Përfitim fiq


Të nderuar lexues, ne vazhdojmë të flasim për fiq përfitime të cilat janë të përshkruara më parë në regjistrat e mëparshëm.

Tani ne vetëm të fillojë nga pika ku mbi artikullin tonë të mëparshëm.

Për ata që nuk lexojnë, unë kujtoj. Në komunikimin tonë të fundit ne kemi gjetur se fruta dhe fruta nuk përdoret vetëm praktikisht për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, të vështira dhe jo shumë.

Për shembull, tani ju e dini: se si të përgatiten për një supë që do të lehtësojë shërim të shpejtë nga ftohjet. Tani, ne do të konsiderojë mjete të tjera të TEAS dhe frutave, gjethet, dhe vendet e kësaj bime të mahnitshme.

Rastësisht, pemë, vetëm të marrë atë normalisht, i quajtur fig. E pra, në qoftë se ju vetëm - vetëm hera e parë që janë në këtë faqe - është se ju keni një ide se çfarë është diskutuar, lexoni këtë post të mëparshme. Ne, të lëvizë.

Përfitim fiq


Është e këshillueshme për të thënë se ju mund të përdorni frutat e kësaj peme për të bërë bllokim. Por edhe në qoftë se ju nuk mund të gatuaj nga ajo e ruan veten (që është e mundshme) - unë rekomandoj vetëm që të përpiqen atë.

Shijoni Ju thjesht nuk e harrojmë për një kohë të gjatë. Dhe për vajzat, unë kam një informacion të veçantë. Ata prej jush që do të jetë më shumë gjasa për të ngrënë këtë fryt - një mënyrë të natyrshme për të përmirësuar ngjyrën e fytyrës tuaj, në këtë mënyrë do të bëhet edhe më tërheqëse.

Gjithashtu, të paktën në artikullin tonë të fundit kemi biseduar rreth asaj se si të përdorin këto concoctions frutash për të trajtuar ftohjet dhe kollë - kjo nuk është e gjitha aplikacionet. Për shembull, këto concoctions mirë me sëmundje të zakonshme të tilla si bronkit dhe pezmatim i fytit.

E megjithatë, ne përmendëm një efekt pozitiv në lëkurë. Tani vetëm të shtoj se në qoftë se ju merrni këto lëng frutash - një mjet i madh për të ndihmuar në trajtimin e akneve (fytyre), plagë të ndryshme dhe shkurtime, si dhe trajtimin e kancerit të lëkurës.

Në shumicën e letrave janë komponimet e tilla si furocoumarins e cila është gjithashtu e trajtuar mjaft mirë lëkurën. Për shkak të këtyre pronave, u liruan drogë.

Gjithashtu, fiq e frutave të përfitojnë cili është mjaft i dukshëm në përmirësimin e tretjes dhe kundër kapsllëk është pjesë e shumë objekte moderne mjekësore.

Paralelisht, ju mund të përdorni frutat e kësaj peme për të trajtuar të dyja shpretkë dhe veshkat. Dhe para se të shikojmë se si për të përgatitur një zierje për trajtimin e veshkave - unë ju rekomandojmë që të lexoni më shumë rreth fiq të cilën prona në aspektin e vlerës ushqyese është shumë i rëndësishëm.

Kjo është kur ju filloni për të ngrënë këto fruta në një bazë të rregullt. E pra, në mënyrë që ju të shpëtoj të gurëve në veshka - mund të përgatisë supë ardhshëm. Sepse do të marrë 250 - gotë gram e mbushur me fruta të thata dhe milled dhe një litra e gjysmë ujë.

E gjithë kjo duhet të valoj dhe kuzhinier për 10 minuta Opsionale, ju mund të filtruar supë që rezulton. Pastaj, pini 100 - 120 gram për 1:00 për të ngrënë. Ky kurs duhet të kryhet brenda 2 - x - 3 - javësh.

Ditë është e rekomanduar për të pirë 100 - 120 gram 3 ose 4 herë. Vetëm pikë unë dua të përmend ndikimin negativ. Nëse ju tashmë keni një problem me gastro - traktin e zorrëve, ose stomak nëse ju trajtuar kohët e fundit, zorrët - duhet të përmbahet nga përdorimi i këtyre frutave.

Sigurisht, ju mund të hani, por kufizojnë veten për 50-60 gram. Kjo është kryesisht për shkak të faktit se në shumicën e frutave, veçanërisht të thata, përmban shumë fibra.

E megjithatë, nuk është një supë, duke përdorur të cilat ju mund të trokas në të nxehtit e tij.

Megjithatë, si ky artikull po vjen në një fund - le të flasim për atë më vonë. Në përfundim, unë do të thoja se fiq e frutave përfitim që u shpalosur plotësisht derisa të përpiqet më të mirë për të ngrënë të freskëta. Nga rruga, kjo është ajo rekord tonë të ardhshëm.