Ftohjet xhenxhefil


Për mjaft një gjallëri të gjatë për ftohjet provuar të jetë një ilaç mjaft efektive ilaç tradicional.

Megjithatë, ka kufizime të veçanta për përdorimin atë vetëm për qëllime mjeksore, si dhe për parandalimin.

Gjithashtu, në krahasim me droga moderne, nuk ka efekte të ndryshme anësore. Çfarë quhet: të marrë atë, dhe shijuar.

Por ka një pyetje logjike: "Çfarë, në të vërtetë, ata përdorin dhe të aplikojnë në praktikë?"

Si të përdorni xhenxhefil për ftohjet

Në - Së pari, në qoftë se ju vetëm - vetëm fillon të ftohtë dhe ka dhimbje të prekshme të fytit - ju mund të bëni një zierje për shpëlarje.


Për të përgatitur "përzierje poloskatelnoy" Ju duhet të merrni 1,5-2 lugë rrënjë të thata të kësaj bime.

Pastaj, e vënë atë në një tigan të vogël, shtoni 200 gram ujë dhe vlim për 15 minuta. Pastaj, supë që rezulton duhet pak kohë për të marrë atë ftohur poshtë në një temperaturë të pranueshme.

Dhe kështu koncentrohen mundësisht gargarë të paktën 3 herë në ditë. Kursi më i mirë i pesë. Për ta bërë këtë, ju mund të bëni workpiece në mëngjes për ditën, dhe kishte nevojë për shpëlarje një pjesë të ngrohtë deri dhe të përdorni.

Kështu, aneks te kësaj procedure mjekësor, ju askush nuk e ndalon përdorimin e disa - se një mjet efektiv të mjekësisë tradicionale.

Nëse ne flasim për gjëra më të rënda, xhenxhefil për ftohjet mund të përdoret në fazat e mëvonshme.

Për shembull, në qoftë se sëmundja është sulme serioze - mund dhe duhet të bëjë çaj. Nga rruga, kam shkruar në këtë faqe interneti në lidhje me se si për të bërë çaj shërues nga kjo fabrikë në këtë artikull. E vetmja gjë që unë dua të shtoj pasi ju të pini një filxhan çaj të kësaj - mundësisht të shkojnë, hedhin në një batanije të ngrohtë dhe të japin trupin tuaj një përvojë të madhe të mirë.

Për shkak të djersës fillojnë për të dalë jashtë toksina dhe substancave të tjera të padëshiruara në trup. Në këtë rast, thjesht gënjeshtër (nuk fle) dhe kufizojnë veten duke shikuar filma, duke dëgjuar muzikë, etj

Por kjo nuk është e gjitha pronat e dobishme e gjallëri.

Për shembull, në qoftë se ju keni filluar tashmë kollitjes dhe më keq - kollë e thatë, ju mund të bëni në vijim gjë. Ajo duhet të jetë rreth 100 gram sheqer dhe duke përdorur mulli për të marrë rreth 1-1,5 lugë lëng të këtij centrali.

Tjetra, derdh në një tigan të vogël 250 gram ujë, shtoni sheqer, lëng dhe u vihet në një zjarr të ngadaltë.

Ju duhet vazhdimisht trazim këtë përzierje dhe rezulton në një masë të njëtrajtshme në formën e shurup.

Ky shurup mund të merret në mes të ngrënies një lugë gjelle. Siç mund ta shikoni - kjo perime është aq funksionale në përdorim, ajo duhet të jetë gjithmonë në majë të gishtave të tij.

Gjithashtu, kur sëmundja mund të përdoret në mënyrë të sigurtë si një lloj nuancë të shumës themelore të enët tuaja.

Kjo do të përmirësojë metabolizmin, vetëm një ndikim pozitiv në situatën e përgjithshme të shërimit. Në fund, unë dua të them se ka metoda të tjera duke u përdorur xhenxhefil për ftohjet. Nëse ju e dini një nga këto, ju mund të shkruani në lidhje me atë më poshtë.