetëm në natyrën e virgjër, nuk kontaminuar me ndonjë substancave ose elementeve të dëmshme. Që nga zhvillimi i Siberi u shënuan me pronat unike arra pishe . Për qëllime terapeutike, nuk përdoret vetëm arrë dhe hala, kedri rrëshirë, predha arre. Përhapur dhe kedri vaj.

Për të përgatitur ushqim është përdorur shpesh tortë të marra nga squeezing me vaj kernel arrë pishe. Kjo tortë është tokë dhe shërben shije të shkëlqyer, të pasura me vitamina dhe elementët gjurmë.

Sa për guaskë arre pishe, ajo është pjesë e një serie tinctures medicinale dhe salves. Çfarë është unik është përfitim për njerëzit pisha arra?

Para së gjithash të them se ky produkt është krejtësisht kolesteroli mungon. Bërthamat e arra kedri përmbajnë rreth 44 për qind të proteinave bimore. Kjo është 12 herë më shumë në krahasim me mish pule. Sipas rekomandimeve të nutritionists, dietë duhet domosdoshmërisht të përfshijnë arra pishe, duke eliminuar proteina urie.

Trupi i njeriut metabolizes arrë CEDAR proteinave bimore 99 për qind që prej këtij elementi në përbërjen e tij të krahasueshme me proteina të indeve të njeriut.


Arra pishe të ketë një vlerë të lartë ushqyese, e cila është arritur për shkak të përmbajtjes së aminoacideve pothuajse të gjithë esenciale, vitamina A, C, E, D, kalcium, fosfor, magnez, acide yndyrore polyunsaturated.

Gjithashtu në arra pishe kanë një përmbajtje të lartë të antioksidantë që ngadalësojnë procesin e plakjes. Arra pishe rekomanduara për sëmundje alergjike, për të rivendosur imunitetin e trupit, problemet e traktit gastrointestinal.

Disa contraindications me përdorimin e këtij produkti në të gjitha. Arra pishe është produkt ushqim që mund të përdoret për të marrë ushqim, si dhe parandalimin dhe trajtimin.

Sa për arra pishe kalorive, atëherë njëqind gram e këtij produkti përmban 270 kalori. Kjo do të thotë se këto arra janë më shumë kalori se sa bukë, perime dhe mish. Ky produkt mund të përdoret për t'u marrë me peshë të tepërt, si arra pishe janë drejtpërdrejt të përfshirë në zhvillimin e cholecystokinin.

Ky hormon dërgon sinjale në tru se trupi është plot me ushqim dhe më nuk mund të disponueshme. Kjo çon në faktin se oreksi i njeriut zvogëlon ushqimi i konsumuar në mënyrë të konsiderueshme më pak. Pas një kohë trashje fillon për të shkuar.